7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: rogain foam hakkında tecrübeli arkadaşlara soru.

Lightbulb rogain foam hakkında tecrübeli arkadaşlara soru.

arkadaşlar merhaba uzun süredir neredeyse 4-5 senedir devamlı minoxil forte kullanıyorum.Uzun zamandır gayet memnundum. Son 1-2 yıldır forteye bişeyler oldu bende nokta kepek yokken bir anda kafamda kepeklenme/kabuklanma/soyulma gibi şikayetler oluşmaya başladı. ve sizlerde taktir edersiniz ki etkiside çok uzun süredir kullandığım için etkisi azalmaya hatta hiç etki etmemeye başladı. Doktora gittim şikayetlerimin seboreik dermatitten kaynaklandığını söyledi. Kepek kabuklanma ve soyulmadan miracle losyon sayesinde tamamiyle kurtuldum. Minoxilimi değiştirip Foam almak istiyorum. Önerebileceğiniz yurtiçi sitelerinden güvendiğiniz alışveriş yaptığınız satıcı varsa bana yazarmısınız. Sizin görüşleriniz benim için çok önemli şimdiden çok teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 Gün minoxa ara ve Bakımstore den al biraz pahalı ama güvenilir ayrıca Foamlar yeni tarihli tüpleride yeni baskı diğer yerlerde genellikle sahte olasılığı yüksek ve tarihi geçmiş ya da yakın ürünler var
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Yeni Üye
    Alıntı Eleanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 Gün minoxa ara ve Bakımstore den al biraz pahalı ama güvenilir ayrıca Foamlar yeni tarihli tüpleride yeni baskı diğer yerlerde genellikle sahte olasılığı yüksek ve tarihi geçmiş ya da yakın ürünler var
    hocam kirkland ile rogaine arasında çok fark var mı dediğiniz site kesin orjinal değil mi hocam

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ya bu foamin cabuk kurudugu soyleniyor bu bence olumsuz bisey emilim olmazssa etkisi azalmazmi ???
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Formda bir konuda köpük formatında minoxil kullanımının diğer çeşitlerine oranla daha hızlı emilim sağladığı ve daha etkili olduğunu okumuştum. Tabi tecrübeli arkadaşların yönlendirmeleri doğrultusunda hareket etmek daha iyi olacaktır.
    Konu saçmasaç tarafından (07.02.2016 Saat 11:17 ) değiştirilmiştir.
    Saf Spirolacton + Dermapen

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bu foamin cabuk kurudugu soyleniyor bu bence olumsuz bisey emilim olmazssa etkisi azalmazmi ???
    O köpük zaten surdukten sonra sıvıya dönüşüyor ama ne hikmetse 2 dk icinde kuruyor demek ki hızlı emiliyor başka bi açıklaması olamaz.

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O köpük zaten surdukten sonra sıvıya dönüşüyor ama ne hikmetse 2 dk icinde kuruyor demek ki hızlı emiliyor başka bi açıklaması olamaz.
    Emin degilim ama baska bir aciklamasi su olabilir: foam basincli kap icerisinde geliyor (ayni deodorantlar gibi) bu tarz bir basinctan dusuk basinca cikis oldugunda (oda basincina yani) sivi icerisindeki bircok madde hizle gaza donusur ve buharlasir, bu emilmek degildir buharlasip havaya karismaktir (ayni sekilde bircok yerde miracle losyon veya baska losyonlari kullanimdan bir sure sonra nemlendirmek icin su kullandigini soyleyenler var, yaptiklari tek se aslinda kafalarina su surup onu orda buharlastirmak bir de ustune surdukleri losyondaki suda cozunur maddeleride bir guzel araya vermek. su zaten deriden emilmez emilse banyodan cikinda balon gibi olurduk) Fakat bunda korkacak birsey yok, minoxidil'in oda sicakligi/basincinda durgun bir sivi oldugunu bircok yerde okudum. O buharlasan sey sadece minoxidil'i istenen oranda (%5) kullanabilmek icin konmus ekstra ivir zivirlar.

Sivi formuna gelirsek orda soyle bir durum var, solusyonun kondugu kap basincli kap olmadigi icin bu sefer yuksek basincin avantajlarindan yararlanamiyorlar ve bir sekilde koymak zorunda kaldiklari ekstra maddeler deride islak yapis yapis bir goruntu yapiyor. Yani foam ve sivi arasindaki kuruma farki tamamen konulan ekstra maddeler ile alakali, icindeki %5 minoxidil ikisinde de birebir ayni. Iki urun arasindaki tek fark bana kozmetik gibi geliyor, biri daha erken kurudugu icin kotu gorunum olmuyor. Sivinin avantaji ise icine avodart vs. gibi seyler koyabilmemiz.

Ozetle emilim acisindan iki urun arasinda bir fark olacagini pek dusunmuyorum ben.
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane