Sayfa 5/12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
119 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Ebay dan kirkland minox almak

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler valla ben bu konuda cok doluyum bir is makinasi parcasi sokmak istedim türkiyeye parasi kdvsi ötv si neyse ödiyim dedim, gümrük listesi mi ne varmis orada yazmadigindan olmuyormus aslinda oluyormus ama ben ugrasana kadar zaten makina parcasi eskiyecek. sacmalik diz boyu.

almanya ve diger avrupa ülkeleri de serbest ekonomi modelindeler ve biliyorlar ki bu sistem halki sömürüp atiyor, peki adamlar ne yapiyorlar yasalara uyan her seyi ülke disindan satin alma hakki taniyorlar ayrica da sosyal sistemlerini oturtmuslar, dünya ile rekabete girerken halkinin ezilecegini bildiginden tüm yardimlari yapiyorlar adamlar.

simdi düsünelim kirkland minox niye gümrüge takilir; 1-türkiye`nin saglikla ilgili yasalarina uymuyordur, peki almanya neden bir sey demiyor bu ürün ülkesine girerken cünkü abd de onayli satilan ürünü taniyor ve ülkesinde kullanilabilecegini onayliyor hatta bizim türkiyenin ilaclarini bile sokabiliyorsun ülkeye onu bile taniyor adamlar. 2-iceride muadil ürünü satan yerli saticiyi korumak; ulan satici insan da halk insan degil mi, bir saticiyi koruyacagina binlerce aliciyi korusana. ama yok vergi alamayacak o zaman saraylari yapamayacak.
    ) Kardeş baya dolmuşsun,,ne diyeyim sende haklısın,,inşaallah zamanla düzelir bazı şeyler, fakat Yes'e kapılmamak lazım,işte o zaman seyrekleşir o saçlar,
    İnsanları canlandıran emel'dir, öldüren ye's tir...!!!

%5 deri spreyi olarak arat hocam

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlisin var kardesim, sadece kozmetik degil her ürün gümrüge takilir ama bazilarini hayvan gibi ötv ödeyip iceri sokarsin tabii o hayvani vergiyi ödemen de yetmez diger sartlari da yerine getirmen lazim yani bir ötv parasi daha harcaman lazim. ilac vs. gibi ürünler de rekabet ve diger yasal sartlardan dolayi gümrüge takilir, peki nerede o soktumun serbest ekonomisi.

biz de buna isyan ediyoruz iste.
    ülkedeki gümrük politikalarının tamamının yanlış olduğunu düşünüyorum. vatandaşı s... odaklı.

ancak kaç defa uyarmamıza rağmen bile bile lades yapan kişiye de diyecek birşeyim yok malesef...

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tamburali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ülkedeki gümrük politikalarının tamamının yanlış olduğunu düşünüyorum. vatandaşı s... odaklı.

ancak kaç defa uyarmamıza rağmen bile bile lades yapan kişiye de diyecek birşeyim yok malesef...
    Henüz herşey bitmedi. Ürünü alma ihtimalim var.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

samet.e
    Guest
    en son durum ne oldu namık kardeşim.bu arada benim amerikadan rogaine foam siparişim geldi.seninkinin takılmasının nedeni 1-hediye paketi değildir.2-satıcılar gümrüğe not yazıyor kutunun içerisinde ne var diye uynanık satıcılar belirtmiyor ama gümrüğü umursamıyan satıcılar içerisindeki maddeyi söylüyorlar.seninkide öyle olmuştur.son olarak namık kardeşim sende boş minoxil forte varsa bana yoluyabilirmisin? tamam dersen özelden adresimi söylerim.inşallah almışındır...

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı samet.e Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en son durum ne oldu namık kardeşim.bu arada benim amerikadan rogaine foam siparişim geldi.seninkinin takılmasının nedeni 1-hediye paketi değildir.2-satıcılar gümrüğe not yazıyor kutunun içerisinde ne var diye uynanık satıcılar belirtmiyor ama gümrüğü umursamıyan satıcılar içerisindeki maddeyi söylüyorlar.seninkide öyle olmuştur.son olarak namık kardeşim sende boş minoxil forte varsa bana yoluyabilirmisin? tamam dersen özelden adresimi söylerim.inşallah almışındır...
    Muayeneden geçti. Hatta şuan bana en yakın şubede bekliyolar. Pazartesi elimde olacak inşallah Hediye paketi olarak yollatırsak takılmaz mı? Yada içinde ne olduğunu yazdırmasak? Bir de PTT'de çalışan biri yurtdışı taahhütlü yollat paketin takılmaz dedi. Sen rogaineları nasıl sipariş verdin?
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

samet.e
    Guest
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muayeneden geçti. Hatta şuan bana en yakın şubede bekliyolar. Pazartesi elimde olacak inşallah Hediye paketi olarak yollatırsak takılmaz mı? Yada içinde ne olduğunu yazdırmasak? Bir de PTT'de çalışan biri yurtdışı taahhütlü yollat paketin takılmaz dedi. Sen rogaineları nasıl sipariş verdin?
    benim bildiğim kadarıyla hediye paketinin cazibesi yollanılan kağıtta paketin içeriğini söylemiyolar.adam bilemz paketin içerisinde ne olduğunu anca açıp bakıcakta öyle anlıcak .taahhütlü olarak neyi kastettin anlamadım.satıcıya biliyomuş türkiyede gümrük işlerini zaten yinede e-mail attım karşılık olarak paketim geldi.

samet.e
    Guest
    bu dediklerim hepsi benim bildiğim yanlışda olabilir tabi sdece kendimce bilgilendirmek istedim gümrükle ilgili soruların olursa burya sorabilirsin
    Yurtdışı Kargo Takip ve Gümrük İşlemleri

samet.e
    Guest
    bu dediklerim hepsi benim bildiğim yanlışda olabilir tabi sdece kendimce bilgilendirmek istedim gümrükle ilgili soruların olursa burya sorabilirsin
    Yurtdışı Kargo Takip ve Gümrük İşlemleri

samet.e
    Guest
    bu arada sende boş minoxil forte kutusu varsa bana yolluyabilirmisin?rogainenin bir tanesini boş kutunun içerisine boşaltıcam mix-dut karışımı için.

Sayfa 5/12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon