Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: alın ve saçlı deride sulu yağlanma

alın ve saçlı deride sulu yağlanma

gece yıkıyorum saçımı sabah kalkıyorum alnım ve ön kısımlar parlak parlak. sulu yağlanma var. inanın kağıt mendille yağ çekiyorum kafamdan. usandım artık. duştan 3-4 saat sonra bakıyorum aynada alnımda parlamalar başlıyor.

bir öneriniz var mı? ömrümü yedi şu saç meselesi. 2 defa ektirdim. kendi saçlarım döküldü vallahi bıktım. şu yağlanmayı kesebilirsem saçlarımı muhafaza edebilicem. yardımlarınızı bekliyorum.

yağlanma=fazla dht. baskılamak gerekir dht'yi bu kadar aşırı boyuttaysa yağlanma miracle losyonu dene bi bence.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sls-paraben vs zararlı maddeler içermeyen ürünler kullanın. Saç ektirdiyseniz ekilenleri güçlendirmeye yönelik tedavi uygulayın. Yves Rocher'da kaliteli şampuanlar mevcut. Otacı da iyi sayılabilir. Saçınızı her gün değil , gün aşırı yıkayın, ilk başlarda yağlanma devam eder ama daha sonra azalma olduğunu göreceksiniz.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi
    miracle losyon bu konuda iyi
    finasterid de aynı şekilde yağlanmayı engelliyor
    saç spreyi kullanıyorsan kullanmayı bırakmalısın.
    ketokonazol şampuan kullanımına başla.
    her hangi bir cilt rahatsızlığın yoksa mutemelen androjen kaynakldır hocam.
    Tedavim;

Banned
    ingiliz karbonatı yaglanmayı hemen kesiyor

Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ingiliz karbonatı yaglanmayı hemen kesiyor
    tam olarak nasıl kullanılıyor?

Alıntı hexstopper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yağlanma=fazla dht. baskılamak gerekir dht'yi bu kadar aşırı boyuttaysa yağlanma miracle losyonu dene bi bence.
    @SCOFİELD

hocam bende egzema var. minox falan mahvediyor kafamı. direk irin çıkıyor sümük gibi. miracle bişey yapar mı?

hocam bu kadar yağlanmayı içerden baskılamamız lazım diye düşünüyorum. ben gözü kararttım artık. çok sıkıldım bu saç işinden. ömür boyu proscar kullanıcam. umarım yağı keser. her 4 saatte bir kafadan kağıt havluyla yağ çekmek pek hoş birşey değil.

saç derisini kurutan şampuanlar deneyebilirsin ketokonazol mesela gayet iyi kurutur miracle losyon deneyebilirsin o da kurutuyor bir de vichy nin yağlı saçlar için olan şampuanı var onu da deneyebilirsin egzama için yapılmış doğal şampuanları da araştırıp bulabilir deneyebilirsin sebamed antihairloss da kurutuyor diyordu forumdaki arkadaşlar bence sebamedle başla önemli olan saç derisini kurutan bir şampuan bence işini görür
    Güncelleme: 01.04.2017
    Seti-2 ml (Her Sabah)
    Cafein-2 ml (Her Öğleden Sonra)
    Saf Minox-2 ml (Her Akşam)
    Dermaroller 540-1.mm (3 günde 1)
    Dermoday Şampuan

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dht asiri yaglanmaya neden olur.o yuzden topikal antiandrojen kullanmalisinz.sls iceren sampuanlar yaglanmayi daha da tetikliyor ben bebe sampuanina dondum bu yuzden.oragnik hipp bebe samp. Migrostan aldm kullaniyorum 1 ay oluyor yaglanmayi bicak gbi kesmiyo ama iyi gene de zaten yaglanmayi kesemez sampuan.sebase bezinin aktivesini engelleyen ajanlar ile bu sorun asilir bence

Sayfa 1/3 123 SonSon