7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Güneş ışığı ve saç dökülmesi.

Yeni Üye

Güneş ışığı ve saç dökülmesi.

Merhaba arkadaşlar. 2 gündür güneş altında çok kalmaktayım ve bu 2 gün içinde fark ettiğim saçlarımın aşırı derecede döküldüğü. Güneş ışığının faydası mı var yoksa zararı mı var anlamadım. Çünkü güneş ışığında D vitamini bulunuyor diyorlar. Birisi açıklarsa sevinirim.

Moderatör
    ultraviyole ışınlarına fazla maruz kalmak zararlı tabi de 2 günde saça etki etmez diye tahmin ediyorum.uzmanlar öğlen vakitlerinde güneşlenmekten kacının demiş.ihtiyac kadar güneş altında durmak D vitamini açısından yararlı,fazla durmak ise d vitaminin sentez mekanizmasında problem oluşturduğu söylenmekte.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her şeyden önce dökülen tel sayısı kaotik bişey bir günde önceki günden az veya fazla olması net bi anlam ifade etmez.Sac takibini günlük dökülme şeklinde yapmaktan vazgeçin.

20 dk öğlen güneşinde durulduğunda gerekli D vitamininin alındığını okumuştum. Fazlası gereksiz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    mayis ve kasim aylarindaki günes D vitamini acisindan etkiliymis diger yaz günleri cildimiz icin zararli
    diye okumustum,
    ayrica madonnanin günes isinlarindan korunmak icin sürekli semsiyeyle dolastigini görmüstünüzdür.
    nerdeyse 60 yasindaki kadin 30luk milf gibi duruyor.

ben geçen yaz aşırı şekilde güneşlenmiştim 2 ay boyunca nerdeyse her gün güneşte yatmıştım ve daha sonra saçlarım aşırı şekilde yağlanmıştı, kaşınmıştı ve sonrası tabiki açılmalar.

Yazları sahilde güneş altında çalışıyorum 45 derecede yazin sac dökülmesi bende 2 yada 3 kat artıyor. Vücut su kaybettiği için yaşlanma ve hücrelerin ölümü o derece hızlı oluyor bence