47 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid ve Minoxidil ile gelen sonuçlar

Threaded View

Smile Finasterid ve Minoxidil ile gelen sonuçlar

Aralık ayında askerken usta birliğindeyken düzenli bir hayatım oldu diye minoxidil tedavisine başladım.
    Tarih : 24.12.2014
    Resim :

Tedavinin biraz daha iyiye doğru gidebileceğini öğrenince proscar ve azelderm ekledim tedavime.
    Tarih: 25.01.2015

Sonuçlar gözle görülür olmaya başladı...
    Tarih: 25.02.2015
    Resim:

Sonra akşamları şakaklara acnelyse, geri kalan tüm seyrekler bölgelere azelderm sürdüm. şakakla sınırlı bırakmadım azeldermi. ve biotin 5000 mcg ve 3 günde 1 konazol kullanmaya başladım. zaten askerde 3 günde bir anca yıkanabiliyorduk

Tarih: 21.03.2015
    Resim:

ve şafak 15
    Tarih: 04.04.2015
    Resim:

Tarih: 14.06.2015 şakaklar:

teskere almamla beraber 19 nisanda minoxidili kullanmayı bıraktım. 2 hafta ara verdikten sonra işim gereği ile sonra sadece akşamları kullanmaya başladım. fakat konazol ve finasteriden hiç taviz vermedim.
    1 ay böyle devam ettim.
    04.06.2015 tarihi itibariyle günde 30-40 tel çok cansız saçlarım dökülüyor. yani normalde zor görülecek saçlar ama biliyorsunuz bu konu da hepimiz ince eleyip sık dokuduğumuz için rahatlıkla fark edebiliyoruz.
    Bu döngü korkusu üzerine minoxidilimin içine 10 tane avodart (dut) attım. ve azeldermi çıkardım.
    10 gündür sadece akşamları minox+dut kullanıyorum (tabiki de 1mg finasteridimi de hala kullanıyorum.)
    Dökülme hala var ama dediğim gibi sadece cansız saçlar günde 30-40a kadar çıkabiliyor.
    Ve saçlarımdaki yağlanma oldukça arttı.
    Başarıyla giden bu hikayeye verebileceğiniz tavsiyeleri merakla bekliyorum.
    Teşekkürler.

-----
    finasteridden gördüğüm yan etkiler:
    ilk 2 hafta testislerde bazen aralıklı olarak hafif ağrılar çektim.
    ilk 3 hafta idrar sık çıktım. hatta bazen arada gene oluyor.
    ve normalden biraz daha geç boşalma var. özellikle 4'üncü aydan sonra.
    arasıra da "brain fog" dedikleri yani arasıra andan kopma, ne yaptığını unutma,
    gibi yan etkiler oluştu.
    Konu Sahinz tarafından (14.06.2015 Saat 14:57 ) değiştirilmiştir.

Bu Konudaki Etiketler