Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Miracle losyon minoxil+dutasteride başarı

Yeni Üye

Miracle losyon minoxil+dutasteride başarı

Benim 19 yaşından itibaren saçlarım dökülmeye başladı. Bir ara minoksil kullandım düzensiz hiç fayda görmedim. Şimdi 30 yaşındayım artık saçlar bitme evresine gelmişti3 ay önce falan bu site ile tanıştım. İlacı yapıp kullandığımda saçlar ilk etapta rengini topladı. Bir ay gibi bir sürede kalınlaştı dökülmeyi neredeyse tamamen kesti. Ama şimdi sanki bir ilerleme yok gibi dökülme de yok. Bir buçuk ay sonra minoxil+dutasteride de başladım. Şimdi yaklaşık 70 gün falan oldu.
    Bundan sonra nasıl bir tedavi önerirsiniz. Plastik cerrahi uzmanı ile konuştum durumu anlattım. Minoxsil dutasteride karışımını onlarda deri altına uyguluyorlarmış. Bana dedi ki onların etkisi 6 ay sonunda aynı noktaya dönersin, oraya yeni folikül getirilmediği sürece alınan ilaçlara vücut adaptasyon sağlıyor ve eski haline geri dönüyor deyince moralim acayip bozuldu... :-(:-(:-( beni bilgilendirirseniz çok hürmete geçer... Gerçekten de bu saçları kurtarmayacak mıyız. Ben bunları biraz daha güçlendirip ektirecektim.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG-20160509-WA0005.jpg‎   IMG_20160509_174659.jpg‎   IMG_20160607_174015.jpg‎   IMG_20160509_175016.jpg‎   IMG_20160509_174757.jpg‎  
    Konu paradox tarafından (07.06.2016 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Fotolardan birşey anlaşılmıyor hangisi kullanmadan önceki halin hangisi sonrası falan belirtseydin iyi olurdu.

Yeni Üye
    O ilk seyrek hâl ilacı kullanmadan önce diğerleri 40 gün sonra falan ama sanki şu an biraz geriledi gibi 50 günde falan daha iyiydi
    Miracle ile bu sonucu almıştım zaten daha sonra minoksil ve dutasteride başladım. 6 aydan sonra eski haline gelmesinden korkuyorum. 2 ay oldu hiçbir yan etki görmedim. İlaçları kullandığımız sürece aldığımız sonuç ne kadar kalıcı olur. Birde minoksu hiç işe bulaştırmasamıydım. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Konu paradox tarafından (07.06.2016 Saat 23:28 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam siteye geldiğim günden beri sorduğum soru sitede herkese soruyorum Ömür boyu saçları korumak mümkünmü diye, Tedavilerde alışmalar olduğu zaman etkenlerde değişiklikler yaparak mümkün yani minox-dutla gelişimler yavaşladı ve durdu bir yerden sonrada gerilemeler sönmeler olduğunda Ru miracle vs.. tedavilere yönelmek gerekiyor. bu şekilde ömür boyu saçları korumak mümkün ancak bilim zaten 2020 ye kadar ne tedaviler çıkarır. O yüzden bunları düşünmenize ve üzülmenize gerek yok.
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

SaçımınDoktoru Üyesi
    ilaclarin bagisiklik kazanacagi yonunde tespit dogru oldugunu dusunmuyorum sen tedavilerine devam et saclarini hem korursun hemde cikis saglarsin topikalve diger tedavilerde tabiki birakinca etkisi kayboluyor bunu hepimiz biliyoruz. iki ay losyon kullanip birakirsan tabiki hic birsey elde edemezsjn
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Minoxidil olmadan hiç bir halt olmaz diye düşünüyorum. Bizim kullandığımız gibi Min-Dut + Miracle + Saw Palmetto vb. tedaviyi dene. Ama en az 8..10 ay dene.

Ben 26 yaşındayım. Genetik saç dökülme problemim var benim de. Ben 4. aydan sonra sonuç almaya başladım tam olarak.

Yeni Üye
    Bilmiyorum artık benim sorduğum soru tam olarak şu

Sadece Miracle losyon ile bu sonucu almıştım ben, minoxil+dutasterid de bir buçuk ay sonra ekledim. Ama sanki saçlar gerilemeye başladı. Şimdi 70 gün falan oldu. Minoxili hiç işe bulaştırmasak mıydı. Ben ömür boyu kullanmaya razıyım eğer kullandıkça saçları koruyacaksak.

Ama ilaçları kullandığımız halde saçlar emanetse diye korkuyorum.

Doktorun dediği gibi bir yıl falan etkili olduğu halde, kullanırken pat diye eski halimize mi dönüyoruz.

Miracle losyon da kullanırken etkisini kaybedip eskiye mi donuyoruz.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum artık benim sorduğum soru tam olarak şu

Sadece Miracle losyon ile bu sonucu almıştım ben, minoxil+dutasterid de bir buçuk ay sonra ekledim. Ama sanki saçlar gerilemeye başladı. Şimdi 70 gün falan oldu. Minoxili hiç işe bulaştırmasak mıydı. Ben ömür boyu kullanmaya razıyım eğer kullandıkça saçları koruyacaksak.

Ama ilaçları kullandığımız halde saçlar emanetse diye korkuyorum.

Doktorun dediği gibi bir yıl falan etkili olduğu halde, kullanırken pat diye eski halimize mi dönüyoruz.

Miracle losyon da kullanırken etkisini kaybedip eskiye mi donuyoruz.
    Değiştire değiştire kullandığın sürece korursun sıkıntı olmaz. 1 ay sonra min-dut etkisi almaya da başlarsın.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Yeni Üye
    İnşallah kardeşim özellikle senin gibi arkadaşlardan bu konuda yardım alacağız

Yeni Üye
    Hala çok fazla saç kökü var ve tam istediğim güce ulaşmadı. Şimdi 70. Gün falan. Ne kadar süre sonra max etkiyi alırız

Sayfa 1/2 12 SonSon