Sayfa 1/6 123 ... SonSon
55 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Oral en zararsız antiandrojen hangisi?

SaçımınDoktoru Üyesi

Oral en zararsız antiandrojen hangisi?

Arkadaşlar, hepimizin bildiği gibi antiandrojen tedavileri uzun süreli tedavilerdir. Uzun süre kullanılması gerektiği içinde sistemik yan etkileri veya zararları minimum düzeylerde veya tolere edilebilir olmalıdır. Araştırdığım kadarıyla spironolakton yan etkisi en az ve çok iyi tolere edilen bir ilaç. Sizin bildiğiniz daha iyisi var mı?

Yakı otu kapsülü kullanan var mı? Haricen topikal kullananlar ne alemde?

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En hafif olan finasterid tabi oralde

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ama nedense finas dutastan daha çok yan etki gösteriyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En hafif olan finasterid tabi oralde
    evet finasterid en hafifi. iki buçuk sene kullandım. ama bir faydasını görmedim. saçlar dahada kötüye gitti. daha sonra dört ay avodart kullandım. ondanda fayda görmedim. saç kökleri dht ye değilde başka androjenlere duyarlı olabilir. bundan dolayı sadece dht değilde testesteron ağırlıklı androjen inhibe etme üzerine bir tedavi düşünüyorum.

En az yanetkili antiandrojen en az etkiye sahip antiandrojendir şaka bir yana teknik olarak Nonsteroid tip antiandrojenler en hafif yan etkiye sahip antiandrojenlerdir bicalutamid yeni nesil içerisinde en az sexüel yanetki bildirimi alan antiandrojenlerden biridir tabi burada az dan kasıt nispeten az olmasıdır yoksa yanetkisi vardır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Bu arada reseptor inhibitorünün antagonistten farkı şuymuş, üstünkörü baktım yarım ingilizcemle yani kesin buymuş gibi algilamayin .
    Antagonist bildigimiz gibi direk ligandın yerine bağlanırken,reseptor inhibitörü ise reseptör-ligand birleşmesinden sonra meydana gelen basamaklardaki enzimleri falan inhibe ederek calisiyormuş bikalutamid demişken aklima geldi. Bika yı kullansam mi losyon olarak diye dusunuyorum ama cok pahalı ya

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En az yanetkili antiandrojen en az etkiye sahip antiandrojendir şaka bir yana teknik olarak Nonsteroid tip antiandrojenler en hafif yan etkiye sahip antiandrojenlerdir bicalutamid yeni nesil içerisinde en az sexüel yanetki bildirimi alan antiandrojenlerden biridir tabi burada az dan kasıt nispeten az olmasıdır yoksa yanetkisi vardır.
    hocam bikalutamid selektif antiandrojenmi yoksa bütün androjenlerde etkilimi. uzun dönemli kullanılabilirmi. bikalutamid ve flutamid bildiğim kadarı ile ileri dercede prostat hastalarında kullanılıyor. ayrıca hirsutizmdede tavsiye ediliyor. ama bu iki ilaç hakkında pek çalışma bulamadım. bu ilaçlar uzun dönemde ne kadar güvenilir.
    yan etki olarak hafif seksüel yan etkiler zaten kaçınılmaz. sertleşme bozukluğu olmadığı sürece sıkıntı olmaz. tabi bu etkiler her ilacın dozuna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. finasterid ve dutasterid kullanırken bende sadece menide sıvılaşma oldu. istekde azalma dahi olmadı. önemli olan sistemik yan etkileri. diğer organlara verebileceği zararlar. ben bu anlamda zararsız olanı hangisi diyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada reseptor inhibitorünün antagonistten farkı şuymuş, üstünkörü baktım yarım ingilizcemle yani kesin buymuş gibi algilamayin .
    Antagonist bildigimiz gibi direk ligandın yerine bağlanırken,reseptor inhibitörü ise reseptör-ligand birleşmesinden sonra meydana gelen basamaklardaki enzimleri falan inhibe ederek calisiyormuş bikalutamid demişken aklima geldi. Bika yı kullansam mi losyon olarak diye dusunuyorum ama cok pahalı ya
    evet biz burda hep antiandrojen diyoruz da bunların hepsi faklı şekilde çalışıyor. antagonist, reseptör inhibitörü, sentez inhibitörü. aslında benim aradığım sentez inhibitörü. testeronun üretimini azaltan bir etken ile plazma testesteron seviyesini referans aralığın en alt seviyelerine getirmek istiyorum. veya belli bir süre dahada aşağılara düşürerek sonuçlarını görmek.

Bence total sentezi azaltmak cok mantikli olmaz.Finasteridten fayda alamaman üzücü bende de fayda etmeyecek korkusu olmaya başladi
    Ketokonazol testosteron sentez inhibitorudur mesela tabi oral kullanimda

Sayfa 1/6 123 ... SonSon