Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
55 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Oral en zararsız antiandrojen hangisi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence total sentezi azaltmak cok mantikli olmaz.Finasteridten fayda alamaman üzücü bende de fayda etmeyecek korkusu olmaya başladi
    Ketokonazol testosteron sentez inhibitorudur mesela tabi oral kullanimda
    ketokonazol un yan etkileri fazla. kaynaklardada başka testesteron inhibitörü bulamadım. birde spironolakton var. hem antagonist hemde sentez inhibitörü. daha iyisi var mı diye araştırıyorum.

finasterid i ne kadar süredir kullanıyorsun bilmiyorum ama altı ayda etki etmeye başlaması lazım. en geç bir senede olumlu gelişme olmazsa etki etmiyordur. umarım sende işe yarar.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 hafta sonra 7 ayı tamamlamış olacağım, öyle öncesi sonrası yapacak bi değişim olmadı zaten yeni fotolarimi bugün cektim yakında kendi hikayeme atacağım.
    Testo sentezi blokaji icin bulacagin ilaclar nihayetinde iş antigonadotropinlere falan gidecektir. yani FSL LH vs. ki bu da yoldan sapma anlamına gelir bi yerde, saç için kullanilmayacak şeyler olur hakı boku birbirine girer yani bence yapabilecek şey testo salgisini arttiracak şeylerden kaçınarak en azindan belli bi seviyede gidersin.
    Sende finas iyileşme sağlamamış olabilir ama belki de var olani korumanda yardımcı olmuştur kimbilir o 2 yilda finas kullanmasan kaybın daha çok olacaktı
    Konu Tıbbiyeli tarafından (04.06.2015 Saat 19:06 ) değiştirilmiştir.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bikalutamid selektif antiandrojenmi yoksa bütün androjenlerde etkilimi. uzun dönemli kullanılabilirmi. bikalutamid ve flutamid bildiğim kadarı ile ileri dercede prostat hastalarında kullanılıyor. ayrıca hirsutizmdede tavsiye ediliyor. ama bu iki ilaç hakkında pek çalışma bulamadım. bu ilaçlar uzun dönemde ne kadar güvenilir.
    yan etki olarak hafif seksüel yan etkiler zaten kaçınılmaz. sertleşme bozukluğu olmadığı sürece sıkıntı olmaz. tabi bu etkiler her ilacın dozuna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. finasterid ve dutasterid kullanırken bende sadece menide sıvılaşma oldu. istekde azalma dahi olmadı. önemli olan sistemik yan etkileri. diğer organlara verebileceği zararlar. ben bu anlamda zararsız olanı hangisi diyorum.
    Metabolik yanetkiler için prospektüsten şaşma karaciğer toksiteleri aman aman düzeyde değil çoğunun bu açıdan çekinme bence testo ile çok uğraşmak doğru değil büyütme enzimleri ve and.downreguleye odaklanıp hafif lokal erkili antiandrojen mesela lokal finas kullanılmalı.
    Konu Miracle tarafından (04.06.2015 Saat 19:34 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metabolik yanetkiler için prospektüsten şaşma karaciğer toksiteleri aman aman düzeyde değil çoğunun bu açıdan çekinme bence testo ile çok uğraşmak doğru değil büyütme enzimleri ve and.downreguleye odaklanıp hafif lokal erkili antiandrojen mesela lokal finas kullanılmalı.
    hocam finasterid i oral kullandım ve bir sonuç alamadım. oral etki etmediyse lokalden etki beklememek lazım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 hafta sonra 7 ayı tamamlamış olacağım, öyle öncesi sonrası yapacak bi değişim olmadı zaten yeni fotolarimi bugün cektim yakında kendi hikayeme atacağım.
    Testo sentezi blokaji icin bulacagin ilaclar nihayetinde iş antigonadotropinlere falan gidecektir. yani FSL LH vs. ki bu da yoldan sapma anlamına gelir bi yerde, saç için kullanilmayacak şeyler olur hakı boku birbirine girer yani bence yapabilecek şey testo salgisini arttiracak şeylerden kaçınarak en azindan belli bi seviyede gidersin.
    Sende finas iyileşme sağlamamış olabilir ama belki de var olani korumanda yardımcı olmuştur kimbilir o 2 yilda finas kullanmasan kaybın daha çok olacaktı
    yedi ay boyunca değişim yoksa kötüye gidişte yok demektir. buda işe yaradığı anlamına gelebilir.

hocam finasterid i oral kullandım ve bir sonuç alamadım. oral etki etmediyse lokalden etki beklememek lazım.
    Bambaşka olabilir sonuç asla aga gibi komplex bir olayda genel yaklaşımda bulunma bence yani oraldan daha iyi etki edebilir. Birde ben yaklaşım olarak örnek verdim finas kullanın iyi sonuç verir anlamında demedim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bambaşka olabilir sonuç asla aga gibi komplex bir olayda genel yaklaşımda bulunma bence yani oraldan daha iyi etki edebilir. Birde ben yaklaşım olarak örnek verdim finas kullanın iyi sonuç verir anlamında demedim.
    topikal uygulamaları şu an için açıkçası düşünmüyorum. işi daha garanti yollarla halletmek istiyorum. daha sonra duruma göre dozu azaltıp topikal devam edeceğim. veya belli bir süre oral belli bir süre topikal. topikal olrakta şu an için miracle losyon var. ama ben o dozlarda değilde yüksek dozlarda düşünüyorum. %5spiro %1 sipreteron gibi. birde yeni hazırlaığın losyonun sonuçlarını bekliyorum. tabi igf-1 olayıda var. ama şu anda oral bir etken arıyorum. daha iyisini bulamazsam spironolaktona başlayacağım.

topikal uygulamaları şu an için açıkçası düşünmüyorum. işi daha garanti yollarla halletmek istiyorum. daha sonra duruma göre dozu azaltıp topikal devam edeceğim. veya belli bir süre oral belli bir süre topikal. topikal olrakta şu an için miracle losyon var. ama ben o dozlarda değilde yüksek dozlarda düşünüyorum. %5spiro %1 sipreteron gibi. birde yeni hazırlaığın losyonun sonuçlarını bekliyorum. tabi igf-1 olayıda var. ama şu anda oral bir etken arıyorum. daha iyisini bulamazsam spironolaktona başlayacağım.
    Spironun fazlası da androjen gibi davranır, saç dökülmesine yol açar yalnız. Dozajı iyi ayarlamak önemli.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı tolga077 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spironun fazlası da androjen gibi davranır, saç dökülmesine yol açar yalnız. Dozajı iyi ayarlamak önemli.
    fazlası derken ne kadar. hirsutizm ve saç dökülmesinde 25-200mg/gün kullanılan dozlar. bu bilgiye nereden ulaştın. kaynak var mı.

Forumda bunla ilgili bir konu vardı bulursam paylaşıcam.

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon