Sayfa 7/103 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
1028 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

SaçımınDoktoru Üyesi
    1. kremleri (ketoral, azalderm, voltaren) karıştırarak mı yoksa sıraylamı kullanacağız
    2. kremler miracle losyondan önce mi sonra mı kullanılmalı
    3. minoxil karışımı losyondan önce mi sonra mı kullanılmalı
    4. kremler, losyon veya minoxil kafada ne kadar yıkanmadan kalmalı
    5. dermaroller losyon ve kremlerden önce mi sonramı kullanılmalı
    6. kremleri günde ne kadar ve kac defa sürmeliyiz

tedavim: miracle losyon günde 2 defa
    minoxil avodart karısımı günde 1 defa
    ketoral azalderm voltaren krem günde 1 defa
    1.5 mm dermaroller haftada 2
    proscar 1/4 günde 1

tedaviye eklemem veya çıkarmam gereken bir sey var mı

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kenpachi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. kremleri (ketoral, azalderm, voltaren) karıştırarak mı yoksa sıraylamı kullanacağız
    2. kremler miracle losyondan önce mi sonra mı kullanılmalı
    3. minoxil karışımı losyondan önce mi sonra mı kullanılmalı
    4. kremler, losyon veya minoxil kafada ne kadar yıkanmadan kalmalı
    5. dermaroller losyon ve kremlerden önce mi sonramı kullanılmalı
    6. kremleri günde ne kadar ve kac defa sürmeliyiz

tedavim: miracle losyon günde 2 defa
    minoxil avodart karısımı günde 1 defa
    ketoral azalderm voltaren krem günde 1 defa
    1.5 mm dermaroller haftada 2
    proscar 1/4 günde 1

tedaviye eklemem veya çıkarmam gereken bir sey var mı
    Ustalar cevaplar ama ben bildiklerimi yazayım;

1)Kremleri karıştırabilirsin. Ketoral 1/4, Azalderm 1/4, Voltaren 2/4 oranında. -Miracle yazmıştı yanılmıyorsam-

2)Genelde önce krem uygulandığını gördüm, sonra da uygulayan olabilir, asıl olay galiba günlük hayata bağlı, hangisi kolayına geliyorsa.

3) hem min+dut hem losyon hem krem kullanacaksın anladığım kadarıyla. O kadar agresif mi dökülmen önce onu bir tetkik et.. Aralarında 1'er 2'şer saat bırakarak uygularsın olmazsa, ama bana sorarsan, sabah miracle losyon, öğlen krem, akşam min+dut(kötü kokusundan sebep akşam dedim) diye de gidilebilir.

4) En azından 2 saat.

5) Evet, yine de dermaroller üzerine sürülecek losyon ve minoxillerin ne kadar fazla etki edebileceğine dair bir bilgi yok bildiğim kadarıyla

Bak tedavini görünce daha rahat yazabilirim, iş dolayısıyla kafanda losyon ve kremlerle çalışamıyorsan şayet, sabah kalkar kalkmaz losyon sürebilirsin 2 saat sonra duş alır çıkarsın mesala, öğlen iş yerinde kremleri sürebilirsin, akşam eve dönünce tekrar losyon ve yatmadan min+dut olabilir..

Yanlış bir şey söylediysem ustalar düzeltir zaten, bu arada 1.5mm dermaroller.. İğne uzun geldi bana 0,5 kullanmaktan tabi. Yine de bence dikkatli olmalısın dermarollerdan sonra süreceklerine.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustalar cevaplar ama ben bildiklerimi yazayım;

1)Kremleri karıştırabilirsin. Ketoral 1/4, Azalderm 1/4, Voltaren 2/4 oranında. -Miracle yazmıştı yanılmıyorsam-

2)Genelde önce krem uygulandığını gördüm, sonra da uygulayan olabilir, asıl olay galiba günlük hayata bağlı, hangisi kolayına geliyorsa.

3) hem min+dut hem losyon hem krem kullanacaksın anladığım kadarıyla. O kadar agresif mi dökülmen önce onu bir tetkik et.. Aralarında 1'er 2'şer saat bırakarak uygularsın olmazsa, ama bana sorarsan, sabah miracle losyon, öğlen krem, akşam min+dut(kötü kokusundan sebep akşam dedim) diye de gidilebilir.

4) En azından 2 saat.

5) Evet, yine de dermaroller üzerine sürülecek losyon ve minoxillerin ne kadar fazla etki edebileceğine dair bir bilgi yok bildiğim kadarıyla

Bak tedavini görünce daha rahat yazabilirim, iş dolayısıyla kafanda losyon ve kremlerle çalışamıyorsan şayet, sabah kalkar kalkmaz losyon sürebilirsin 2 saat sonra duş alır çıkarsın mesala, öğlen iş yerinde kremleri sürebilirsin, akşam eve dönünce tekrar losyon ve yatmadan min+dut olabilir..

Yanlış bir şey söylediysem ustalar düzeltir zaten, bu arada 1.5mm dermaroller.. İğne uzun geldi bana 0,5 kullanmaktan tabi. Yine de bence dikkatli olmalısın dermarollerdan sonra süreceklerine.

günlük 200-300 arası dökülmem var

ben şu seilde uyguluyorum

her aksam 1/4 proscar

sabah miracle losyon yıkamdan aksama kadar kafamda kalıyor
    aksam işten gelince şampuansız duruluyorum

sonrasında kremleri karıstırıp sürüyorum

yarım saat sonra miracle losyon tekrar

losyondan 1 saat sonra min dut karısımı

haftada 2 defa dermaroller.. aksam kremlerden yarım saat önce

2 ggünde 1 biotin çinko içeren table medabio complex di adı sanırım

tedavimde önerisi olan varsa paylaşsın lütfen

her aksam 1/4 proscar

Geriye sadece sabretmek kalıyor. A birde dermaroller üzerine min+dut sürmek. Etkili gerçekten.

Bephanten + Bemiks + Evin gibi ampulleri de yapabilirsiniz haftada bir. Karıştırıp hepsini, badem yağı + zeytin yağı falan ekleyip haftada bir gün saçınıza sürer 4-5 saat bırakırsınız, bone gibi bir şey takmanız iyi olur bu sırada. Emilim artar. Saça hacim, yoğunluk canlılık verir hiç olmazsa.

Tedavinizden kesinlikle sonuç alırsınız. Şimdi aksatmadan devam!

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

her aksam 1/4 proscar

tedavin fazlasıyla yoğun ve yeterli gibi gözüküyor. Bence gelişme görene kadar devam et ve kendine bir ışık belirle, sabit olarak aynı ısıgın altında, aynı makineyle fotograf çek her ay. Bu çok çok önemli
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi
    tesekkür ederim arkadaslar

aynı noktada aynı ışıkta fotograf cekiyorum zaten

saçlarım çok ccansızlastı

dermaroller canlandırır umarım

miracle losyonla yaglanma sorunundan kurtuldum

haftada 1 defa yağlarla bakım yapacagım

umarım faydasını görürüm

iyi akşamlar arkadaşlar 2 haftadır oral dutas kullanıyorum ilk 3 kullanımda yan etki yaptığı için sonraki kullanımlarımda avodartın içini iğne yardımıyla akıtıp sonra içiyorum ve yan etki geçti sizce doğrumu yapıyorum?

Alıntı arshavin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar 2 haftadır oral dutas kullanıyorum ilk 3 kullanımda yan etki yaptığı için sonraki kullanımlarımda avodartın içini iğne yardımıyla akıtıp sonra içiyorum ve yan etki geçti sizce doğrumu yapıyorum?
    Dostum ne farkeder ki aynı şey

Düzenleme: Gördüğün yan etki neydi ki, yan etki geçti? Bence tamamen psikolojik. 2 haftada hem bariz bir yan etki görebileceğini sanmıyorum, hemde zaten ilacı o kapsülden çıkartıp içince geçti diyorsun ya, bu senin psilojik olarak, muhtemlen kendini dinleyip kafana taktığını gösteriyor.

Ayrıca oral niye kullanıyorsun, birçok kişi var minoxil dutasterid sadece topikal kullanarak sonuç alan, bende aldım.
    Konu pipsqueak tarafından (07.04.2015 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir.

kardeşim gün aşırı kullanıyorum gördüğüm yan etki kalpte çarpıntı aşırı baş ağrısı ve halsizlikti dozu düşürünce geçti şuan sıkıntı yok neden oral kullanıyorum minokun döngüsünden korktuğum için minok beni korkutuyo

Alıntı arshavin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim gün aşırı kullanıyorum gördüğüm yan etki kalpte çarpıntı aşırı baş ağrısı ve halsizlikti dozu düşürünce geçti şuan sıkıntı yok neden oral kullanıyorum minokun döngüsünden korktuğum için minok beni korkutuyo
    aslında bu konu irdelendi ve "döngü" minoxun değil, saçın kendi döngüsü olduğu anlatıldı, siz bilirsiniz ama uzun vadede minoxun döngüsünden ziyade başlardaki kadar işe yaramamasından çekiniyorsanız, onunda bir ay kullanıp 5 gün ara vermek gibi çözümleri var, minox hakkında yeterli okuma yaptıktan sonra başlayacağınızı düşünüyorum. Dutasterid gibi güçlü bir ilacıda oral almaktansa, topikal olarak sürmenin sağlığınız açısından uzun vadede size sıkıntı çıkartmayacağına inanıyorum. Yarılanma ömrü bu kadar fazla olan bir ilacın serumdaki dhtyi %90 bloklaması, çok yüksek geliyor bana. Açıkçası illede ağızdan alacaksam olsam, finasterid alırdım.

Sayfa 7/103 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon