Sayfa 38/103 İlkİlk ... 2836373839404888 ... SonSon
1028 sonuçtan 371 ile 380 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

Merhaba
    Bu saç dökülmesi birgün biter mi acaba diye bekleye bekleye seneler geçirdikten sonra bu siteyi keşfettim. 35 yaşında bayanım. Aşırı doz cipro kullanımıyla çocuk yaşta yaşadığım saç dökülmesinden sonra, pcos sebebiyle incelen seyrelen tam tabiriyle kalitesizleşen saçlarımdaki dökülme oral diane kullanımıyla nispeten kontrol altına alınmıştı. İlk hamilelikte inanılmaz bir değişim geçiren saçlar doğum sonrası hormonlara bağlı şok dökülmeyle eski haline gelmişti. İkinci hamilelikte de bire bir aynını yaşadım. Saçlar yine eski formuna dönmüşken birgün duşta elime gelen tutam tutam saçla neye uğradığımı şaşırdım. 1 ay aynı şekilde devam etti. Kaç teldir bilmiyorum ama bence 500-600 tel rahat vardır. 1 ayın sonunda kafamdaki saçın yarısından fazlası gitti. Hemen doktora gittim. Hormonlarda bir problem ya da vitamin eksiği yok. Emzirdiğim için aldığım vitaminler sayesinde maşallahım var hatta. Ama saçlar kemoterapi alıyormuş gibi dökülüyor. İnternette baka baka miracle losyonu gördüm ama emzirince ilaç alamıyorum tabiki. Yıllardır kullandığım ve saç dökülmemi minimuma indirmiş olan defne sabunu saçlarımı kazık gibi yapıp tararken yolunmasına sebep olunca prozinc mor şampuan ve saç kremini aldım. Başta hiçbir işe yaramasa da bir ayda birazcık toparladı. Şu an 200 tel civarı dökülüyor. Kardeşimin düğünü var ve şu an genel olarak saç derim gözükse de en korkuncu ön ve tepe bölgesi baya açıldı. Bana acil bir yardım lütfen. Miracle losyonu emzirdiğim için kullanamıyorum. Forumda bahsi geçen cell losyon bitkisel sanıyorum. Miracle hocam ne olur bana da bir yardım edin. Bir akıl verin.

Alıntı chukymama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Bu saç dökülmesi birgün biter mi acaba diye bekleye bekleye seneler geçirdikten sonra bu siteyi keşfettim. 35 yaşında bayanım. Aşırı doz cipro kullanımıyla çocuk yaşta yaşadığım saç dökülmesinden sonra, pcos sebebiyle incelen seyrelen tam tabiriyle kalitesizleşen saçlarımdaki dökülme oral diane kullanımıyla nispeten kontrol altına alınmıştı. İlk hamilelikte inanılmaz bir değişim geçiren saçlar doğum sonrası hormonlara bağlı şok dökülmeyle eski haline gelmişti. İkinci hamilelikte de bire bir aynını yaşadım. Saçlar yine eski formuna dönmüşken birgün duşta elime gelen tutam tutam saçla neye uğradığımı şaşırdım. 1 ay aynı şekilde devam etti. Kaç teldir bilmiyorum ama bence 500-600 tel rahat vardır. 1 ayın sonunda kafamdaki saçın yarısından fazlası gitti. Hemen doktora gittim. Hormonlarda bir problem ya da vitamin eksiği yok. Emzirdiğim için aldığım vitaminler sayesinde maşallahım var hatta. Ama saçlar kemoterapi alıyormuş gibi dökülüyor. İnternette baka baka miracle losyonu gördüm ama emzirince ilaç alamıyorum tabiki. Yıllardır kullandığım ve saç dökülmemi minimuma indirmiş olan defne sabunu saçlarımı kazık gibi yapıp tararken yolunmasına sebep olunca prozinc mor şampuan ve saç kremini aldım. Başta hiçbir işe yaramasa da bir ayda birazcık toparladı. Şu an 200 tel civarı dökülüyor. Kardeşimin düğünü var ve şu an genel olarak saç derim gözükse de en korkuncu ön ve tepe bölgesi baya açıldı. Bana acil bir yardım lütfen. Miracle losyonu emzirdiğim için kullanamıyorum. Forumda bahsi geçen cell losyon bitkisel sanıyorum. Miracle hocam ne olur bana da bir yardım edin. Bir akıl verin.
    Merhaba yadımcı olmaya çalışırım tabi.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Mayıs ayından itibaren ön taraflar için Miracle losyon ve ketoral+acnelyse kremleri kullanıyorum. Sarı tüylerde ki artıştan başka bir gözle görülür etki yakalayamadım. Ne yapmamı önerirsiniz? Tedaviye Cell losyon eklense nasıl olur?

Merhaba arkadaşlar ben 16 yaşındayım.Saçlarım doğuştan ince telli ve seyrek ve bu sene dikkat ettim ki şakaklarımda 1-2 cm gerileme var . ama tepe bölgemde gözle görülür büyük bir açıklık yok normal gibi. Duştan sonra kurulanırken 20-30 tel arası dökülüyor,sabah uyandıgımda hiç olmuyor bazen nadir 1 tel oluyor(yastıkta).Ve elimi her saçıma elimi attıgımda 2 -3, atışda 1 -2 tel elime geilyor.Ve çekersem direk tık diyor kopuyor saçları.Büyüklerim sorum şu.Saç dökülmem başladı mı ? Yoksa bu şakakladaki gerileme ergenlik çağındaki kafatası yapısı ile mi alakalı bir gerileme ? Bu arada saçımı uzattıgım için saçlarım biraz daha zayıfladı.Doktorun tavsiyesi ile 1 haftadır biotin hp 5mg kullanmaya başladım.Son olarak söyleyecegim babam kel. ve bendede büyük olasılıkla genetik dökülme başlamış olabilir.Birisi bana bir çözüm tavsiye edebilir mi ? 18 yaşımda xpecia tablet başlamayı düşünüyorum...Bu arada minoxidil başlamak istemiyorum.Bıraktıktan sonra dökülme çok artıroyrmuş.Xpecia başlayıp bırakmasam saçım eski halini korur mu ? Saçımı zeytinyağlı sabun ile yıkıyorum...

Yeni Üye
    merhabalar, 32 yaşındayım. 3 sene önce şakaklarım açılmaya başladı özellikle sol şakak daha fazla. bu siteyi gördüm 3 sene minoxil kullandım sadece günde 1 kere ve 3 fıs. küçük saçlar çıkıyor sonra dökülüyordu. sonra 6 ay önce nizoral kullanmaya başladım. 3 aydır minoxil kullanmıyorum. saçlarım dökülmüyor. ve şakaklarımda küçük tüyler saç formunu aldı. resim yükleyeceğim daha sonra sizin fikrinizi merak ediyorum. saçlarım özellikle yaz aylarında çok dökülüyordu. şimdi nedenini anlıyorum yaz ve mantar. herkese tavsiyem nizoral şampuan burada çoğu kişi kullanıyor zaten. kullanmayan kullanmaya başlasın. birsürü faydasının yanında mantar varsa yok eder.

bu benim düşüncem tecrübeli arkadaşlar bunun başka bir açıklaması olabilir mi?

@miracle hocam;

ben bu miracle losyondaki hapları ısırgan + yakı çayına karıştırıp kullansam olur mu?
    bir de benim sacim 3 saatte yaglaniyor, sulu şekilde. ben ne zaman kullanayim bu losyonu? duştan hemen sonra kullanmak mantikli mi? yağlandıktan sonra kullansam, yağın üzerine sıkmış olucam. pek mantıklı gelmiyor.

@miracle
    hocam merhaba geçen yıl eylül aylarında minoxil kullanmaya başlamıştım bazen sabah akşam bazen sadece akşam ama hergün illa sürdüm 6 . ayda müthiş sonuçlar aldım saç sorunu benim için bitmişdi.Ardından 7-9 .aylar arasaı saçımda aşırı kaşıntı kabuklanmayla beraber aşırı dökülme oldu .temmuz ortası finasterid kullanmaya başladım agustos ortası mınoxılı bırakıp 20 25 gun arası procapil kullandım ve şuan minoxile tekrar döndüm.Kaşıntı ve kabuklanma yapmıyor artık yanında birde 50 ml elseve +yarım kutu aldactone+bıde o tupten koyuyorum adını unuttum kusura bakmayın.Finasteride yan etkı yaptı bıraktım şu an minoxil ve elsevelı aldactone kullanıyorum sadece akşam kullanabileceğim için nasıl bir sıralama yapmalıyım kaç dk saat ara olmalı birde minoxile tekrar vücut direnç oluşturmaması için her ay 5 -10 gun arası ara vermeyı dusunuyorum.Tavsiye ve yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı sven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @miracle
    hocam merhaba geçen yıl eylül aylarında minoxil kullanmaya başlamıştım bazen sabah akşam bazen sadece akşam ama hergün illa sürdüm 6 . ayda müthiş sonuçlar aldım saç sorunu benim için bitmişdi.Ardından 7-9 .aylar arasaı saçımda aşırı kaşıntı kabuklanmayla beraber aşırı dökülme oldu .temmuz ortası finasterid kullanmaya başladım agustos ortası mınoxılı bırakıp 20 25 gun arası procapil kullandım ve şuan minoxile tekrar döndüm.Kaşıntı ve kabuklanma yapmıyor artık yanında birde 50 ml elseve +yarım kutu aldactone+bıde o tupten koyuyorum adını unuttum kusura bakmayın.Finasteride yan etkı yaptı bıraktım şu an minoxil ve elsevelı aldactone kullanıyorum sadece akşam kullanabileceğim için nasıl bir sıralama yapmalıyım kaç dk saat ara olmalı birde minoxile tekrar vücut direnç oluşturmaması için her ay 5 -10 gun arası ara vermeyı dusunuyorum.Tavsiye ve yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Önce miracle losyon ardından 15-20 dakika sonra minox uygulayın. Kabuklanma sorununuz tekrar başlarsa ki muhtemelen başlayacaktır ppg'siz saf minoxidil kullanın.
    Saf Spirolacton + Dermapen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Mıracle üstat saç Ekimi yapmaya karar verdımde hangi Firmaya guvenecegımı şaşırdım bana yardımcı olacak warmı daha once memnun oldugu Bır fırma ozelden mesajtan atabılırmısınız Fıyat olarak Uygun Hemde guvenılır Saç ekım merkezı bıldıgınız varsa ozelden yazarmısınız
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Yeni Üye
    herkese merhaba
    3 yıllık minox ardından losyonu bırakıp miracle a başlamıştım yalnız yan etki hissinden dolayı miracle ı da bırakıp tekrardan minox a döndüm
    1 ay oldu tekrar başlayalı ve öyle bir saç dökülmesi yaşıyorum ki tarifi imkansız gerçekten özellikle son 1-2 haftadır inanılmaz saç kaybı yaşadım
    bu dökülme minoxun şok dökülmesi midir yoksa 2 buçuk ay kullandığım miracle ı bıraktığım için midir acaba sizce?
    lütfen bir öneri verin moralmen çökmüş durumdayım
    bu ara yoğun stres te vardı ondan mıdır acaba?
    teşekkür ederim şimdiden yardımınızı bekliyorum...

Sayfa 38/103 İlkİlk ... 2836373839404888 ... SonSon