Sayfa 86/103 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon
1028 sonuçtan 851 ile 860 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

Arkadaşlar herkese merhaba, uzun süredir forumu okuyorum ama yeni üye oldum. Hikayemi anlatmak istiyordum ama yeni konu açamadım

10-11 yıldır minoxil kullanıyorum (son 5 senesinde kaşıntı ve pullanmadan dolayı amerika'dan getirttiğim rogaine foam kullanıyorum) şu an 31 yaşındayım. saç dökülmesi 21 yaşında başladı ve sadece tepe kısmı. önlerden ve şakaklardan görece memnunum. minoxilin tek başına bile etkisi bence muazzam, seyrelmeye devam etti tabiiki ama 10 sene boyunca bir şekilde idare etti beni ve rahatsız edici seviyeye gelmedi. 9 ay önce de miracle kullanmaya başladım, tepe bölge tamamen kapandı diyebiliriz. 6 ay kullandıktan sonra miracle'ın da muhteşem etkisinin getirdiği rehavetle minoxili bırakmaya karar verdim ve bingo! minoxili bıraktıktan 1 ay sonra müthiş bir dökülme başladı. tekrar minoxile başladım yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum ama dökülme daha da şiddetlendi. şok dökülme mi değil mi farkında değilim ama dökülen saçlar uzun telli, kalın ve gayet sağlıklı saçlar. yaklaşık 2-3 aydır günde minumum 200 tel saç döküldüğünü tahmin ediyorum. sebebi 10 yıldır kullandığım minoxili bırakıp tekrar başlamam mı yoksa miracle losyonun etkisini yitirmesi mi emin değilim. bu arada son 2 yıldır düzensiz olarak biotin ve dermaroller kullanıyrum.

forumda bir çok yazı okudum, şimdiki amacım miracle'ı bırakıp cell losyon + minoxille devam etmek. (minoxili bir daha asla bırakmayı düşünmüyorum). cell + minoxil ile birlikte dökülmeyi durdurup, özellikle son dönemde kaybettiğim saçları geri kazanabilir miyim? çok teşekkürler herkese şimdiden

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

arkadaşlar fotografları da yuklemeye calıstım umarım becerebilmişimdir. cell losyon kullanmaya basladıktan sonra tekrar guncelleyecegim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu kadar uzun süre etken kullanan ilk defa gördüm diyebilirim başarılar
    Cell gece / seti sabah.

Yeni Üye
    Minox sadece vertex lokal olarak mi yoksa tüm saça mi uyguluyorsun

ben sadece vertexe uyguladım yıllardır. yanlardan görece hep memnundum zaten. 10 sene gayet güzel çalıştı bende minox, ama bırakınca işler değişti son 9 aydır miracle losyon da vardı. şu an miracle losyonu bırakıp; minox+biotin+dermaroller ve de extradan bir losyon daha arıyorum. tavsiyeniz var mıdır?

SaçımınDoktoru Üyesi
    selamun aleykum iyi günler , önceden bi soru sormuştum cevap alamamıştım sorumu yeniden sormak istiyorum . 16 yaşındayım öncelikle , duş alırken kafama su değdiğinde saç derisi gıdıklanıyormuş gibi bi his oluyor saç derisinde , yani neden oluyo bunu çözemedim yardımcı olur musunuz ? su saçıma baskı uygulayınca resmen gıdıklanıyorum yardımcı olur musnuz neden oluyor , büyük ihtimal saç derimde bi sorun var , ailemde saçında egzama olmayan bi tek baba tarafı , anne tarafında saç derisinde egzaması olan kişi çok

SaçımınDoktoru Üyesi
    bunu burdan yazmakla teşhis koymak çok zor. bence bir dermatologa gitmelisin en azından bir teşhis koyulabilir.
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

Merhaba lütfen bana yardım edin 31 yaşındaym doğumdan sonra saçlarımın çok döküldü 5te 1i kaldı. Çare arıyorum cellagance losyonu nereden alabilirim

Yeni Üye
    [QUOTE=miracle;34]Merhaba arkadaşlar sitemiz ticari amaç güdülmeden sadece saç dökülmesi vb sorunlar yasayan bu konuda deneyimli ve bilgili bir ekiple hazırlanmaktadır. Siteye misafir olarak yada uye olarak girsenizde hertürlü saç ve cilt poblemleriniz hakkinda sorularınızı sorabilirsiniz. Bu sorularınıza konu hakkında deneyimli bir site paydaşı yada kurucu üye miracle cevaplandiracaktir. Lütfen sorularınızı yazmaktan çekinmeyin. Teşekkürler iyi forumlar.[/QUOTE
    Hocam cellagance losyon almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Mustaf02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum iyi günler , önceden bi soru sormuştum cevap alamamıştım sorumu yeniden sormak istiyorum . 16 yaşındayım öncelikle , duş alırken kafama su değdiğinde saç derisi gıdıklanıyormuş gibi bi his oluyor saç derisinde , yani neden oluyo bunu çözemedim yardımcı olur musunuz ? su saçıma baskı uygulayınca resmen gıdıklanıyorum yardımcı olur musnuz neden oluyor , büyük ihtimal saç derimde bi sorun var , ailemde saçında egzama olmayan bi tek baba tarafı , anne tarafında saç derisinde egzaması olan kişi çok
    tabi doktora gitmem gerekir ama belki ayni durumu yaşamış yada bu durumu bilen biri vardir bide saç derisi yikadiktan 1 gun sonra elimi saç diplerine degdirince yağlı oluyo ama 3-4 sonra anca sac tellerine çıkıyor yağ

Sayfa 86/103 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon