Sayfa 25/103 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon
1028 sonuçtan 241 ile 250 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı saçsızlığındüşmanı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli arkadaşlar benim saçımda olan garip bir durumdan bahsedeceğim.bir hafta önce yeniden başlayan dökülmeye önlem aldık bir iki eklemeyle bakalım sonuç nasıl olucak.benim tuhafıma giden durum ise,gece ilaçları sürüp yatınca veya yıkayıp başımı öyle de yatsam sabah elimi saçıma bir sürüyorum bir sürü saç geliyo,sabah saçımı yıkıyorum ilaçları sürüyorum ancak 3,4 tel saç geliyo sadece elime.gün içinde de dökülme gece olduğu gibi yoğun olmuyo.bunun nedeni hakkında fikriniz var mı ?
    Bir de tedavileri uygulamadan yatın hocam bir müddet bu şekilde gözlem yapın,gece 11-03 saatleri arasında pik seviyede salgılanan serotonin hormonun da saç dökülmesiyle ciddi bir ilşkisi olduğu bilinen bir gerçek.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam akşamları tedavi uygulamayıp mı yatıyım yani ?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı saçsızlığındüşmanı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam akşamları tedavi uygulamayıp mı yatıyım yani ?
    Yani vücut yeterli serotonin hormonu üretebiliyor mu onu öğrenmek için demiştim isterseniz bunun testi yapılıyorsa bir test yaptırabilirsiniz bu serotonin eksikliğinin saç dökülmesine neden olduğunu ciddi bir paltformda okumultum bir zamanlar ciddiye alınmalı kanatindeyim.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sitede bolca vakit harcıyorum. ilk etapta bilgilerim artmaya başladı. Bilgisini paylaşan herkese öncelikle teşekkürler.
    Ben miracle losyon ile tedavime başlamayı düşünüyorum. Erkek tipi saç dökülmesi mevcut.
    1-Başlangıç olarak ilk verilen değerlerde malzemeler ile mi başlamalıyım yoksa tavsiyeniz var mıdır?
    2-İçten de haplar ile destek yapmak için hangi hapı kullanmalıyım? Tek başına biotin mi yoksa xpecia veya medobiocomplex-e veya da solgar markasının vitaminlerini mi kullanmalıyım?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minoxil vari ilaçların yaptığını (kafa derisindeki kan dolaşımını artırma) doğal yoldan nasıl sağlayabilirim.

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı Ah o saçlarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sitede bolca vakit harcıyorum. ilk etapta bilgilerim artmaya başladı. Bilgisini paylaşan herkese öncelikle teşekkürler.
    Ben miracle losyon ile tedavime başlamayı düşünüyorum. Erkek tipi saç dökülmesi mevcut.
    1-Başlangıç olarak ilk verilen değerlerde malzemeler ile mi başlamalıyım yoksa tavsiyeniz var mıdır?
    2-İçten de haplar ile destek yapmak için hangi hapı kullanmalıyım? Tek başına biotin mi yoksa xpecia veya medobiocomplex-e veya da solgar markasının vitaminlerini mi kullanmalıyım?
    Xpecia için pek iyi yorum yapan yok sitede,biotin kullan bence. Birde dahiliyede bir test yaptır tüm değerlerine bakıp ona göre destek kullanabilirsin.

Miracle losyon için ben başlangıç da 1 kutu diane ve 1.5 aldactone kullanmıştım. Günlük tek kullanım ise 2 kutu aldactone olsun,2 kere kullanacaksanız 1-1.5 olabilir. Kendi kendinize tedaviniz rayına oturacaktır zaten kullandıkça.
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Yer
    İstanbul
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxil vari ilaçların yaptığını (kafa derisindeki kan dolaşımını artırma) doğal yoldan nasıl sağlayabilirim.
    Masaj yaparak sağlayabilirsiniz
    Miracle Losyon20.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016

Alıntı Ender60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Xpecia için pek iyi yorum yapan yok sitede,biotin kullan bence. Birde dahiliyede bir test yaptır tüm değerlerine bakıp ona göre destek kullanabilirsin.

Miracle losyon için ben başlangıç da 1 kutu diane ve 1.5 aldactone kullanmıştım. Günlük tek kullanım ise 2 kutu aldactone olsun,2 kere kullanacaksanız 1-1.5 olabilir. Kendi kendinize tedaviniz rayına oturacaktır zaten kullandıkça.
    Bilgiler için teşekkürler.
    Dahiliyeye gittiğimde ne demem lazım kan değerlerime ulaşmam için Yoksa cildiyeye mi gitsem?

Yer
    İstanbul
    Alıntı Ah o saçlarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için teşekkürler.
    Dahiliyeye gittiğimde ne demem lazım kan değerlerime ulaşmam için Yoksa cildiyeye mi gitsem?
    Ben bizzat cildiyeye gidip kan tahlili yaptiramadim şampuan yazıp yolladı kan tahlili istiyorum dedim dahiliyeye git detaylı al dedi
    .
    Miracle Losyon20.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016

Yeni Üye
    Kıymetli arkadaşlar derma roller kullanımı ile ilgili aklıma takılan bir kaç soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Kliniklerde yapılan dermaroller işleminin öncesinde bölgesel anestezi amaçlı bir losyon sürülüyor ardından işlem gerçekleştiriliyor. Buraya kadar problem yok fakat işlem bittikten sonra büyük ihtimalle yaraların cabuk kapanması ve enfeksiyon riskini azaltmak amacıyla başka bir sıvı sürülüyor. Bizim evde uygulayacağımız dermaroller sonrası kafamıza böyle bir sıvı sürmemiz gerekir mi. Yoksa öylece 24 saat kafamıza hiçbir şey sürmememiz sudan sampuandan uzak durmamlz mı gerekiyor. Veya 24 saat gibi bir engel yoksa dermaroller işlemimden sonra tahriş olmuş kafa derisine minoxil harici bitkisel yağ karışımlarından sürmek nasıl bir etki yaratır zararı var mıdır. Forumda minoxil ve dermaroller in ayni gun kullanilmasinin yanlis oldugu konusunda bir yazi paylaşılmıştı fakat bunun aksini yapan arkadaşlar var ise nasıl sonuçlar aldılar. Hepinize tesekkurler

Sayfa 25/103 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon