Sayfa 20/103 İlkİlk ... 1018192021223070 ... SonSon
1028 sonuçtan 191 ile 200 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

Yeni Üye
    Benim sağ şakağımda doğduğumdan beri hafif bi açık var başka bir yerde sorun yok sağ şakakta görüntü olarak beni rahatsız etmiyor ama bu saçımın dökülmeye meyilli olduğunu mu gösterir öyle birşey var mı (anne min babası kel annemin saçı dökülüyor anneannem in dökülüyor dayımda 32 yaşında şakalar felan hafif dökülüyor baba tarafında sıkıntı yok )

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaslar benim bi sorum var ben saglam bir antidepresan tedavisine baslamayi dusunuyorum atlatamadigim bazi skintilar var acaba daha once kullanan varmi uzu sureli yasim 22 oncedende doktor yazmistida pek almadim birde bunlarin saca kotu etkisi olurmu sizce

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı zavkvavk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim bi sorum var ben saglam bir antidepresan tedavisine baslamayi dusunuyorum atlatamadigim bazi skintilar var acaba daha once kullanan varmi uzu sureli yasim 22 oncedende doktor yazmistida pek almadim birde bunlarin saca kotu etkisi olurmu sizce
    valla dostum ben kullandım kesinlikle tavsiye etmem , tamam iyi geliyorda başlarda bırakmak büyük sıkıntı antidepresanlar yasal uyuşturucular benim gözümde bildiğin yoksunluk yaşıyorsun bence bulaşma

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Eastanbull Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla dostum ben kullandım kesinlikle tavsiye etmem , tamam iyi geliyorda başlarda bırakmak büyük sıkıntı antidepresanlar yasal uyuşturucular benim gözümde bildiğin yoksunluk yaşıyorsun bence bulaşma
    Haklisin ama doktorlar buna tedavi gozuyle bakiyor hatta bi tanesi ustune basa basa kullanmami soylemisti 1 ay sadece prozac kullanmistim ama o bana baya hafif geldigi icin eksi arti hicbi etki yapmadi acikcasi kullanmam gerekir diye dusunuom tek korkum acaba saclara zarar verir mi

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu aralar ben de antidepresan kullanmayı düşünmeye başladım.Çevremde kullanan ve çok faydasını gören 2 arkadaşım var ben de artık başta saç dökülmesi ve buna bağlı gelişen ikincil sorunlardan dolayı psikolojik olarak bitmiş durumdayım.Eskiden de saçlarım döküldüğü için hep üzülürdüm ama hep tedaviye falan eklemeler yapar bi umutla devam ederdim ama finastır minoxtur miracledir kullanmama rağmen artık pek bişeyin değişmediğine yeterince şahit oldum ilk defa çaresiz hissediyorum savaşma gücü hiç kalmadı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu aralar ben de antidepresan kullanmayı düşünmeye başladım.Çevremde kullanan ve çok faydasını gören 2 arkadaşım var ben de artık başta saç dökülmesi ve buna bağlı gelişen ikincil sorunlardan dolayı psikolojik olarak bitmiş durumdayım.Eskiden de saçlarım döküldüğü için hep üzülürdüm ama hep tedaviye falan eklemeler yapar bi umutla devam ederdim ama finastır minoxtur miracledir kullanmama rağmen artık pek bişeyin değişmediğine yeterince şahit oldum ilk defa çaresiz hissediyorum savaşma gücü hiç kalmadı
    Bende oyle dusunuyorum tibbiyeli sonucta bu ilaclar ruhsal sikintilar icin var. Ben zaten hep kendi icinde psikolojik sorunlari olan bir insandim birde buna 3 5 senedir sac olayida eklenince isler iyice zorlasti. Bugun tramvaya bindim mesela gozlerim herkesin saclarinda beynimi durduramiyom surekli.beni yoracak seyler falan dusunuyor eh yeter yani ki suanda da kel.bi insan degilim bu stres yuzunden olan da gidecek. En azindan antidepresanlarla biraz ruhen rahatlariz kafamiz bosalir guzel uyku cekeriz zaten bu ilaclar bunun icin var

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben saçlarım dökülmeye başlamadan önce poliyana değildim tabi ama yine de mutluydum be tek derdim derslere çalış , vakit bulunca da arkadaşlarına kafelere git basketbol oyna bilgisayar oyna gibi basit ve güzel bi yaşantım vardı.Saçlar dökülmeye başladıktan sonra hiçbişey eskisi gibi olmadı karakterim bile değişti daha kötü bi insan oldum bildiğin
    Ama her seferinde bi çıkış kapısı koydum kendime hedef olarak.Şu ilaca başlarsam olur,spora gidersem olur falan filan işte.Hep bi umutla çabaladım.Sanırım o zamanlar koyduğum hedefler gerçekçi değildi,zaten ne yaparsam yapayım hayalimdeki adamın yarısı olamadım.Tükenmişlik sendromu da bu şekilde gelişiyormuş zaten sanırım.Saçlarımın dökülmesine 2 yıl önce ne kadar takılıyorsam şimdi de o kadar takılıyorum ama bi fark var,o zaman bi çıkış kapısı yaratabiliyordum kendime,kovalayacak bi tavşanım oluyordu.Bu sene artık en bariz fark ne yaparsam yapayım boşuna uğraşacağımı kabul etmem oldu,çaresizlik her şeyden daha beter gerçekten,o umut insanı hayata bağlamayınca anlamı yok.
    Aslında hayattan mutluluk gibi bi beklentim falan kalmadı,bu ilacı icersem mutlu olayım falan diye de icmeyeceğim.Odaklanma ve hafıza problemleri yaşamaya başladım kafamın doluluğundan,içersem sadece bu yüzden içeceğim.Derslere falan çalışamayıp kalacağım yoksa stajlardan.Mutluluk zaten 3-4 yıldır yok alıştım mutsuz ve karamsar yaşamaya çok da koymuyor valla

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sacsizlik berbat psikolji be arkafas 2 yil once deseler sacin dokulse naprsn dokulurse dokulsun derdm ama dokulunce farkli oliuoms psikoloji aslnda cogumuzun tedavilerden yanit alamama nedeni bun kafayabtakmamiz bunun stresi ama takmayincada olmiyoki bi aynaya baksan karsina cikiyo her an

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tibbiyeli gercekten birbirimize benziyormusuz bende suan universite ogrencisiyim ama okulun bitecegi yok inanirmisin acip 1 sayfa yazi okumak o kadar zor geliyorki odaklanmak falan hele bir matamatik iceren ders olsun tum yelkenlerim suya iniyor calismaya tesebbus dahi edemiyorum aslinda olay sadece sacta degil elbet sac muhim birsey ve herkes az da olsa dert ediyodur ama sac mac derken hayati da kaciriyoruz yasim 5 ay sonra 23 olacak kulagima cok komik geliyor universiteden en en iyi ihtimalle 25 26 yasinda mezun olabilecegim cunku ne okula gitmeye hevesim var ne acip iki kitap okuyabilcek mecalim dedigin gibi zihnen tukenmisligi bende yasiyorum ustelik cevrende arkadaslarinin yukseldigini falan gormek bilirsin iste.. ama hala pes etmis degilim spor yapiyorum mesela ve devamda edecem sana da oneririm en azindan az bucuk ozguven kazaniriz hicbirimiz suan kendimizi ufakken hayal ettigimiz noktada degiliz ama pes de etmemeliyiz misal bi ornek verecem sana serdar kilic var ya meshur dogada falan yasayan o da kel mesela ama internete bir bak bir tane adamin saci hakkinda yorum yok cunku adam at gibi karizma ve kendinden emin kapi gibi bir durusu var sozun ozu benimde dusuncem bu okey madem sacimi kaybediyorum en azindan olgun kendinden emin bi adam olmak lazim cunku ben 5 6 sene sonra kaldirim kenarinda hizlica utana sikila yuruyen bi adam olmak istemiyorum ama suan kafam kaldirmio bu dediklerimi bundan dolayi tibbi antidepresan tedavisine ihtiyacim var sana da oneririm en azindan kendimizi rahat hissedip hayati yakalayabiliriz

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zavkvavk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paxil cok sağlamdır hayatını düzene sokar ama önce bulandırır sonra hissizleştirir kül eder seni artık küllerinden yeniden şekillenirsin yanlız düzenli 1sene kullan ve o sene senden hiç bişey bekleme ders iş hepsini sallarsın
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Sayfa 20/103 İlkİlk ... 1018192021223070 ... SonSon