Sayfa 15/103 İlkİlk ... 513141516172565 ... SonSon
1028 sonuçtan 141 ile 150 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

Alıntı hairhard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    2,5 yıl önce saçlarımın inanılmaz açılması sebebiyle minox a başlamıştım
    faydasını inanılmaz gördüm ve hiç aksatmadan kullanmaya devam ettim
    yalnız son 4-5 aydır biraz da stres yüzünden sanırım saçlarım çok cansızlaştı ve dökülmeye başladı
    internette okuduğum için minox u hiç bırakmadım fakat sanırım gün geçtikçe etkisini kaybediyor
    şimdi size sorum minox u bırakıp miracle losyona vs geçeyim mi?
    birde şöyle birşey var
    evimin yakınında bir eczaneden 30 liraya aldığım minox u geçen ay arkadaşımın eczanesinden aldığımla değiştirdim ve sanki arasında fark var gibi geldi.böyle birşey olabilir mi acaba?
    şu garibana bir yardım
    30 liraya minoxil var mi? Ben yeni aldim gecen hafta, 55 liraydi?

Yeni Üye
    Alıntı Hisoka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 liraya minoxil var mi? Ben yeni aldim gecen hafta, 55 liraydi?
    işte ben de onu diyorum acaba bir sıkıntı olabilir mi o kullandıklarımda?
    çünkü sanki normal fiyatından aldığımda sağdan soldan birkaç kılın çıktığını gözlemledim?

SaçımınDoktoru Üyesi
    minoxla ilgili bir soru da ben sorayım, minox'a zorunlu 1 hafta ara vermek çok sıkıntı olur mu? maddi sıkıntılardan ötürü bi hafta sonra alsam daha güzel olacak.

Alıntı hairhard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte ben de onu diyorum acaba bir sıkıntı olabilir mi o kullandıklarımda?
    çünkü sanki normal fiyatından aldığımda sağdan soldan birkaç kılın çıktığını gözlemledim?
    var oyle daha uyguna ya da kampanyali 2 alana 3. bedava yapan yerler ama ben guvenemiyorum acikcasi 5-10 tl eksik olup sacima zarari olacagina ya da bi faydasi olmayacaksa gerek yok. kimileri alip internet sitesinden uzerindeki kodla orijinalligini kontrol edebilirsin dediler ama o anda alirken hatta almadan once yapmak gerek alip gelip evde yapip geri gotursen kimsede almaz geri bence

Amazondan almayi neden denemiyorsunuz. 6 aylik kirkland 25$, 8-10$ da kargosu olsa. Olur da gumrugu gecemezse muhtemelen kargo tutari haric iade alirsiniz diye tahmin ediyorum. Hatta forumdan bir arkadas ebay'dan aliyor sanirim, gumruge de takilmiyor. Yeni oldugum icin isimleri pek hatirlayamiyorum.

Yeni Üye
    Merhaba arkadaşlar 21 yaşındayım 3-4 aydır saçlarıma dokununca falan dökülme görüyorum son 1 aydır yastıkta her sabah 20-30 tel görüyorum ve saçım 3-4-5 numara civarında yani kısa hafif kepeklenme sorunum var 6-7 doktor gezdim seboreik dermatit diyende var normal kepek diyende var 1-2 tanesi erkek tipi dökülmen başlamış dedi 2 aydırda Hp biotin tablet kullanıyorum 1 ay ketoral kullandım kepek sorunum geçmedi. Doktorlar bu konuda ilaç yollayıp gönderme taraftarı işin bilgili taraftarları sizsiniz. Saçımda belirgin bir dökülme yok hatta her tarafım full saç ama 3 e vurduğumda tepemde çok hafif seyrelme gözüküyor. Sizce dökülme seboreik dermatit yüzünden midir. Normalde hergün 100 tel saç dökülmesi uygun bir durummuş ama her sabah yastığımda 20-30 tel görmekten bıktım üstelik saçım kısayken önerebileceğiniz bir tedavi yöntemi varmıdır dökülme sebebi nedir sizce

Merhaba arkadaşlar 2 sorum olacak

1. Şok dökülme ne kadar sürer?

2. Saçlı deride neden sivilce çıkar?
    Tedavim:

1. Miracle losyon: günde 2 defa (04.12.2015) + avodart+ allerset şurup

2. Krem.: (09.12.2015)

3. Dalin şampuan nizoral şampuan(haftada 2 defa)

4. Dermoroller (0.5)

5. Biotin 10mg

6. Yeşil çay

Cevap verirseniz sevinirim. Sitede yer alan tedavilere baslamadan once ve tedavi devam ederken belli araliklarla yaptirilmasi gereken/tavsiye edilen testler var midir? Kan, karaciger, sperm, hormon vs. Sitede boyle bir bilgi goremedim, bence onemli bir bilgi.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DoriaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap verirseniz sevinirim. Sitede yer alan tedavilere baslamadan once ve tedavi devam ederken belli araliklarla yaptirilmasi gereken/tavsiye edilen testler var midir? Kan, karaciger, sperm, hormon vs. Sitede boyle bir bilgi goremedim, bence onemli bir bilgi.
    Losyonlar için 3-4 ayda bir kan testi yeterli olur, yine karaciğer enzimleri içinde. Oral olarak dut-fin alırsan daha sık yapman iyi olur. Hormon olarak DHT testi sadece özel laboratuarlarda yapılıyor ya da büyük hastanelerde. Ancak testo olsun, östro olsun bunları çoğu yer yapar.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadslar merhaba 20 gundur standart olculerle yapmis oldugum miracle losyonu uygulamaktayim ama su sac dokulmemi bir turlu ne durdurabiliyorum her turlu hergun sular seller gibi akiyor kafadan 3 yildirda boyle yani hic bi sekilde azaltamadim dokulmeyi ancak sukur gene sac yogjnlugum fena degil genel seyrelme oldu tabi herneyse bugun banyoya girdim aksam ciktim banyodan sampuanim dermoday kafayi kuruladim falan sonea miracle uyguladim oyle beklettim hafif yedirip az once banyoya gittim sacimi tarayayim diye soyle komple bi saclari taradim ettim lavaboya dusen sac sayisi 80 kusurdu ki taramaya devam etsem 2 3 katini bulcagindanda eminim iclerinde guzsuz uzun kisa guclu her cesit sac vardi moralim epey bozuldu acikcasi en son banyoyuda dun yapmistim yani 3 5 gun yapmamis olsam eyw ama 1 gun arayla bu kadar dokulmemesi gerek diye dusunuyorum ustelik banyodan 1 2 saat sonra yani sampuanlamada falan bi o kadarda gitmistir. Suan sadece miracl kullaniyorum kullanmayada devam edecem benim acimdan sikintisi saci cok kurutmasi onun disinda mucize beklemiyorum zaten yeni sac ciksinda beklemiyorum tek dilegim olan saci koruyup birde aradaki gucsuzlesen daha yavas uzayan saclarin normal sac olmasi ama bugunku manzara uzdu beni acikcasi sizce ne yapmaliyim simdi bu dokulme icin

Sayfa 15/103 İlkİlk ... 513141516172565 ... SonSon