Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
75 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: cinsellik ve saç dökülmesi

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anlamadım etkisi var mı yok mu

https://eksisozluk.com/entry/61453290

" bununla ilgili testosteron arttırır gibi bir mit var. ancak şuradan (http://www.reuniting.info/download/p...e_Response.pdf) da görüleceği üzere herhangi bir ilişki bulunmamakta. ingilizcesi olmayanlar sayfa 3'e bakabilirler.

etkilenen tek hormon olarak prolaktin gözüküyor, prolaktinin yükselmesi, libidonun azalmasına neden oluyor. aynı zamanda prolaktin erkeklerde uykuyu da tetikliyor. kadınlarda ise süt hormonu olarak biliniyor.

cinsellikten sonra kadın sarılıp konuşmak erkekse uyumak ister. bunun en büyük sebeplerinden biri de prolaktin hormonudur."

sanırım forumdan birisi bu, alakası yok demiş.

Lütfen konuyla alakası olmayan paylaşımlarda bulunmayalım mesajınız silinmiştir.
    Konu Kazakcemil tarafından (09.08.2017 Saat 20:14 ) değiştirilmiştir.

Bushido kardeş bizene senin kaç kız arkadaşın olduğundan marifetmiş gibi anlatıyor bide lütfen kaldıralım bu yazıyı moderatör abiler forumda kadın üyelerde var.
    Tedavim
    dönüşümlü olarak 110mg seti ve yarım doz peptid ve yanlarında yine dönüşümlü olarak kafein veya cell losyon
    ek olarak :masaj ,kardiyo,sirkeli durulama,probiyotik beslenme

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antidepresan ne alakadır bilmem ama bende ciddi uyku sorunu için ara ara 3 4 ay kullanıyorum saçlar acaip toparlıyor ne alaka acaba
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antidepresif etkili ilaçların saçı toparladığına ben de inanıyorum, bunu benzer etkilere sahip bitkiseller de yapıyor, sanırım stresin etkilerini azalttığı için bunu yapıyor, bu tür ilaçların saç dökülmesni artırdığı yönündeki kanaatler bir yanılgı olabilir, sanırım anagen katagen ve telogen fazları arasındaki süreyi kısaltarak bu etkiyi yapıyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tosunbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bushido kardeş bizene senin kaç kız arkadaşın olduğundan marifetmiş gibi anlatıyor bide lütfen kaldıralım bu yazıyı moderatör abiler forumda kadın üyelerde var.
    Hangi antidepresani kullaniyorsun döktüğünü soyluyorlardi aksine vazgectim cipralex vermişlerdi.

Yeni Üye
    Strese bağlı hormon değişikliğini en az indirdiği için saça etki ediyor olabilir, bir de cinselliği de azaltıcı etkisi var, bu da etken olabilir

Moderatör
    Alıntı Eleanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antidepresan ne alakadır bilmem ama bende ciddi uyku sorunu için ara ara 3 4 ay kullanıyorum saçlar acaip toparlıyor ne alaka acaba
    uyku kalitesi artinca saçlar da kalite artışı oluyor.antidepresan kısa süreli iyi gelsede uzun kullanımda insülin direnci probiyotik kaybi tekrarlayan anksiyete yan etkilerinden dolayı bünyeyi haliyle saçı olumsuz etkiliyor.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Alıntı Eleanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antidepresanların büyük bölümü serotoni geri alım inhibitörüdür, serotoninin anagen faz olmak üzere folikül gelişimine katkıları açkk şekilde çalışmalarda gösterilmiştir fazla serotonin fazla saç demektir her zaman.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon