Sayfa 45/159 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon
1584 sonuçtan 441 ile 450 arası

Konu: AdvanCell Losyon Sonuçları (AdvanCell Lotion Trial Results)

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A loss recovered: My Progress boyle bir site var adam nerdeyse herseyi denemis ama en sonunda kendi cikarimlariyla kendine tedavi belirlemis ve resimleri mevcut iki ayda bence iyi sonuc almis ozellikle en zor kisim sakaklari kapatmaya baslamis bu adamin kullandigi losyon da cellegance losyonun izinden gidiyor sanirim biraz karisik anlatmis toplu urun alimi icin arkadas ariyor. Ayrica gunes kremi sanirim kullaniyor.Lafi cok uzatmis acikcasi tam da ne kullandigina dair birsey soylememis prostaglandin protokol demis tedavinin adina.Detaylar icin sitesinden kendisine mesaj da atilabiliyor.
    Ben de izmitli sayesinde gördüm bu çalışmayı. Aynen dediğiniz gibi cellagance losyon ile çok yakın mekanizmada. Asıl olay PGD2 yi selektif inhibe etmek. Malum prostaglandin inhibe eden etkenler iyi prostaglandinleri de inhibe ediyor. Bu arkadaş da sadece PGD2 hedef alan üzerine PGE2 yi artıran bir tedavi uyguluyor. Bunların yanı sıra dermaroller, UV/B lambası gibi mekanik araçlar da kullanıyor. Bence ufuk açıcı bir çalışma. Bu tedaviyi aslında kalsifikasyon teorisiyle birleştirip zenginleştirebiliriz. Şu an gördüğüm kadarıyla az çok kanıta dayalı 3 teori var. Androjen etkisi, inflamasyon - prostaglandinler ve kalsifikasyon. Bu üç teoriyi kombine ederek iyi sonuçlar alabiliriz.

Bende birkaç gün önce denk gelmiştim swisstemples a adam temel cellagance mantıgı gibi gitmiş , başta pge2 artırıp pdg2 düşürmek için (pge2 booster) ve setipiprant kullanmaya çalışmış ama eline geçmemiş . sonra demiş lan aslında ben yaparım buna benzer bişey diye ilk gitmiş %90 ricinoleic asit içerdiği için hint yağı almış pge2 artırmak için bu arada pge2 nin 4 çeşidini de artırıyormuş sonra bidegitmiş üstüne Sulfasalazine eklemiş onun da üstüne daha fazla pge2 için UVB çeşidi güneş ışını almış galiba (lasercomb gibi bişe heralde , bilenlerden bekleniyor açıklama), şimdi üstüne setipiprant çakacam sonuçları bekliyoz diyor arkadaş . Temel cellagance mantığı burda geçerli , Cellagance pgd2 azaltıp , pge2 çoğaltıp üstüne cth2 engelleyip kafein azelaik asit ve antiandrojen ile çok yönlü bir tedavi , arkadaşlar bu arada sonuçlarımızı paylaşalım sık sık cellagance da merakla bekliyoruz başarılar

hepsini okuyamadım mobilden ancak cellagance mekanizmasına yakın olarak hareket etmiş zaten paylaşımı bu ay yapmış belkide bize mesaj atıp soru soran arkadaşlardandır doğru yoldan gidiyor setipiprant(crth-2) eklerse çok daha iyi olacaktır. Zaten uzun süredir Prostaglandin kadar etkili saç çıkaran başka etken olmadığını biliyorum hele antiinf. ve antiand. tedaviler eklenirse.
    Konu Miracle tarafından (28.09.2015 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

arkadaşlar bu çalışmayı yapan arkadaşın losyonunda neler var translate çevirisinden anlayamadım yazmış mı acaba

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba abilerim buradaki en küçüğünuz benim herhalde benim ilk tedavim yaklaşık 1 aydır cellagence losyonu kullanıyorum onceden xpecia kullaniyordum bir ise yaramayinca biraktim elimde kalanlari bitirdim belki benimde bir yararim olur die dusuncelerimi yazmak istedim öncelikle Miracle hocama tesekkur ederim tüm sorularima yardımcı oldu kendisi abilerim ben bu siteyi 1 ay önce keşfettim ozaman kafam çok karışmıştı Miracle losyonmu minoxilmi finasteridmi cellagence losyonmu kullanayim die sonrasında Miracle hocanın tavsiyesiyle de cellagence losyona karar verdik ve basladim 1 ay bitecek birkaç gün sonra 2. Yide istedim abilerim kullanımıyla baslamam gerekirse ilk başlarda saclarim uzun olduğu için losyonu kafa derime iyice yediremiyordum ilacın çoğu saclarimda kaliodu sonrasında saclarimi kestirmeye karar verdim 3 e vurdum şimdi kullanımı çok daha kolay oluyor birde sunu belirtiyim saclarim uzunken çok güzel hacim veriyor ver şekil almasını da sağlıyor birde sacinizi yeni yikadiginizda seyreklikler azalmis gibi gozukurya ayni oyle gozukuo kuruduktan sonra açıkçası o yönünü çok sevdim forumdaki abilerim kokusuna deginmisler açıkçası ben çok rahatsız olmadım saclarima ellerden yada kaşirsam az biraz kokusunu alıyordum ama rahatsız edecek kdr deil cevremdekilerde birşey deniyordu belkide beni üzmek istemedikleri için soylemior olabilirler dökülme konusuna gelirsek dokulmem cidden durdu cok az onlarda ilacı sacima sürerken tek tük kökten deil kırılarak dökülüyor saç cikarmasina gelirsek sacim uzunken zaten belli olmaz die foto cekmemistim kestirdikten sonra çektim ama ne yazıkki 2 gün önce tel kafayı yedi fotoyu yukleyemeden format atmak zorunda kaldım ama şimdi tekrardan çektim hemen başına birşey gelmeden yukleyecegim bir ay sonra bir daha yuklerim karsilastiririz ama sakaklarimda ışığa doğru dönünce tüyleri görüyorum eğer onlar saç olursa muhteşem bir gelişme olur genel olarak ben memnunum abilerim Miracle hocama tekrardan tesekkur ederim ayrıca sunuda belirtmekte fayda ilacı kullanmaya basladigimdan beri saçlarım çok hızlı uzuyor gözümle farkedecek kdr hizli
    Konu talhayaldiz96 tarafından (28.09.2015 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende cok detaylı okumadım..ama sulfasalazine etkeninden bahsedilmiş.daha önce konusunu açmiştim.pge2 yi artıyor.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepsini okuyamadım mobilden ancak cellagance mekanizmasına yakın olarak hareket etmiş zaten paylaşımı bu ay yapmış belkide bize mesaj atıp soru soran arkadaşlardandır doğru yoldan gidiyor setipiprant(crth-2) eklerse çok daha iyi olacaktır. Zaten uzun süredir Prostaglandin kadar etkili saç çıkaran başka etken olmadığını biliyorum hele antiinf. ve antiand. tedaviler eklenirse.
    abi bu cellagance losyon bende kaşınma yaptı sanırım bu losyondan kaynaklı miracle cellagance keto azelderm kullanıyorum hani kasınma böyle sinek ısırır kaşınır ya o gibi aynı napmam lazım abi acaba losyonda bir şeymi fazla

Hocam bu adam da dediğiniz gibi uğraşmış uğraşmış sonunu bu işin prostaglandinlere bağlamış dediğiniz gibi , bimatoprost yerine pge2 powder kullanıyor setipiprant ve antienflamatuvarla birlikte , zaten oral dut alıyormuş işin başında dht engelliyor , sonuç olarak soruma geliyorum her pgd2 inhibitörünu kullanmam diyor setipiprantta ısrar ediyor nedeni de ketokonazol kafein quercetin gibi etkenlerin scalptaki cox u azaltması diyor eğer bilginiz varsa cox konusunu biraz açabilir misiniz ?

bu arada beyler COX Siklooksijenaz (COX) enzimleri hücre içerisinde araşidonik asitten eikosanoidlerin oluşumunda görevli enzimlerdir. İyi bilinen iki tip izoformu mevcuttur. COX -1 ve COX-2. Son zamanlarda COX-3 diye isimlendirilen bir üçüncü formu daha bulunmuşsa da henüz işlevi üzerinde çalışmalar devam etmektedir (1). COX-1 ve COX-2 enzimleri önce kararsız yapıda prostoglandin PGH2 üretimi yaparlar, daha sonra hücreye özgül olarak kararlı PG'lerin yapımını sağlarlar. COX-1, tromboksan (TX)A2 sentezini sağlar. Çoğu vücut hücrelerinde bulunur ve gastrik mukosal korunmada önemli rolü vardır. COX-2 ise çoğu hücrede normalde düşük seviyelerde bulunurken, inflamasyon ile pek çok hücrede hızla eksprese olur ve PGI2 (prostasiklin) sentezinde görevlidir. Aterosklerotik plakta da plağın inflamasyonu sırasında COX-2 önemli oranda artar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Pge2 üretiminde de görevliler direk cox baskılamak o yüzden artık istenmiyor.

Sayfa 45/159 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon