Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: çinko süfat, azelaik asi ve b6

Çinko sülfatı suda çözebiliyormuşuz Ben alkol olarak okudum her yerde ama asıl suda çözünüyor. Lütfen birisi söylesin bu azelaik asidi neyde çözeceğim ben? Tortu olarak kalıyor. Etil alkol ve gliserin alsam içine atsam olur mu? birde çok kaşındırıyor.

Evet, çok fazla içerik değiştirdim ve biraz daha değişiklik yapacağım ama şok bir dökülme oluyor saçlarımda. Yani dökülme çok arttı. Nedeni azelaik asit mi onu da bilmiyorum. Sürdükten sonra aşırı kaşınıyor 15-20 dk. Oranları da olabildiğince düşük tutuyorum. Ama bırakmayacağım. En az 45 gün daha devam edeceğim içerikle çok oynamadan.

Uygulamak isteyen arkadaşlar için; çinko sülfatı kesinlikle suda çözün. Azelaik asiti %70 lik etil alkolde çözün. %90-95 çözünüyor. Bütün karışımın %70'i sudan oluşuyor. %20'si alkol. Geriye kalan %10 dekspantenol ve gliserin içeriyor. Gliserin kristalimsi bir kıvama getirdiği için 50 cc de 5 damlayı geçmeyeceğim diğer hazırlayacağım karışımda. Kafa derisini nemli tutmak için atıyorum. 7-8 damlada emu oil attım bu sefer bilmiyorum gerek var mı? B6 olayını formülden çıkarttım, o kokuyu çekmektense ve çektirmektense kel kalırım daha iyi

Faydalarını daha tam anlamıyla anlayamadım ama yağlı saç derisi problemimi şu ana kadar gayet iyi çözmüş
    görünüyor. Sanki sakal gibi sert çıkan minicik siyah tüyler de cabası ama konuşmak için daha erken.

İçerikle ilgili her türlü yardıma açığım. 15 günde bir güncellemeye devam edeceğim.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12