Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Isırgan, lavanta , Jojoba yağı ve Nane yağı ile losyon

Isırgan, lavanta , Jojoba yağı ve Nane yağı ile losyon

Arkadaşlar merhaba,

Miracle losyon kullanmama rağmen Son günlerde saç dökülmesindeki artış nedeni ile farklı bir yöntem arayışına girmek zorunda kaldım.
    Miracle losyondaki bileşen oranlarını artırmak istemediğim ve biraz da kimyasallardan uzaklaşmak istediğim için farklı konularda anlatılan bitkisel ürünleri kullanarak memnun kaldığım yeni bir losyon hazırladım.
    Sitedeki deneyimli arkadaşların ve Miracle'ın özellikle hakkında övgüyle söz ettiği nane yağını da losyon içerisinde kullandım.

Hazırlaması ve içerisinde kullanılan ürünlerin bulunması oldukça kolay;

Hazırlanışı

demleyip süzdükten sonra 40 ml çıkacak şekilde ;
    bir cezve içerisinde kaynayana kadar ısıttığımız su içerisine 1 tatlı kaşığı kuru ısırgan ve 1 tatlı kaşığı lavanta atıyoruz.
    ve ocağı kapatıyoruz. 10 - 15 dk kadar demlemeye bıraktığımız karışımı süzerek soğuması için ayrı bir kaba alıyoruz (ben cam bardak kullandım)
    yaklaşık 45 dk.- 1 saat kadar sonra soğuyan karışımı sprey şişesi içerisine boşaltıyoruz.
    içerisine 7 damla jojoba yağı ve 3 damla nane yağı ilave ediyoruz.
    ve iyice çalkalıyoruz. Her kullanımdan önce çalkalamak oldukça önemli aksi halde yağlar karışımın üst tarafında toplanıyor.

Miracle losyonu kullanmaya ara vererek bu losyonu kullanmaya başladım. yaklaşık 4 -5 gündür kullanıyorum ve şimdilik oldukça memnun kaldım.
    Losyonu yine aynı şekilde sabah ve akşam olmak üzere 12 şer saat arayla kullandım. Kullanım sonrası saçlar yumuşacık oluyor.
    Losyonda yağ var saçları olumsuz etkiler diye düşünmeyin, gece duş aldıktan sonra sürüyorum ve sabah işe gitmeden önce sürüp kuruduktan sonra bu şekilde işe gidiyorum. herhangi bir rahatsızlık vermiyor.
    kuruduktan sonra saç diplerini kontrol ettiğim zaman herhangi bir yağlılık hissi yok.

Ayrıca duşta yada saçları kuruturken dökülen saç oranı şu an 3 te 2 oranında azalarak 3-4 tele inmiş durumda.

Not : forum içerisinde ısırgan - lavanta ve jojoba yağı nane yağı şeklinde 2 ayrı konu mevcut. Eğer konu gereksiz görünürse silebilirsiniz. Teşekkürler
    La vida no se ha hecho para comprenderla, sino para vivirla..

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jojobanın orijinalini, daha dogrusu kalitelisini bulmak çok zor dostum. nerden aldın yağları? ben mecitefendiye bile güvenemiyorum şu piyasada?
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jojobanın orijinalini, daha dogrusu kalitelisini bulmak çok zor dostum. nerden aldın yağları? ben mecitefendiye bile güvenemiyorum şu piyasada?
    Yağları kardeşim aldı Jojoba yağı Bağlarbaşında bir aktardan Aksu - Vital marka , bu markaya güveniyorum, inşallah yanılmıyorumdur. Nane yağını da mısır çarşısında aldık.

Moderatör
    İsirgan alkolsuz bozulmuyor dimi 40 ml demissiniz.ben bkledikce bozuldugunu dusunuyorum.2 gunde bir hazirliyorum.hazirladigim cay a bi kac damla yaglardan katarim tesekkurler.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsirgan alkolsuz bozulmuyor dimi 40 ml demissiniz.ben bkledikce bozuldugunu dusunuyorum.2 gunde bir hazirliyorum.hazirladigim cay a bi kac damla yaglardan katarim tesekkurler.
    hazırladığım losyonu yaklaşık 5 gündür kullanıyordum dün akşam bitti ve tekrar hazırladım. hazırlanması fazla meşakkatli olmadığı için kısa süreli hazırlanması daha iyi etki almak açısında önemli.
    ben karışımı oda sıcaklığında tutuyorum. haftalık kullanımda herhangi bozulma olacağını sanmıyorum ancak hava sıcaklığı arttıkça bu durum değişebilir

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sirkeyle hazırladım yakı ve ısırgan otunu kavanozun içerisinde 1 aydır daha kullanma fırsatım olmadı bugünlerde kullanmayı düşünüyorum bozulmuşmudur acaba ? (=

Organik Şifalı Bitkisel Yağlar ve Sular

yağlar için şöyle bir site buldum.şişelerken nasıl bir prosedür var bilemiycem ama organik tarım sertifikası
    almak ciddi manada zor ve denetlenen bişey.bu siteden yağ vey herhangi bir ürün alan var mı ?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sirkeyle hazırladım yakı ve ısırgan otunu kavanozun içerisinde 1 aydır daha kullanma fırsatım olmadı bugünlerde kullanmayı düşünüyorum bozulmuşmudur acaba ? (=
    Tentür yaptıysanız bozulmaz,tentür uygun şartlarda aylarca sağlıklı şekilde muhafaza oluyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

hocam şeffaf cam şişede sıkıntı olur mu ki genelde koyu renkli şişelerde diyor ama ?

Shiffa home kalitelidir.

Sayfa 1/2 12 SonSon