Sayfa 5/13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
126 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Dermaroller Saç Çıkarma Etkisi

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam saclar uzadı şimdi uygulayamiyorum var mi bi önerin? 0.75 dermaroller kullanıyorum. Dermastamp mi alsam?

0.75 mm yetmez uzun saç için saçlarını ayırarak bastır kaldır şeklinde yapmaya çalış
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

0.75 mm yetmez uzun saç için saçlarını ayırarak bastır kaldır şeklinde yapmaya çalış
    En uzun igneliden alicam saci yine kisaltabilirim kanamanın felan kesin etkisi var bence yabana atilmayacak bir şey bu dermaroller kesinlikle

1.00 mm Dermastamp gayet iyi uzun saçtada etkisi oluyor saçınız uzunsa düşünmeden alabilirsiniz bende bunu kullanıyorum.

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

Alıntı zkannm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.00 mm Dermastamp gayet iyi uzun saçtada etkisi oluyor saçınız uzunsa düşünmeden alabilirsiniz bende bunu kullanıyorum.
    Gözümü karartcam gürleşmiyor saclar keldik saçlı olduk şimdi bonus olmaya calisiyoz insanoğlu çok nankor

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    no pain no gain

Biraz acıyacak biraz kızaracak, dişini sıkacaksın azıcık. Çok değil ya haftada bir kere
    Açıkcası olan saça zarar vericek diye korktum, zaten az buçuk saçımız var ona da bir şey olmasın diye, ama bir şekilde yapacağım çünkü içimden bir ses bu dermaroller'in faydasının, tahminimizden de ötede olduğunu söylüyor.

Alıntı W.S.10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası olan saça zarar vericek diye korktum, zaten az buçuk saçımız var ona da bir şey olmasın diye, ama bir şekilde yapacağım çünkü içimden bir ses bu dermaroller'in faydasının, tahminimizden de ötede olduğunu söylüyor.
    Aynı korku bendede var ama 200 iğde 1mm verdim gitti siparişi

Alıntı PARKKAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı korku bendede var ama 200 iğde 1mm verdim gitti siparişi
    Arkadaşlar ben saclarimi kazitip öyle başlamıştım tedaviye. İlk 10 gün felan kel oldugum için rahat uyguladim kanatiyodum resmen kafayı kıpkırmızı oluyordu her yer kan revan sonra krem losyon minox ne varsa suruyodum yanıyordu resmen kafam. Saclar biraz uzayinca baktım seyrek çıkıyor iyice abandim bazen kökle beraber goturdum bi boşluk hissediyordum sanki bende sizin gibi ulan zaten 2-3 tel saç kalmış bunlarda gidicek derken her yer kapandı yani saçı istersen cımbızla tek tek yol içerde ve disarda işler yolundaysa emin olun çıkıyor saçlar. Şuan mesela baya uzadı kanatamiyorum diye sinir oluyorum. 0.75 kullaniyodum ama 1.5 mm almayı düşünüyorum. Dediğimi uygulayin kanatın kafayı sonra losyon kremler ve minoxu basın kafaya yansın merak etmeyin 6-7 ayda alcaniz sonucu 2 ayda alırsınız.

Yeni Üye
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben saclarimi kazitip öyle başlamıştım tedaviye. İlk 10 gün felan kel oldugum için rahat uyguladim kanatiyodum resmen kafayı kıpkırmızı oluyordu her yer kan revan sonra krem losyon minox ne varsa suruyodum yanıyordu resmen kafam. Saclar biraz uzayinca baktım seyrek çıkıyor iyice abandim bazen kökle beraber goturdum bi boşluk hissediyordum sanki bende sizin gibi ulan zaten 2-3 tel saç kalmış bunlarda gidicek derken her yer kapandı yani saçı istersen cımbızla tek tek yol içerde ve disarda işler yolundaysa emin olun çıkıyor saçlar. Şuan mesela baya uzadı kanatamiyorum diye sinir oluyorum. 0.75 kullaniyodum ama 1.5 mm almayı düşünüyorum. Dediğimi uygulayin kanatın kafayı sonra losyon kremler ve minoxu basın kafaya yansın merak etmeyin 6-7 ayda alcaniz sonucu 2 ayda alırsınız.
    merhaba hocam ben miracle losyona başladım. öncesinde kullandığım minoxil ve hairfortenin faydasını çok da görmedim desem yeridir.

1 hafta kadar oldu. şimdi ben bunun yanına dermaroller ı eklemek istiyorum. saçlarım uzun yaklasık 3-4 cm. siz gerçekten öneriyo musunuz faydası oluyo mu? birde kaçlık almalıyım bu saç için 1 lik mi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yabancı dili iyi olan bir arkadaş yardım edebilir mi ?
    A randomized evaluator blinded study of effect of microneedling in androgenetic alopecia: A pilot study Dhurat R, Sukesh M S, Avhad G, Dandale A, Pal A, Pund P - Int J Trichol

Bu çalışmada dermaroller kullanan denekler her gün mü kullanmış acaba ? Nasıl kullandıklarını Türkçeye çevirecek bir arkadaş var mı ?

Dermaroller kullandıkları gün minoxil kullandirmamislar. Dermarollerden 24 saat sonra minox kullandirmislar. Yani bir gün sadece iki defa minox, diğer gün sadece dermaroller kullanılmış. Ve bu dönüşümlü olarak 3 ay devam etmiş. Sonuç ta zaten resimde ortada.

Sayfa 5/13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon