Sayfa 11/13 İlkİlk ... 910111213 SonSon
126 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: Dermaroller Saç Çıkarma Etkisi

Yeni Üye
    Alıntı hexstopper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her gün uygulanacak bir şey değil kesinlikle iğneyle her gün deride küçük yaralar açmak ne kadar mantıklı duruyor sence? derinin de bi toleransı var iyileşme süresi var saç çıkarıcam diye deriyi lezyondan mahveder inflamasyon oluşmasını sağlarsın ve olan saç folikülü de zarar görür acele edip çıkartıcam derken hepten dökersin dermastamp haftada 1-2 kere yapılması gereken bir şey fazlası yarardan çok zarar verebilir.
    kafa derisinideki kan akışını arttırmak için onun yerine masaj uygulayabilirsin her gün onun bir zararı yok.
    Masaja da yeni başladım. 15 dk sabah 15 dk akşam olmak üzere toplam yarım saat masaj yapıyorum. Ne kadar doğru yapıyorum bilmiyorum youtubedeki videolar çok açmadı. Size uygun gelen yöntem nasıldır?

Alıntı sasasami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masaja da yeni başladım. 15 dk sabah 15 dk akşam olmak üzere toplam yarım saat masaj yapıyorum. Ne kadar doğru yapıyorum bilmiyorum youtubedeki videolar çok açmadı. Size uygun gelen yöntem nasıldır?
    omuz sıkar gibi kafa derinizi iki yanından tek elle sıkacaksınız kalsiyum birikmesinden dolayı dökülme olan kısımlar sert olduğu için kan akışı yavaşlar o bölgelerde ve deri kütük gibi olur ama sıkabildiğin kadar sık acısa da bir şey olmaz gevşemesi önemli amaç hem kan akışı arttırmak hem deriyi yumuşatmak ki saç çıkışı ve derisi rahatlasın bak mesela kafanın yan ve ense kısmındaki saçlı deriyi yani asla dökülmeyen kısımları sık aynı şekilde yumuşacık olduğunu ele geldiğini göreceksin.

Yeni Üye
    Alıntı hexstopper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    omuz sıkar gibi kafa derinizi iki yanından tek elle sıkacaksınız kalsiyum birikmesinden dolayı dökülme olan kısımlar sert olduğu için kan akışı yavaşlar o bölgelerde ve deri kütük gibi olur ama sıkabildiğin kadar sık acısa da bir şey olmaz gevşemesi önemli amaç hem kan akışı arttırmak hem deriyi yumuşatmak ki saç çıkışı ve derisi rahatlasın bak mesela kafanın yan ve ense kısmındaki saçlı deriyi yani asla dökülmeyen kısımları sık aynı şekilde yumuşacık olduğunu ele geldiğini göreceksin.
    söylediğiniz şekilde yaptım daha öncesinde cel sürmüştüm saç diplerimin yandığını hissediyorum bu inş iyiye işarettir

söylediğiniz şekilde yaptım daha öncesinde cel sürmüştüm saç diplerimin yandığını hissediyorum bu inş iyiye işarettir
    havalar sıcak olduğu için cell'de bulunan etil alkolle alakalı o yanma normaldir. masaj yanma yapmaz hafif kızarıklık olur o bölgedeki kan akışı arttığı için

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim bedenimiz kendi napiyorsa sert yapıyor orayı elle sıkınca gecici tekrar eski halini aliyor bence boyle yumusatamayiz orayı. Etki sağlıyor mu orayı katlamak bükmek emin degilim.

Yeni Üye
    Alıntı avsen39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bedenimiz kendi napiyorsa sert yapıyor orayı elle sıkınca gecici tekrar eski halini aliyor bence boyle yumusatamayiz orayı. Etki sağlıyor mu orayı katlamak bükmek emin degilim.
    Miracle üstad zamanla esneyecek diyor biz masaja devam edeceğiz

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    masajı yaptıktan sonra dikkat edin belli bir süre bayağı bir yumuşuyor o bölge sonra tekrardan eski haline dönmeye başlıyor ama uzun bi dönem masaj yapıldığı zaman illaki eskiye göre daha yumuşak olacaktır yaptığınız bölge ve masajın yarattığı kan dolaşıma etkisi ayrı zaten saç dökülmesinin en kilit noktası kanın köklere ulaşamaması zaten
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

Yeni Üye
    Şu lezyon olmasa her gün derma stamp yapasım geliyo yaptıkça iyi hissediyorum. biotine de başladım ilk başta 5 mg ile mi başlasam

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar dermaroller elıme geçti fakat saçıma nasıl uygulayacam uygulamadan once birşey sürmemize gerek varmı bırde uygulamadan sonramı dezenfektan edıcem ??
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı rahman1642 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dermaroller elıme geçti fakat saçıma nasıl uygulayacam uygulamadan once birşey sürmemize gerek varmı bırde uygulamadan sonramı dezenfektan edıcem ??
    Dün Miracle'ın yazdığı şeyi gördüm. Önce losyonu (ya da ne kullanılıyorsa krem vs) sürüp sonra dermaroller uygulanmak etkiyi arttıracaktır diye yazmış. Yine de sana kalmış. Uyguladıktan sonra da dermarollerın ufak bir dezenfekte edici spreyi var. Birkaç fıs onu sıkacaksın üzerine.

Sayfa 11/13 İlkİlk ... 910111213 SonSon