Sayfa 1/8 123 ... SonSon
72 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: %60 Distile Su-%30Saf Alkol-%30 PropilenGlikol-Ve Babusol Temizleyici

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

%60 Distile Su-%30Saf Alkol-%30 PropilenGlikol-Ve Babusol Temizleyici

Dostlar, başlıkta da gördüğünüz üzere yaklaşık 60 ml distile su, 30 ml civarı saf alkol ve yine 30ml civarı ppg ile çözmek istiyorum Diane ve aldactonu. 120 ml civarı bir losyon olacak.

100 ml Propilen sipariş ettim, yarın elime ulaşacak. Alkolü eczanelere soracagım. Distile zaten satılıyor.

Şimdi sizlerden şunun yorumunu bekliyorum:

1-Garnier ve Elseve tarzı taşıyıcı olarak kullandıgımız losyonlar, böyle bir karışımdan daha zor çözer ilaçları Zaten bu kesin. Amma velakin içinde farklı şeyler de var Garnierın falan. Ama işin özü aqua , alkol ve cimrice koydukları salisilik asit ve ppg falan.

Benim yukardaki söyledigim oranlar ise çözme manasında çok daha iyi değil mi sizce. İllaki içine ekstra olarak Garnierdaki gibi mesela gliserin, benzophenon, benzyl alchol, limon, linalool sodium hydroxide, parfüm vesaire gerekir mi yani şart mı ?
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu günlerde bende solüsyon oranlarıyla uğraşıyorum öncelikle ppg biraz yağlı ve tam bir stabilizatör iyi iş görüyor alkolün yarattığı tahribatı durduruyor benim şahsi oranım şu şekilde
    %30 su, %45 alkol, %25 ppg

ayrıca dediğin gibi limon vs. tarzı bir asit belkide haplarda dahil tozları çözmek için etkili olabilir hatta bu asit olayını çözersek hiç tortusuz losyon bile elde edebiliriz gibi geliyor bana...
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

benim distile suyu %60 yapalım dememin sebebi , alkol oranını sadece çözmeye yetecek kadar koyup yapacağı tahribatı minimuma indirmekti dostum. Alkol oranının Su oranından daha fazla olması riskli olmaz mı sence? Ya da ppg'yi de , alkolü de Garniera katmak mı en mantıklısı ? ( Bu gece bu konuyu kafamda oturtmam lazım Çünkü yarın losyonu hazırlayacagım arkadaşlar )

bence durumu şöyle sınıflandırmak lazım
    alkol: çözücü haliyle çözecek kadar eklemek lazım
    su: çözücüden çok seyreltme özelliğini dikkate almak lazım
    ppg: çabuk kurumayı önlüyor yağlı bir yapısı var ve stabile ediyor

bu çerçevede değerlendirmek lazım. minoxun bile çoğunun alkol olduğunu düşünürsek alkolün çözme etkisini baya dikkate almak lazım bence yada şöylede yapılabilir alkol atarsın çalkalarsın sonra tekrar tekrar bir yerden sonra su seyreltmek için en sonda ppg ilave edip hazırlanabilir
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar forumda alkolün saça zararlı olduğundan bahsediliyor ama bir kaynak göremedim. bununla ilgili herhangi bir çalışma veya bilimsel veri var mı.

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence durumu şöyle sınıflandırmak lazım
    alkol: çözücü haliyle çözecek kadar eklemek lazım
    su: çözücüden çok seyreltme özelliğini dikkate almak lazım
    ppg: çabuk kurumayı önlüyor yağlı bir yapısı var ve stabile ediyor

bu çerçevede değerlendirmek lazım. minoxun bile çoğunun alkol olduğunu düşünürsek alkolün çözme etkisini baya dikkate almak lazım bence yada şöylede yapılabilir alkol atarsın çalkalarsın sonra tekrar tekrar bir yerden sonra su seyreltmek için en sonda ppg ilave edip hazırlanabilir
    evet çok çok mantıklı. Biraz tırsarak da olsa: Alkolde ilaçları tam manasıyla çözüp, göz kararı 120 ml'ye tamamlayacak şekilde distile su ve ppg ekleyecegim.

Ama bir de şu var; alchol denat ile Beznyl Alchol denilen şey biribirinden farklı alkoller mi acaba? Yani eczaneden alacagımız normal alkol, çözmek için yeterli olur degil mi? Ya da alkolü ve ppg'yi garniera eklemek mi olsun son kararım sence ?

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar forumda alkolün saça zararlı olduğundan bahsediliyor ama bir kaynak göremedim. bununla ilgili herhangi bir çalışma veya bilimsel veri var mı.
    alkol yıpratıyor dostum. Tecrübeyle sabit kaynağa falan gerek yok, ben yaşadım bizzat. Alkol saçı püskül püskül yapyor ve cansızlastırıp rengini açıyor, bu da tedavi aşamasında hiç göze alınacak bir durum değil

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alkol yıpratıyor dostum. Tecrübeyle sabit kaynağa falan gerek yok, ben yaşadım bizzat. Alkol saçı püskül püskül yapyor ve cansızlastırıp rengini açıyor, bu da tedavi aşamasında hiç göze alınacak bir durum değil
    tecrübenizi anlatır mısınız. alkolü nasıl kullandınız da böyle etkileri oldu.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tecrübenizi anlatır mısınız. alkolü nasıl kullandınız da böyle etkileri oldu.
    Alkollü losyonlarla uzun süre bakım yaparsanız, bende mesela şu an yoğun bir tedavi uyguluyor ve lavanta yakı ısırgana bile alkol kattığımdan saçıma fazla alkol değdirmiş oluyorum. Kesinlikle anl'a katılıyorum, yıpratıyor, şekli tuhaf oluyor, rengi açılıyor. Yanmış gibi tıpkı.

dostlar alkolden kaçış yok gibi
    anl evet eczanedeki alkol çözme konusunda yeterlidir diğer çeşitlerini bilmiyorum ama ben aldım kullanıyorum... ppg alkolün yakıcı etkisin alıyor baya daha yumuşak bir yapı veriyor yağlımsı oluyor minoxil gibi ama yinede boca etmeni tavsiye etmem.
    5-Ara sıra emu yağı

Sayfa 1/8 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler