Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
72 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: %60 Distile Su-%30Saf Alkol-%30 PropilenGlikol-Ve Babusol Temizleyici

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkodan kastınız nedir traş kolonyası mı ?
    evet arkonun traş kolonyası (mavi olan)
    deri altına geçtiğinden, emilim sağlandığından şüphem yok.
    Liseden beri ne zaman yüzümde sivilce başlangıcı olsa (henüz çıkmamış ama kızarıklık ve ağrı başlamış)
    arkonun traş kolonyasını iyce yedirrim, sonra ağrı kesilir, kızarıklık geçer ve sivilce çıkmaz.
    ama tabi deri altına kolonyanın kendisi geçiyo diye, aldactone ve diane de çözülüp geçecek diye bişey yok... denemek lazım

SaçımınDoktoru Üyesi
    benim distile suyu %60 yapalım dememin sebebi , alkol oranını sadece çözmeye yetecek kadar koyup yapacağı tahribatı minimuma indirmekti dostum. Alkol oranının Su oranından daha fazla olması riskli olmaz mı sence? Ya da ppg'yi de , alkolü de Garniera katmak mı en mantıklısı ? ( Bu gece bu konuyu kafamda oturtmam lazım Çünkü yarın losyonu hazırlayacagım arkadaşlar )
    Etil alkol ne gibi tahribat yapabilir ki ?

ben şu konuda ki metodu uyguluyorum zarar verir mi sizce ?
    http://www.sacimindoktoru.com/minoxi...yonergesi.html

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence durumu şöyle sınıflandırmak lazım
    alkol: çözücü haliyle çözecek kadar eklemek lazım
    su: çözücüden çok seyreltme özelliğini dikkate almak lazım
    ppg: çabuk kurumayı önlüyor yağlı bir yapısı var ve stabile ediyor

bu çerçevede değerlendirmek lazım. minoxun bile çoğunun alkol olduğunu düşünürsek alkolün çözme etkisini baya dikkate almak lazım bence yada şöylede yapılabilir alkol atarsın çalkalarsın sonra tekrar tekrar bir yerden sonra su seyreltmek için en sonda ppg ilave edip hazırlanabilir
    Kardeşim miraclenin minoxil hazırlama konusunda ki tarifte minıox hazırladım. İçine gliserin kattım. Sizce gliserin mi daha iyidir ppg mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ppg kafada acayip sivilce yapıyor bencede iyi fikir. gliserini nereden temiz ettiniz acaba.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı caglar103 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ppg kafada acayip sivilce yapıyor bencede iyi fikir. gliserini nereden temiz ettiniz acaba.
    Herhangi bir eczaneden saf gliserin temin edilebilir.

Ben şahsen bütün losyonlarda ppg'den uzak durmaya çalışıyorum. Minox'u ve miracle losyonu da gliserinli hazırladım. Kaşıntı, kızarıklık gibi etkilerin kaybolması bir yana deriyi de nemli tutuyor yani gayet memnunum.
    Saf Spirolacton + Dermapen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şahsen bütün losyonlarda ppg'den uzak durmaya çalışıyorum. Minox'u ve miracle losyonu da gliserinli hazırladım. Kaşıntı, kızarıklık gibi etkilerin kaybolması bir yana deriyi de nemli tutuyor yani gayet memnunum.
    Siz de miracle nin tarifinde ki gibi mi yaptınız minoxu?
    40 ml etil alkol
    10 ml distile su
    10 ml gliserin
    Bu şekilde mi yaptınız?

Bu şekilde yaptıysanız hiç saçlarınız da dökülme olmaya başladı mı?
    Ben bu formüle geçtikten sonra mı yoksa denk mi geldi anlamadım ama zayıf olan saçların hepsi gitmeye başladı. Acaba güçlenmek için mi çıkacaklar yoksa bu yeni formül mü döktü anlamadım.
    Siz hangi oranlarda kullanıyorsunuz?
    Konu saçmasaç tarafından (12.06.2016 Saat 21:35 ) değiştirilmiştir.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Barret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Etil alkol ne gibi tahribat yapabilir ki ?

ben şu konuda ki metodu uyguluyorum zarar verir mi sizce ?
    http://www.sacimindoktoru.com/minoxi...yonergesi.html
    Türlü türlü oranlamalar var. Miracle!'ın orda söylediği optimal oranlama. Herkesin kafa derisi ve vereceği tepki bırbırınden farklı, kımınde alkol aşırı yıpratır, kimine bır şey yapmaz, kiminde ppg sivilce yapar kiminde yapmaz. Velhasıl denemeden size net bir cevap veremem, asıl mesele deneyip görmek, ve en önemlisi de denemesinin sonucundaki gözlemlerini burada paylaşmak
    Konu anl tarafından (12.06.2016 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı Barret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz de miracle nin tarifinde ki gibi mi yaptınız minoxu?
    40 ml etil alkol
    10 ml distile su
    10 ml gliserin
    Bu şekilde mi yaptınız?

Bu şekilde yaptıysanız hiç saçlarınız da dökülme olmaya başladı mı?
    Ben bu formüle geçtikten sonra mı yoksa denk mi geldi anlamadım ama zayıf olan saçların hepsi gitmeye başladı. Acaba güçlenmek için mi çıkacaklar yoksa bu yeni formül mü döktü anlamadım.
    Siz hangi oranlarda kullanıyorsunuz?
    Formül dökülmeye sebep olmaz hocam muhtemelen zayıf saçlar dökülüyordur minox kullananlar bunu normal karşılamalı. Ben 55 ml elseve 5 ml gliserin şeklinde hazırladım.
    Saf Spirolacton + Dermapen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Türlü türlü oranlamalar var. Miracle!'ın orda söylediği optimal oranlama. Herkesin kafa derisi ve vereceği tepki bırbırınden farklı, kımınde alkol aşırı yıpratır, kimine bır şey yapmaz, kiminde ppg sivilce yapar kiminde yapmaz. Velhasıl denemeden size net bir cevap veremem, asıl mesele deneyip görmek, ve en önemlisi de denemesinin sonucundaki gözlemlerini burada paylaşmak
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Formül dökülmeye sebep olmaz hocam muhtemelen zayıf saçlar dökülüyordur minox kullananlar bunu normal karşılamalı. Ben 55 ml elseve 5 ml gliserin şeklinde hazırladım.
    saçmasaç kardeşim, elseve ile hazırlamanızın sebebi nedir ? Etil alkolden daha mı iyidir böyle hazırlamanız ?

Ben yaklaşık bir aydır o formülü kullanıyorum. Bir zarar görmedim artık nasıl bir zarar olması gerekiyor bilmiyorum. Dökülmede inşaellah durur.

Miracle nin verdiği o formül biraz çabuk kuruyor. Yapacak arkadaşlar distile suyu biraz daha azaltıp, gliserini biraz daha fazla katabilirler. Benim tavsiyem budur.
    Konu Barret tarafından (13.06.2016 Saat 07:31 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon

Bu Konudaki Etiketler