3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Folikülit (kıl kökü iltihabı)

Folikülit (kıl kökü iltihabı)

Yıllardır başımın tepe bölgesinde ve enseye yakın yerlerde çok abartı olmasa da 3-5 tane sivilce çıkar. Çıktıktan 3-4 gün sonra iner bazen ağrılı olur bazen ağrısız. Ama elimi ne zaman atsam mutlaka elime gelir. Ne yaptıysam fayda vermedi. Kükürtlü sabun aldım bir umutla o da fayda vermedi. Bugün bir şey fark ettim. Miracle losyona başladım başlayalı 10 gündür bu sivilcemsi şeyler kafa derimde çıkmamaya başladı. Bu miracle losyonun bir başka artısı olabilir. Bundan çeken çok fazla insan var ve durumu çok kötü olanlarda var. Umarım bu sıkıntıyı çekenlere faydalı olur.

benim hiç çıkmazdı miracle losyona başladığım anda çıktı.miracleyei bıraktım gene çıktı.ama o dönem şiddetli stresi vardı.şuan hiç sivilce yok.benim sivilceler yanardağ misaliydi aysberg de diyebiliriz.benimki direk psikolojikti yani.
    sendeki dekortun etkisi olabilir

Bende egzama türü sivlceler vardı,birçok farklı şey kullanınca artık kafamın her tarafı sivilce doldu cleosin-t biraz hafifletsede tekrarlıyordu.Nasıl söyleyeyim sivilce bildiğin ağrıyor üzerine dokunamıyordum ve sacın içinde bir sürü vardı yanlarda ensede üst bölgelerde.Bu şeyle ilk tanışmam nerdeyse 15 yıl önce oldu küçük sivilceler oluyordu saçta şimdi bahsettiğim gibi hastalık kıl kökü iltihabına dönüştü.Ekşi sözlükte denk geldi yazarın birisi bir arkadaşının uygulamasını zorda kalınca uyguluyor ve başarı sağlıyor,bende görünce denemek istedim ve sonuç aldım.O yazarın arkadaşı SEF 1000 isminde bir antibiyotiği suda eritip saçına sürüyor ve uzun bir müddet sivilce çıkışı olmuyormuş.Bende kullandım ve saçımda o büyük ağrılı sivilce ve şişlikler tamamen kayboldu.Biraz yan etkisi olur diye endişelerim olmuştu saça antibiyotik sürmekten dolayı ancak ordaki arkadaşın belirttiği gibi normalde suyla yutulan bir ilaç bunu saça sürünce zaten anca bir kısmı saça geçmiş olacak diye düşündüm ama araştırmadım bir sorun olurmu diye bir yan etki görmedim.1 hafta gibi bir sürede saçımda tek bir tane acılı sivilce,şişlik iltihaplanmış yara vs hiç birşey kalmadı hepsi kabuk bağlayıp kurudu.İnanılmaz ama gençliğimi ve saçlarımın büyük çoğunluğunu bu hastalık yüzünden kaybettiğim bu hastalıktan kurtuldum.
    Defne sabunu