Sayfa 1/5 123 ... SonSon
42 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: En Güçlü Antiandrojenler (Saç Dökülmesi)

En Güçlü Antiandrojenler (Saç Dökülmesi)

Estradiol Hemihidrat
    Marka adı Estrofem. Dilaltı yoluyla alınan 1 mg ve 2 mg tabletler olarak mevcuttur. Estrofem etkili ve uygulaması basit ve ağrısızdır. Tadı herkesçe sevilmiyor ama tahammül edilebilir. Dilin altında emiliminin bitmesi için 2 ila 5 dakika gerekiyor.

Estradiol vavlerate
    Marlka adı Progynova, Progynova Depot. Progynova oral yolla (yutularak) alınan 1 mg ve 2 mg tabletler olarak mevcut. Progynova Depot ise intramusküler olarak enjekte edilen 1 ml ampuller halinde. Progynova Avrupalı birçok trans kadının hormon rejiminin standardı ve sık yazılan bır ilaç. 1 mg tabletler sarı, 2 mg tabletler mavi. Ampüller ise kullanmak için kırmak ya da delmek gereken, tamamen kapalı cam saklayıcılar. Cam parçacıkları enjekte etmemek için şırınganın ucuna filtre takılması tavsiye edilir.

Birleştirilmiş Eşlenik Östrojenler
    Marka adı Premarin. Yan etkilerden ötürü trans kadının hormon rejiminde kullanımından genelde kaçınılır! Premarin dişi hamile atın idrarından elde edilmektedir ve vegan değildir.

Etinilestradiol
    Trans kadın hormon rejiminde genellikle kullanımından kaçınılır! Etinilestradiolün, kanın pıhtılaşarak damarı tıkaması olan venöz tromboz riskini 20 kat arttırdığı bazı araştırmalarda saptanmıştır.

Anti-androjenlerDüzenle

Testosteron Engelleyiciler olarakda bilinen anti-androjenler bir trans kadının hormon rejimi için çok önemli olup kullanımında amaç; testosteron seviyesini indirmektir.

Spironolakton (Aldactone)
    Marka adı Aldactone. 25 mg ve 100 mg tabletler halinde mevcuttur. Oral yolla alınmaktadır, sadece bir içecek ya da neyle isterseniz yutabilirsiniz. Karaciğere zarar vermez ve genel olarak az yan etkisi vardır. Bununla birlikte, spironolakton kanınızdaki potasyum miktarını arttırıcı özelliğe sahiptir. Eğer potasyum seviyenize dikkat etmezseniz hiperkalemia yani vücudunuzda fazla potasyum bulunmasından muzdarip olabilirsiniz. Bir diğer yan etkisi kabızlıktır, ayrıca antidepresanların etkilerini azalttığıyla bilinir.

Siproteron asetat (Androcur)
    Marka adı Androcur. 50 ve 100 mg tabletler halinde mevcuttur. Oral yolla alınır, tercihen yemekle. Androcur çok güçlü bir anti-androjendir ve Avrupalı birçok trans kadının hormon rejiminde standart olarak kullanılır. Androcur karaciğere zararlı olarak görülmektedir. Dozajı spironolaktonunkinden düşüktür, trans kadınlarda sık kullanılan dozaj günde 50 mgdır. 100 mg yüksek ve az karşılaşılan bir dozdur. Androcur alınırken karaciğer fonksiyonlarının takip edilmesi gerekir zira düşük dozlar bile birtakım karaciğer problemleriyle ilişkilendirilmiştir (hepatit ve karaciğerin az çalışması gibi). Bunların semptomları sıklıkla düzenli kullanımdan birkaç ay sonra ortaya çıkabilir. Özellikle karaciğer zehirlenmesiyle ilgili semptomlar (bütün vucutta kaşınma veya cilt renginin sararması) son derece ciddiye alınmalıdır! Androcurun AB dışında ticaret izni yoktur, bu yüzden kendi başına hormona başlayacak kişilerce temin edilmesi daha zordur (Türkiye için geçerli değil). Bu her hâlde iyi bir şey çünkü androcurun doktor kontrolünde olmadan gözetlemesiz kullanımı spironolaktondan çok daha risklidir.

ProjesteronDüzenle

Projesteron bir diğer kadın seks hormonudur. Mevcut projesteronlarla ilgili çelişen araştırmalar ve iddialar var. Bazısı meme büyümesine yardımcı olacağından bahsederken, bir araştırma böyle bir etkisi olmadığına, aksine birtakım yan etkilerinin olabileceğine işaret ediyor. Bazılarının gözlemine göre projesteron depresyonu azaltıp libidoyu (cinsel isteği) yükseltirken, başkaları da tersı olarak menopoz benzeri etkiler ortaya çıkardığını ileri sürüyor. Genel kanı olarak şöyle denebilir, projesteron trans kadının hormon rejimi için zaruri bir öğe olmamakla birlikte denenip iyi sonuçlar elde edilirse yararlı pozitif bir etken olabilir.

Mikronize projesteron
    İlaç adı Microgest veya Prometrium. 100 mg ve 200 mg kapsüller halinde mevcut. Temel olarak mikronize edilmiş (küçültülmüş) projesteronun yerfıstığı yağına yerleştirilmiş hali. Vücut projesteronu doğal halinde metabolize edemediği kullanamadığı için boyutunun küçültülüp yağlı bir bileşenle birleştirilerek düzgün emiliminin sağlanması amaçlanmış.

Medroksiprojesteron asetat
    İlaç adı Provera. AB’de en kolay bulununan sentetik projesteron. Oral yolla alınan 2.5 mg, 5 mg ve 10 mg tabletler halinde mevcut. Genelde kullanılan dozaj günde 2.5 veya 5 mg. Bu ilaç Avrupa’daki trans kadınların hormon rejimleri için en çok reçete edilen projesteron. Genellikle bio-identical yani doğala özdeş (yani vücudun ürettiği ile aynı forma sahip) projesteron buna tercih edilmeli çünkü medroksiprojesteron asetatın bazen androjenik yani maskülenleştirici (erkeksileştirici) etkiye sebep olabileceği biliniyor.

SaçımınDoktoru Üyesi jackal__1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar antiandrojenlerde etken degıstırmemız gerektıgınde.yani atıyorum vucudun spiroya alısıp etkı etmemesı ve androjenlerın artması.Bızım daha etkılı bır etkene mı gecmemız lazım mesela ru olabılır.Yoksa aynı duzeyde etkı eden baska bir antiandrojen etkende bızı sıfırdan baslıyormus gıbı gotururmu ? birde diyelimki merdıven basamagı gıbı sureklı daha etkili bir etkene gecmemız lazım.en etkili antiandrojene gecene kadar sızce ortalama ne kadar sure gecer yanı bızı bir 10-15 yıl gotururmu ?
    TEDAVİM
    *Cellagance Losyon (Ekim 2016)
    *Saf minoksidil (Günde 1 defa) (Ağustos 2016)
    *Dermarollar 540 iğne 0.75 mm(Düzensiz)
    *Biotin 5 mg (Günde 1 ) (Agustos 2016 haftada 2)
    * Konazol şampuan (haftada 2)
    * Ketoral krem (sakaklar) (Hemen hemen her gün)

BIRAKTIKLARIM
    --Bioxinin Forte Sprey (%5 Minoksidil)(2 dk masaj) Baslangıc (Temmuz 2015)
    --(%3 Procapil) Sabah-Akşam (2 Dk masaj) Baslangic (Mayıs 2016) (Eylül 2016)

Güncellll...
    TEDAVİM

BIRAKTIKLARIM

Banned
    Alıntı jackal__1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar antiandrojenlerde etken degıstırmemız gerektıgınde.yani atıyorum vucudun spiroya alısıp etkı etmemesı ve androjenlerın artması.Bızım daha etkılı bır etkene mı gecmemız lazım mesela ru olabılır.Yoksa aynı duzeyde etkı eden baska bir antiandrojen etkende bızı sıfırdan baslıyormus gıbı gotururmu ? birde diyelimki merdıven basamagı gıbı sureklı daha etkili bir etkene gecmemız lazım.en etkili antiandrojene gecene kadar sızce ortalama ne kadar sure gecer yanı bızı bir 10-15 yıl gotururmu ?
    Bu bence biyolojik yapıya göre değişkenlik gösteren bir durum..Kimi insan proscarı onlarca yıl yükselen istatistik çizgide kullanırken, kimisinde süreç daha kısa ve ani seyredebilir. Burada benim şahsi görüşüm 1 senelik süreç içerisinde etken maddelerde ufak tefek değişiklikler yapılarak, bahsettiğiniz gibi vücudun etkenlere alışmasının önüne geçilmesi sağlanabilir.

Arkadaşlar bir losyon hazırladım

Minoxil İçerisine Finasterid Dutasterid Androcur Aldactone atıp bekletiyorum İLK sıkıştan itibaren güçlendirdi bakalım saç çıkışıda olursa süper olcak

Arkadaşlar herkez Ketoral krem kullanıyor bu kremini etkisi nedir Dht baskılabiliyor mu

Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bence biyolojik yapıya göre değişkenlik gösteren bir durum..Kimi insan proscarı onlarca yıl yükselen istatistik çizgide kullanırken, kimisinde süreç daha kısa ve ani seyredebilir. Burada benim şahsi görüşüm 1 senelik süreç içerisinde etken maddelerde ufak tefek değişiklikler yapılarak, bahsettiğiniz gibi vücudun etkenlere alışmasının önüne geçilmesi sağlanabilir.
    Anladım hocam tesekkür ederim...10-15 sene idare edebilsek o surece kadar kesin bir tedavisi bulunur Allah ın ıznıyle..Kök hücre klonlama vs..
    TEDAVİM

BIRAKTIKLARIM

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gunners37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir losyon hazırladım

Minoxil İçerisine Finasterid Dutasterid Androcur Aldactone atıp bekletiyorum İLK sıkıştan itibaren güçlendirdi bakalım saç çıkışıda olursa süper olcak
    gunners baya ilginç bi karışım olmuş, hepsini çözebildi mi 60 ml'lik minox ? Kaçar tane attın haplardan ?
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

ben 6 aydır kullanıyorum buu hormonları eskiden şakaklarımda saç olan yerler açıktı şimdi tüylerle dolmuş alnım. seneye haziran geldiğinde tepe bölgem de kapanacak eminim foto atarım o zaman

Alıntı kelvemutsuzhakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 6 aydır kullanıyorum buu hormonları eskiden şakaklarımda saç olan yerler açıktı şimdi tüylerle dolmuş alnım. seneye haziran geldiğinde tepe bölgem de kapanacak eminim foto atarım o zaman
    Hangi etkenleri kullanıyorsunuz ve oral olarak mı alıyorsunuz?
    Saf Spirolacton + Dermapen

Sayfa 1/5 123 ... SonSon