Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Saçlarınızın En Çok Hangi Mevsimde Döküldüğünü Düşünüyorsunuz?

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mevsim geçişi diye geçiştirdiğimiz son bahar ve kış mevsimindeki dökülmeler yazın bol miktarda D vitamini almaya alışan saçların birden D vitamini alımının azalmış olmasından olabilir mi acaba.
    Hocam dediğin gibi olabilir, dökülmelerin sıklığı genelde yazdan-bahara ya da bahardan-kışa geçişte seyir halinde. Sanırım bahardan - kışa sarkmasının asıl nedeni de, D vitaminini farklı kişilerin farklı miktarda depolaması olabilir.

Dün Miracle'de Saçın biyokimyasında güneşe değiniyordu. Üzerinde duracağa benziyor sonraki çalışmalarında.

Arkadaşlar hiç D vitamini testi yaptıran var mı peki?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam dediğin gibi olabilir, dökülmelerin sıklığı genelde yazdan-bahara ya da bahardan-kışa geçişte seyir halinde. Sanırım bahardan - kışa sarkmasının asıl nedeni de, D vitaminini farklı kişilerin farklı miktarda depolaması olabilir.

Dün Miracle'de Saçın biyokimyasında güneşe değiniyordu. Üzerinde duracağa benziyor sonraki çalışmalarında.

Arkadaşlar hiç D vitamini testi yaptıran var mı peki?
    Ülkemizdeki insanların çok büyük bir oranında D vitamini eksikliği var hocam şimdi oranını htırlamıyorum araştırırım bir ara.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülkemizdeki insanların çok büyük bir oranında D vitamini eksikliği var hocam şimdi oranını htırlamıyorum araştırırım bir ara.
    Evet bu sabah kahvaltı yaparken bende televizyonda denk geldim bir programa, güneşli bir ülke olmamıza rağmen ciddi eksik olduğunu ve d vitaminin belirli oranda kalsiyumla birlikte alınması gerektiğini anlatıyordu. Bu arada yazın çıktım güneşlendim D vitamini aldım düşüncelerinin de yanlış olduğunu birçok insanın güneş kremleri, yağları kullandığı için ya zarar verdiğini ya da d vitamini alamadıklarını anlattı kadın.. 20 dakika herhangi bir şey sürmeden güneşlenin dedi. Yanılmıyorsam günde bir kase yoğurt, bir büyük bardak süt ya da kibrit kutusu beyaz peynirden de günlük kalsiyumun alınacağını aktardı.

Ben karaciğer tahlilinin yanında isteyeceğim sağlık ocağından bakalım yaparlarsa bildiririm sizlere de.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D Vitamini ve Saç Dökülmesi
    D vitamini ile cilt sağlığı arasındaki ilişki birçok araştırmaya konu olmuştur. Ve çok az insan sağlıklı bir kafa derisinin saç dökülmesini engelleyeceğinin, hatta saç büyümesini tetikleyiciliğinin farkındadır.

D vitamini ile saç dökülmesi arasında birkaç bağlantı daha vardır:

1. D vitamininin saç foliküllerini uyararak saç dökülmesini engellediği düşünülmektedir. D vitamini ayrıca saç gövdesindeki hücreleri aktive etmektedir. Hücreler ne kadar sağlıklı olursa, saç gövdesi ve saç da o kadar sağlıklı olur.

2. D vitamini eksikliği temel bir aminoasidin fonksiyonlarını engeller. Bu aminoasidin yokluğu saç dökülmesiyle ilişkilendirilmiştir.

3. Araştırmalar saç dökülmesi yaşayanların önemli bir bölümünün D vitamini eksikliğinden muzdarip olduğunu ortaya koymaktadır.

4. D vitamini içeren bir jeli kullanan kanser hastalarında saç dökülmesi azalmış ve saçlar yeniden büyümeye başlamıştır.

5. D vitamini alımını artırmak saçın da kalitesini artırmak demektir.

D vitamininin saç dökülmesi ile ilişkisi tam olarak kanıtlanmasa da, etkilediğine dair kuvvetli deliller var. Bu yüzden kapalı kapılar ardından çıkıp, biraz güneş almalısınız. Sadece saç sağlığı için değil, genel sağlığınız için de…
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

benim d vitaminim eksik çıktı saçlarım çok güçsüz neler önerirsiniz?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12