Sayfa 38/75 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon
743 sonuçtan 371 ile 380 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://2beingfit.com/effective-scalp...nt-hair-loss/#

ben bunu görmeden önce 2 nolu egserzisi yapıyordum.son 3 gündür her aklıma geldikce yapıyorum.sanki deride yumuşama hissttim.kesin demiyorum ama öyle bir his var.dokundugumda bunu anlıyorum.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  C0222273-Nerves_and_Blood_Vessels_on_Scalp-SPL.jpg
Görüntüleme: 196
Büyüklüğü:  323.9 KB (Kilobyte)
ID:	3226
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben bunu görmeden önce 2 nolu egserzisi yapıyordum.son 3 gündür her aklıma geldikce yapıyorum.sanki deride yumuşama hissttim.kesin demiyorum ama öyle bir his var.dokundugumda bunu anlıyorum.

Masaj sonrası bende de hafif bir yumuşama hissi oluştu üstad. Bu işe ciddi olarak eğilmeliyiz. Bazen çözüm önemsemediğimiz ufak ayrıntılarda gizli olabiliyor.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ilaç hem damar genişletici hemde içeriğinde magnezyum sterat içeriyor.

İSORDİL 5 mg

http://kt.ilacprospektusu.com/ilac/7...gual-tablet-kt
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yararli baslik oluyor, keske levent abinin elinde daha fazla imkan olsa.
    Ben de haftasonu tum bilgileri toparlayip pratikte uygulamasi daha kolay olanlari liste yapmayi dusunuyorum bu baslikta.harika gidiyor, devam

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence Herkes bu türden farklı ilaçlar denesin en etkilisini bu şekilde bulalım ne dersiniz ?
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Masaj mg takviyesi ve ca bloke ile çözülür bu sorun losyonuda %1lik falan yapıp denemek lazım çarpıntı yapabilir fazlası

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Elastikiyet ve yumuşama kesinlikle oluyor. Benim 1 ay olacak neredeyse inanılmaz fark var.

Ve bir de son zamanlarda hani böyle ayağınız ağrıdığında kasılmış bir kütle gelir ağrıyan yerinizde, kas kasılmıştır ve ağrı yapar. Aynı şey fakat çok daha küçük haliyle benim sağ şakağımda var. Birkaç gündür farkındayım, sağ şakak benim sıkıntılı olan taraf. Mesela sol şakak eski çizgideyken, sağ şakak o kadar sık değil ve şekilsiz duruyor. Ki bu yıllardır o şekilde ben ilk minox kullanmaya başladığım hatta min-dut dönemlerinde bile aynı şekildeydi. Bir türlü o istediğim sağ şakağa ulaşamamıştım.

Bakalım o bölgeyi dağıtabilecek miyim.

Ha bir de tüm bu kalsifikasyonlardan şöyle bir teori çıkabilir. Misal erkek vücudu daha güçldürü, kemik yapısı ve yoğunluğu açısından kadınlardan baya bir üstünüz bu konuda. Bu da tabi androjenler sayesinde oluyor.

Dökülmenin erkeklerde çok daha yüksek olduğu düşünüldüğünde buradan da bir bağlantı olabileceğini unutmamak lazım.

Mesela tıpta hastalıkları bulmanın en kısa yolu vücudun kendi değerlerine bakmaktır. Örneğin beyaz hücreler arttıysa ki bunlar akyuvarlardır, vücutta mikrop olduğuna, inflamasyona hatta yüksekliğine göre kanser şüphelerine bile delalet eder.

Tıpın işleyişi direk soruna değil de çıkarım yapmaya yöneliktir.

Aynı şekilde androjenler yüksek, bunlar bizim vücudumuzun kendi değerleri eğer çıkarım yapılabilirse kalsifikasyonlar altta yatan sebeplerden biri olabilir.

Aynı şekilde kalsifikasyon artışı derinin elastikiyetini kaybetesine ve damar dokunun azalmasına sebep olur, bu da köklerin beslenememesine neden olur. Yine kalsifikasyon ile vücutta inflamasyon artar, ki pgd2 proteinin artmasının nedenlerinden biri de inflamasyonun artmasıdır.

Neyse benim ki sadece bir teori, hatta hipotez. Geliştirilmeye, ekleme yapılmaya ve değiştirilmeye açık tabi ki.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elastikiyet ve yumuşama kesinlikle oluyor. Benim 1 ay olacak neredeyse inanılmaz fark var.

Ve bir de son zamanlarda hani böyle ayağınız ağrıdığında kasılmış bir kütle gelir ağrıyan yerinizde, kas kasılmıştır ve ağrı yapar. Aynı şey fakat çok daha küçük haliyle benim sağ şakağımda var. Birkaç gündür farkındayım, sağ şakak benim sıkıntılı olan taraf. Mesela sol şakak eski çizgideyken, sağ şakak o kadar sık değil ve şekilsiz duruyor. Ki bu yıllardır o şekilde ben ilk minox kullanmaya başladığım hatta min-dut dönemlerinde bile aynı şekildeydi. Bir türlü o istediğim sağ şakağa ulaşamamıştım.

Bakalım o bölgeyi dağıtabilecek miyim.

Ha bir de tüm bu kalsifikasyonlardan şöyle bir teori çıkabilir. Misal erkek vücudu daha güçldürü, kemik yapısı ve yoğunluğu açısından kadınlardan baya bir üstünüz bu konuda. Bu da tabi androjenler sayesinde oluyor.

Dökülmenin erkeklerde çok daha yüksek olduğu düşünüldüğünde buradan da bir bağlantı olabileceğini unutmamak lazım.

Mesela tıpta hastalıkları bulmanın en kısa yolu vücudun kendi değerlerine bakmaktır. Örneğin beyaz hücreler arttıysa ki bunlar akyuvarlardır, vücutta mikrop olduğuna, inflamasyona hatta yüksekliğine göre kanser şüphelerine bile delalet eder.

Tıpın işleyişi direk soruna değil de çıkarım yapmaya yöneliktir.

Aynı şekilde androjenler yüksek, bunlar bizim vücudumuzun kendi değerleri eğer çıkarım yapılabilirse kalsifikasyonlar altta yatan sebeplerden biri olabilir.

Aynı şekilde kalsifikasyon artışı derinin elastikiyetini kaybetesine ve damar dokunun azalmasına sebep olur, bu da köklerin beslenememesine neden olur. Yine kalsifikasyon ile vücutta inflamasyon artar, ki pgd2 proteinin artmasının nedenlerinden biri de inflamasyonun artmasıdır.

Neyse benim ki sadece bir teori, hatta hipotez. Geliştirilmeye, ekleme yapılmaya ve değiştirilmeye açık tabi ki.
    Benim anlamadığım nokta ekilen saçlar niye dökülmüyor madem problem deride ve damarlardaysa

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Adalat(nifepidin) aldım %1 lik az bi losyon yapıp denicem etkisini önce ölmezsem yazarım

Alıntı Look_up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adalat(nifepidin) aldım %1 lik az bi losyon yapıp denicem etkisini önce ölmezsem yazarım
    öncelikle İnş. ölmezsiniz ve sonuçları paylaşırsınız bizimle

Hyaluronic acid 'i supplement olarak üreten birkaç firmanın ürünleride bulunuyor. incelemek lazım

http://www.vitaminler.com/urun/solga...30-tablet-5175

http://www.vitaminler.com/c/hiyaluro...uronic-acid-83

Sayfa 38/75 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon