Sayfa 64/75 İlkİlk ... 1454626364656674 ... SonSon
743 sonuçtan 631 ile 640 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

Alıntı Pınarkys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmen gecenin bu saatinde kitap okur gibi bu sayfaları okudum heycanlandım tek kelimeyle harikasınız miracle sen çok zekisin insanın ilgisini canlı tutmayı çok iyi başarıyosun herkesin emegine sağlık katkım olmuyor ama ilgiyle okuyorum paylaşımlarınızı
    Çok teşekkür ederim sizinde katkılarınızla ilerleyeceğiz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

64 sayfanın tamamını okudum.Kafamda çok farklı düşünce ve fikirler belirmeye başladı.Yazılan bir çok mantıklı şey algılarımı açtı gerçekten öncelikle Miracle hocam ve diğer bütün arkadaşlarının eline diline sağlık.Bu çizgide ilerleyerek bende birşeyler elde edilebileceği konusunda çok umutluyum.Evde magnezyum klorür var.Bu akşam gidip magnezyum yağı yapacağım ve saçlarıma iyice masaj yaparak yedireceğim.Masajı devam ettireceğim.Benimde şakaklar berbat durumda saç yok hiç.Fakat anlatıldığı gibi şakaklarım aşırı sert masaj yapınca bariz hissediliyor.Şakaklarıma baktığımda deri aşırı ince düşünüyorumda bu kadar ince bir deride saç kökü nasıl barına bilir.Kan akışı bile muhtemelen çok ama çok zayıftır.Çünkü çok sert ve hiç ağrı hissetmiyorum. 1mm dermaroller kullanıyorum o kadar bastırmama gözlerimden yaş gelmesine rağmen 2 yada 3 dermaroller deliğinden kan geliyor.Bu konudaki ilerleyişimizin çok doğru olduğuna inanıyorum.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kalsifike ve fibröz doku nedeniyle kalınlıkta artış olsa da görevli dokunun hacminde azalma olabilmekte anladığım kadarıyla. özellikle bu konuya yoğunlaşılmalı diye düşünüyorum tabi üstadların da izni olursa
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kalsifike ve fibröz doku nedeniyle kalınlıkta artış olsa da görevli dokunun hacminde azalma olabilmekte anladığım kadarıyla. özellikle bu konuya yoğunlaşılmalı diye düşünüyorum tabi üstadların da izni olursa
    Tabi ki bir çok farklı bilgi ve bakıl açısına ihtiyacımız var.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki bir çok farklı bilgi ve bakıl açısına ihtiyacımız var.
    üstadım scalpta neden bu kadar immünite sorunu oluşmakta o kısmı irdelemeye çalışmaktayım lakin pek bir çıkarım yapamadım. kalsifkasyon ve fibröz dışında hangi noktalara yoğunlaşmam gerekiyor?
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Bir dokunun lokal olarak kanlanmasinda etkili olan en önemli faktörlerden biri hucrelerin metabolizmaları sonucu açığa çıkardiklari adenozin fosfat bileşikleridir.Benimde aklıma takılan konulardan biri scalpin kan akışını artirirsak dokulmeyi tersine çevirebilir miyiz,scalpin kanlanmasi dokulmede ne kadar etkin bir rol oynuyor,dokulmeden asıl sorumlu Dht mı yoksa kanlanmanin yetersiz olmasına bağlı dht molekullerinin kıl köklerinde birikip köklere saldırı oluşturması mı gibi sorular takılmisti.Adenozin fosfatla ilgili bir çalışma yapılmış mı diye araştırma yaptım.Su anda bir lazer gelistirmis durumdalar.Bu lazer scalpta adenozin fosfat bileşiklerinin daha fazla açığa cikmasini ve dolayısıyla dokunun daha fazla kanlanmasini sağlıyor.Urunun fiyatı yaklaşık 7000 euroydu.Sac masajı da dokuda kanlanmayi artırıp dokulmeyi bu sayede azaltmakta ancak tabiki direkt olarak adenozin fosfati artiramadigimiz için onun kadar etkin olmamakta diye düşünüyorum.Ancak bu ucretlendirmeler karsisinda yapabileceğimiz en etkili yöntemlerden biri evde saç masajı gibi duruyor.Herkese tedavilerinde başarılar diliyorum bol sacli gunleri görmek dilegiyle.

Alıntı Tatata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir dokunun lokal olarak kanlanmasinda etkili olan en önemli faktörlerden biri hucrelerin metabolizmaları sonucu açığa çıkardiklari adenozin fosfat bileşikleridir.Benimde aklıma takılan konulardan biri scalpin kan akışını artirirsak dokulmeyi tersine çevirebilir miyiz,scalpin kanlanmasi dokulmede ne kadar etkin bir rol oynuyor,dokulmeden asıl sorumlu Dht mı yoksa kanlanmanin yetersiz olmasına bağlı dht molekullerinin kıl köklerinde birikip köklere saldırı oluşturması mı gibi sorular takılmisti.Adenozin fosfatla ilgili bir çalışma yapılmış mı diye araştırma yaptım.Su anda bir lazer gelistirmis durumdalar.Bu lazer scalpta adenozin fosfat bileşiklerinin daha fazla açığa cikmasini ve dolayısıyla dokunun daha fazla kanlanmasini sağlıyor.Urunun fiyatı yaklaşık 7000 euroydu.Sac masajı da dokuda kanlanmayi artırıp dokulmeyi bu sayede azaltmakta ancak tabiki direkt olarak adenozin fosfati artiramadigimiz için onun kadar etkin olmamakta diye düşünüyorum.Ancak bu ucretlendirmeler karsisinda yapabileceğimiz en etkili yöntemlerden biri evde saç masajı gibi duruyor.Herkese tedavilerinde başarılar diliyorum bol sacli gunleri görmek dilegiyle.
    Shseido adenozin içeren ürününü çıkarmıştı ayrıca adenozin içeren bir çok ürün ve krem mevcut bunları deneyebilirsiniz.

aynı tür adenozin preparatları yaşlanma karşıtı ürünlerde de kullanılmaktadır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şu başlıktan kitap çıkar be

Sayfa 64/75 İlkİlk ... 1454626364656674 ... SonSon