Sayfa 41/75 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon
743 sonuçtan 401 ile 410 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı interlove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gündür inceliyorum toplumu ve bu kafatası genişlemesine artık tam kanaat getirdim ki gerçekten doğru. Şimdi araştırdığım konularda arkadaşların sorularınada yanıt vereyim. Saç ekiminde çok önemli bir tespit varki ekilen saçların yanındaki saçlarda canlılık oluyor ve gürleşiyor sebebi yeni damarlanmalar yani aslında bizim sorunumuz Dht değil demek değil. Saçımız bir protein teli bu teli yapmanın ön koşulu hatta tek koşulu ne Ürün yani damar. peki bu damarlara ne oluyor sadece bizimmi problemli hayır. DHT ile 70 yaşında saç dökülmesi oranının %80-90 olması açıklanamazken damarlarımızdaki sorunlarla tüm mekanizmalara net ve güzel cevaplar verebiliyoruz. Ekilen saçların dökülmemesi bu oluşan yeni damarlanma ile ilgili ve deriyle birlikte ekilmeside yine çok önemli. Bu noktada sitede herkesin düşünceleri tabuları yıkılabilir ama bu işin en büyük basamağını bulmuş olabiliriz.

İsoptini elseve içerisinde çözüp kullanacağım + masaj yapacağım düzenli olarak günde yarım saate yakın ek olarak beslenme yönüyle bir tedaviye başlayacağım damarları düzeltmeye yönelik ve mevcut tedavime Devam edeceğim. Cellegance losyon ve birde Ru kullanıyorum. Öngürelim tutarsa Bu iş çözülmüşdür inşAllah..
    Simdi benim kafaya baska bisi dank etti genc insanlarin damarlari yaslilarinkine nazaran daha gergin ve sert oluyor diye biliyorum hatta kalp krizi vakalarinda yas orani dustukce olum riski artiyor simdi acaba diorum genc yasta sac dokulmesi baslayanlarin sac dokulme evresinin yaslilarinkine oranla cok daha hizli seyretmesinde de bu damarlarin bi rolu varmidir. Farketmissinizdir etrafimizda yasli dayilari falan yillardir ayni seyreklikte ve sac cizgisinde takildigini misal bakiyon adama dokulme var ama yavas ilerliyor. Yani biz masajdir odur budurla damarlari genis yumusak tutup cell minox miracle gibi losyonlarlada olayi destekleyip saclari epey bi sure kafada tutabilirmiyiz ? Zaten yas ilerledikce damarlarik kendi yumusamasi ve dht azalmasiyla dokulmede dizginlenebilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı interlove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gündür inceliyorum toplumu ve bu kafatası genişlemesine artık tam kanaat getirdim ki gerçekten doğru. Şimdi araştırdığım konularda arkadaşların sorularınada yanıt vereyim. Saç ekiminde çok önemli bir tespit varki ekilen saçların yanındaki saçlarda canlılık oluyor ve gürleşiyor sebebi yeni damarlanmalar yani aslında bizim sorunumuz Dht değil demek değil. Saçımız bir protein teli bu teli yapmanın ön koşulu hatta tek koşulu ne Ürün yani damar. peki bu damarlara ne oluyor sadece bizimmi problemli hayır. DHT ile 70 yaşında saç dökülmesi oranının %80-90 olması açıklanamazken damarlarımızdaki sorunlarla tüm mekanizmalara net ve güzel cevaplar verebiliyoruz. Ekilen saçların dökülmemesi bu oluşan yeni damarlanma ile ilgili ve deriyle birlikte ekilmeside yine çok önemli. Bu noktada sitede herkesin düşünceleri tabuları yıkılabilir ama bu işin en büyük basamağını bulmuş olabiliriz.

İsoptini elseve içerisinde çözüp kullanacağım + masaj yapacağım düzenli olarak günde yarım saate yakın ek olarak beslenme yönüyle bir tedaviye başlayacağım damarları düzeltmeye yönelik ve mevcut tedavime Devam edeceğim. Cellegance losyon ve birde Ru kullanıyorum. Öngürelim tutarsa Bu iş çözülmüşdür inşAllah..
    Simdi benim kafaya baska bisi dank etti genc insanlarin damarlari yaslilarinkine nazaran daha gergin ve sert oluyor diye biliyorum hatta kalp krizi vakalarinda yas orani dustukce olum riski artiyor simdi acaba diorum genc yasta sac dokulmesi baslayanlarin sac dokulme evresinin yaslilarinkine oranla cok daha hizli seyretmesinde de bu damarlarin bi rolu varmidir. Farketmissinizdir etrafimizda yasli dayilari falan yillardir ayni seyreklikte ve sac cizgisinde takildigini misal bakiyon adama dokulme var ama yavas ilerliyor. Yani biz masajdir odur budurla damarlari genis yumusak tutup cell minox miracle gibi losyonlarlada olayi destekleyip saclari epey bi sure kafada tutabilirmiyiz ? Zaten yas ilerledikce damarlarik kendi yumusamasi ve dht azalmasiyla dokulmede dizginlenebilir

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Look_up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ca blokerleri ve isordil fissür tedavisinde de kullanılan bir ilaç özellikle ca blokerleriyle alakalı cilt sorunlarından birkaçına çözüm olabieleceği ile ilgili aaştırmalar var zaten ca blokerleri de vazodilatör görevi görüyor. Fissür tedavisinde de yine kan akışını hızlandırıp kanama olgusunu azaltmak veya tamamen bitirmek için kullanılıyor deriden emilmede sıkıntı yaşanmaz herhalde isordilin ampul formu varsa ona da bakın tablet çözmekle uğraşmayalım ben aldığım ilacı çöpe atıcam çünkü çok yapışkan ve çok fazla yardımcı madde var içinde. Eğer ca blokerlerinin ampul formunu bulabilirsem losyonun içine mg tabletinide atmayı düşünüyorum iki etkeni de kullanmış olurum. Magnezyum hem oral hem lokal, ca blokerinide lokal. K2 ve D vitaminide yardımcı olacak bize miracle hoca da tavsiye de etmişti. Çok umutluyum umarım işimize yarar bu tedavi bi adım daha yaklaşırız mutlu sona.
    Direk isordil marka ilacın ampul versiyonu yok.ama muadili olabilir. Bakmak lazım.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Screenshot_2016-04-12-23-25-50.jpg
Görüntüleme: 82
Büyüklüğü:  335.2 KB (Kilobyte)
ID:	3231..........

Şuan bu sorun için yapabileceğimiz yan etkisiz en iyi tedavi magnezyum+k2+demir (isteğe bağlı) tableti kullanmak olacakResmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Screenshot_2016-04-12-23-44-23.jpg
Görüntüleme: 76
Büyüklüğü:  220.8 KB (Kilobyte)
ID:	3232

Beslenmemizede bunları eklemekResmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Screenshot_20160412-234811.jpg
Görüntüleme: 80
Büyüklüğü:  133.8 KB (Kilobyte)
ID:	3233

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı zavkvavk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hedef ömür boyu kafada tutmak hocam. Bu son konuşduğumuz konuda bunun en önemli taşı 4 gündür yapıyorum masaj farkı hissetmeye başladım
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı zavkvavk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hedef ömür boyu kafada tutmak hocam. Bu son konuşduğumuz konuda bunun en önemli taşı 4 gündür yapıyorum masaj farkı hissetmeye başladım
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direk isordil marka ilacın ampul versiyonu yok.ama muadili olabilir. Bakmak lazım.
    Usta acaba şey mi yapsam...Şimdi ben İSORDİL 10 MG 50 TABLET aldım VAZALİTOR olarak..birde ayrıca İSOPTİN AMPÜL formunu alsam CALSİYUM BLOKER ı olarak....100 ml elseve ISORDIN(1 KUTU YANİ 50 TABLET-10 MG) VE 5 ADET ISOPTIN AMPUÜL 2MG KATSAM nasıl olur.....
    Birde Oral MAGNEZYUM HAPI KULLANANLAR VAR BEN O KISMI KAÇIRDIM,,NE AMAÇLA VE HANGİ MARKA GÜNDE KAÇ KULLANILMALI MG HAPI....

Son olarak birde kanı sulandırma amaçlı olarak birde ASPİRİN aldım...Hergün 1 adet aspirin (500 mg) kullanmayı düşünüyorum...Yanına MG hapıda ekliycem....

Valla Miracle Üstattan Allah razı olsun...Bu sefer çok umutluyum....ve çok heyecanlıyım...

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam bu masaj olayını zamanında bir doktor babama tavsiye etmiş.yapıcağın en etkili tedavi budur falan diyerek.alışkanlık haline getirmiş her gün kesin yapar.ama dökülmüş saçı yinede.tek başına masaj yeterli olmamış.dermarollerı kan dolaşımını hızlandırır diyerek tavsiye etmişti doktor banada.masaj yapmanın pek bir farkı yok gibi

Sayfa 41/75 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon