Sayfa 54/75 İlkİlk ... 444525354555664 ... SonSon
743 sonuçtan 531 ile 540 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

The naturally occurring prostaglandin E2 (PGE2 or PGE2) is known in medicine as dinoprostone. It has important effects in labour (softening the cervix and causing uterine contraction) and also stimulates osteoblasts to release factors that stimulate bone resorption by osteoclasts. PGE2 is also the prostaglandin that ultimately induces fever.

PGE2 also suppresses T cell receptor signaling and may play a role in resolution of inflammation.[1]

pelvis gibi kemiği açan yumuşatan pge2 osteoblastların kemik eritici çözücü faktör salfılamasını stümile eder... (pge2 prostaglandin miktarını artıracağım) Aksi ıspatlanana kadar saç dökülmesi = kemik oluşumu bozukluğu/hatasıdır benim için.
    Konu Miracle tarafından (05.05.2016 Saat 11:13 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi yamakasii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    The naturally occurring prostaglandin E2 (PGE2 or PGE2) is known in medicine as dinoprostone. It has important effects in labour (softening the cervix and causing uterine contraction) and also stimulates osteoblasts to release factors that stimulate bone resorption by osteoclasts. PGE2 is also the prostaglandin that ultimately induces fever.

PGE2 also suppresses T cell receptor signaling and may play a role in resolution of inflammation.[1]

pelvis gibi kemiği açan yumuşatan pge2 osteoblastların kemik eritici çözücü faktör salfılamasını stümile eder... (pge2 prostaglandin miktarını artıracağım). Aksi ıspatlanana kadar saç dökülmesi = kemik oluşumu bozukluğu/hatasıdır benim için.
    hocam peki dokulmeyen bolgelerde ki sac kokleri neden bu kemik olusumu bozuklugu sürecinden etkilenmiyor.

yani sac dokulmesi direk kemik olsumu bozuklugundan mi kaynaklaniyor yoksa bu bozukluk sonrasi olusan seylere dokulen koklerin hassas olmasindan mi kaynaklaniyor
    Konu Miracle tarafından (05.05.2016 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

Alıntı yamakasii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam peki dokulmeyen bolgelerde ki sac kokleri neden bu kemik olusumu bozuklugu sürecinden etkilenmiyor.

yani sac dokulmesi direk kemik olsumu bozuklugundan mi kaynaklaniyor yoksa bu bozukluk sonrasi olusan seylere dokulen koklerin hassas olmasindan mi kaynaklaniyor
    İç içe mekanizma detaylara bakıyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

pelvis gibi kemiği açan yumuşatan pge2 osteoblastların kemik eritici çözücü faktör salfılamasını stümile eder... (pge2 prostaglandin miktarını artıracağım) Aksi ıspatlanana kadar saç dökülmesi = kemik oluşumu bozukluğu/hatasıdır benim için.
    Hocam saçı dökülenlerin kemikleri bozuk anlamına gelmiyor değil mi Sadece yapı olaraksa kemik bozuklukları ile alakalıi ilaçlar işimize yarar demek mi oluyor ?
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Msm ile alakalı aklıma takılan soru şu kalsifikasyonda yardımcı olabilir mi? Msm genel olarak eklem ağrılarının tedavisinde kullanılıyor ve gayette başarılı %34 oranında sülfür içeren msm en yüksek biyoyararlanıma sahip sülfür kaynağı diyebiliriz. Sarımsak vb yi sülfür kaynağı olarak tüketmeye kalktığımızda ise genelde gaz yapıyor ve rahatsız oluyoruz. Msm bu yüzden direk sülfür kaynağı alımında öne çıkıyor.
    Msm nin yanında glukozamin ve kondrotion sülfat var bu üçlü eklem ve romatizma ağrılarında çok başarılı. Msm ve kalsifikasyonlar biraz araştırma yaptım ama bilimsel pek bişey bulamadım genelde kullanıcı yprumları var yurtiçi ve dışı sülfürün deri altındaki rolü ise bağ doku yapımını teşviklemesi, bu üçlüyü içeren kremler var ve ben dahil krem karışımı yapan arkadaşlar var bu kremleri tedavimize katsak nasıl olur. Oral tedavide kullanım dahilinde fakat şu an ki beslenme düzenimiz sonucu pek çoğumuzun bağırsağı sağlıklı değil bunun sonucu olarak yediğimiz içtiğimiz besinlerin randımanını tam alamıyoruz bağırsağı düzeltene kadar veya düzeltecek bi yol bulana kadar pek çok etkenş hem topikal hem oral kullanma düşüncesindeyim. Çok uzun ve karışık oldu biliyorum bu konu hakkında bilgili insanların yorumlarını istiyorum efendim
    Gluko ve kondro ile bir bilgi kıkırdak yapımına destek oluyor sağlıklı kemik dokusu için kullanılabilr mi?

jackal__1907
    Guest
    Look kardeşim imzandaki tedaviyle suanda durumun nasıl memnun musun ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    İmzamdaki tedavimde kullandıklarım ve kullanmadıklarım var ve eklediklerim var. Min-dut biotin cetirizine kullanmıyorum şimdilik. Eklediklerim ise spiro losyona baicalin ekliyorum. Kreme egcg at kuyruğu ekstresi baicalin proscar ve desloratadin ekledim, ypatığı bi yağ karışımı var epa dha gla içeren balık yağı + çay ağacı yağı +egcg +emu+oleurorepin kullanıyorum şu an bi dökülmem var kalın saçlarım gidiyor daha önce hiç olmamaıştıo bakalım 1 ay sonunda belli olur ne olacağı

jackal__1907
    Guest
    Anladim..İnsaAllah sonuç alırsın kardeşim başarılar..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Eyvallah dostum sağolasın

jackal__1907
    Guest
    Hocam sac kökünü kalınlaştırma üzerine de bir şeyler yapamazmiyiz ? Yani bugün bir sakal kıl köküne baktığımda büyük güçlü bir kök ,saçta ise ufacık bir kök görünüyor bu ufaklığın en büyük sebebi yeterince kan akışı sağlanamaması,dht ve diğer androjenler ca2 vs. Fakat kan akışıni sagladigimizda daha güçlü bir sac kökü elde edebilirmiyiz ?

Sayfa 54/75 İlkİlk ... 444525354555664 ... SonSon