Sayfa 10/75 İlkİlk ... 891011122060 ... SonSon
743 sonuçtan 91 ile 100 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Androgenetik alopesi için hala bir çok teori üretilmekte, bu fenomen açıklanmaya çalışılmakta. Her ne olursa olsun tek bir mekanizma, tek bir sebep ve etken olmadığı kesin olarak ortaya konulmuş durumda. Aga mekanizmasında güçlü olması gereken erkeğin iyş bir kemik yapısı için D vitamimi sentezlemesi "hayati" bir konuydu. Kapalı olan vücutta güneşten en iyi şekilde faydalanacak şekilde adeta bir güneş paneli gibi açık kafa kısımlarının kelleşmesi ve güneşle buluşması sizce bir tesadüf mü ? Kalsiyum mekanizması ile apoptik geri çekilmeyi konuştuğumuz bir kaç mesaj öncesi ile birleştiğinde daha da enteresan bir teori olmaya başlar...
    Hocam yani daha fazla günes/Vitamin D almamiz icin tepe bölgesi kabak cekirdegi gibi aciliyor öylemi?

Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bol güneşli yerlerde yaşayan kel insanlar bu tezi çürütmezmi biraz ?
    Tek etken d vit. olamaz ancak zaten bu teorileri konuşarak aydınlatacağız durumu. Birde soruna şöyle bir cevap her zaman verilebilir ; güneşli bölgelerdeki kellerde hassaslık daha fazla ve şayet güneşli bir bölge olmasaydı daha fazla saçları dökülecekti gibi... herşeyi masaya yatıracağız...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek etken d vit. olamaz ancak zaten bu teorileri konuşarak aydınlatacağız durumu. Birde soruna şöyle bir cevap her zaman verilebilir ; güneşli bölgelerdeki kellerde hassaslık daha fazla ve şayet güneşli bir bölge olmasaydı daha fazla saçları dökülecekti gibi... herşeyi masaya yatıracağız...
    çok haklısınız hocam sadece tek bir neden olmayabilir dökülme diğer etkenlerin üzerine güneşsizlik eklenirse hızlanır , o kadar çok etken varki hocam hangi biri döküyor kiminkini hangi etken döküyor Allah yardımıcımız olsun .. ama işte tam bu noktada miracle losyonun katkısı gerçekten büyüyor etken ne olursa olsun miracle losyon Topikal Antiandrojen İle Saç Çıkışı sağlıyor ..

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim ilk saç dökülmemde 24 yaşındayken başladı. Yeni işe başlamıştık halı yıkama işi Sürekli güneş altındaydım. Daha dökülme nedir bilmezken dökülme ile tanışmıştım. Sürekli güneşin altında fiziksel aktivite bence en çok saç döken etken budur. Ha birde o zamanlar cinsel istek te tavan yapıyordu. Yaş 28 oldu hala mücadele ediyorum. Allah sonumuzu hayır etsin...

Şimdi bazılarının çözmeye çalışıpta tamamlayamadığı mekanizmaya değinmek istiyorum. Growt Hormon ön hipofizden salgılanan peptit yapıda bir hormon. Bu hormon karaciğerde çok daha güçlü olan igf-1 e dönüşür. Bu hormon insüline çok benzesede tam tersi çalışır. Yani insülin varsa igf-1 azalıyor ve etki edemiyor. İgf-1 doku ve hücrelerin büyümesinde çok etkilidir ve apoptosis in (önceden programlı hücre intiharı) inhibitörüdür. Yani kan şekerinizi düşük tutarak (insülin direncinizi azaltarak) igf-1 ve diğer büyütme faktörleri ile apoptosizi engellemek olasılığı....Bunu kayıtlara geçsin diyerek yazıyorum sadece zira sonuç almadan şarlatanlık yapmak umut sömürmek bize yakışmaz.
    Konu Miracle tarafından (04.04.2015 Saat 22:14 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bazılarının çözmeye çalışıpta tamamkayamadığı mekanizmaya değinmek istiyorum. Growt Hormon ön hipofizden salgılanan peptit yapıda bir hormon. Bu hormon karaciğerde çok daha güçlü olan igf-1 e dönüşür. Bu hormon insüline çok benzesede tam tersi çalışır. Doku ve hğcrelerin büyümesinde çok etkilidir ve apıptosis in (önceden programlı hücre intiharı) inhibitörüdür. Yani kan şekerinizi düşük tutarak (insülin direncinizi azaltarak) igf-1 ve diğer büyütme faktörleri ile apoptosizi engellemek olasılığı. Bunu kayıtlara geçsib diyerek yazıyorum sadece zira sonuç almadan şarlatanlık yapmak umut sömürmek bize yakışmaz.
    çok anlamıyorum üstad ama ıgf-1 üzerine yakında bir bomba patlatacaksın gibi geliyor bana
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bazılarının çözmeye çalışıpta tamamlayamadığı mekanizmaya değinmek istiyorum. Growt Hormon ön hipofizden salgılanan peptit yapıda bir hormon. Bu hormon karaciğerde çok daha güçlü olan igf-1 e dönüşür. Bu hormon insüline çok benzesede tam tersi çalışır. Yani insülin varsa igf-1 azalıyor ve etki edemiyor. İgf-1 doku ve hücrelerin büyümesinde çok etkilidir ve apoptosis in (önceden programlı hücre intiharı) inhibitörüdür. Yani kan şekerinizi düşük tutarak (insülin direncinizi azaltarak) igf-1 ve diğer büyütme faktörleri ile apoptosizi engellemek olasılığı....Bunu kayıtlara geçsin diyerek yazıyorum sadece zira sonuç almadan şarlatanlık yapmak umut sömürmek bize yakışmaz.
    Üstad bende bu gün IGF-1 ile bir kaç araştırma yaptim.sonuç olarak bizler bu igf-1 artırmamizda ne gibi zararlar görürüz. Lokal olarak yapmak istiyorum şahsen. Ama biraz tedirginim.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    [QUOTE=uzman;26230]Üstad bende bu gün IGF-1 ile bir kaç araştırma yaptim.sonuç olarak bizler bu igf-1 artırmamizda ne gibi zararlar görürüz. Lokal olarak yapmak istiyorum şahsen. Ama biraz tedirginim.[/QUOT
    Abi follicepti bekleyemeyecen heralde yalnız miracle abi pahalı dedi bi yerde 185 tl yazmıştı aslında düzenli kullanilmayacaksa denenebilir yani her ay 185 tl pahalı biraz
    Konu Miracle tarafından (03.06.2017 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı namesiz00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi follicepti bekleyemeyecen heralde yalnız levent abi pahalı dedi bi yerde 185 tl yazmıştı aslında düzenli kullanilmayacaksa denenebilir yani her ay 185 tl pahalı biraz
    Aynen kardesim aklima yattı.ama bunu ne dozlarda alicam arastirmadim. Ama follicep te son bahara çıkacak yazıyor.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen kardesim aklima yattı.ama bunu ne dozlarda alicam arastirmadim. Ama follicep te son bahara çıkacak yazıyor.
    Abi bu saç konusunda hepimiz sabirsiziz da bu miracle abi igf den umutlu adamlar cikarirsa minox gibi olmaz direkt çözüm olur gibi risk pek yoksa bende deneyebilirim tabi tedavim beklenen etkiyi vermezse
    Konu Miracle tarafından (03.06.2017 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 10/75 İlkİlk ... 891011122060 ... SonSon