Sayfa 18/19 İlkİlk ... 816171819 SonSon
181 sonuçtan 171 ile 180 arası

Konu: Isırgan, Yakı otu ve Lavantalı Dökülme Durdurucu Losyon

Ben Kullanmaktayım Isırgan+yakı
    (Minox-Dermaneedling) "Zix'i Bıraktım" Minox başladığım için
    (Nizoral %2 Ketokonazol)

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    3 Aydır kullandım. Dökükmemi çok az azalttı. Saç derime ferahlık verdi ama.
    bu tedaviye verdiğim emeği miracle ye verseydim aslan yelesi gibiydi saçlarım
    Benim metod biraz farklıydı
    Isırgan, yakı otunu, naneyi ve karanfili aynı çaydanlıkta demliyordum.
    Karanfil çok güzel koku veriyor. Nane kararında kullanılırsa kafayı ferahlatıyor
    Isırgan ve yakı otu da dökülmeye karşı.
    Sprey şişeye koyup sabah 20 fıs, öğle 20 fıs, akşam 20 fıs olmak üzere kafa derime sıkıyordum.
    Yağlanma yapıyor orası bir gerçek ama kafa derinize ferahlık ta sağlıyor.
    3 ayda sadece saçlarımda hafif kalınlaşma ve dökülmede hatırı sayılır bir azalma gördüm. yeni çıkış olmadı!

Losyon taze kalması gerekiyor. Mümkünse buz dolabında saklayın ve 3 günü geçmesin!
    Son kullanma tarihini uzatmak Alkolle karıştırmayı düşündüm zamanında ama arada kaldı gitti.
    Tedavi günlüğüne eklemek isteyenler alkolle karıştırma olayını halletmeli.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yeni Üye Zuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar gerçektende işe yarıyor. Sadece ısırgan otu bile yeterli. Daha ilk kullanımda bile yağlanmayı ve dökülmeyi bıçak gibi kesti. İnanılmaz ama gerçektende işe yarıyor ısırgan. Ayrıca saçları canlarıp dolgun bir görünüme de sahip oluyor. Mutlaka deneyin kaybedeceğiniz hiçbirşey yok.

Isırgan yakı losyonuna alkol ekliyor musun?

Arkadaşlar bu otları birlikte mi kaynatıyoruz ,bazı arkadaşlar ayrı hazırlayıp kullanmış ,hangisi etkili

SaçımınDoktoru Üyesi
    Isırgan çayıyla durulama yapıyorum , faydası var ama dökülmeyi durdurur aga durur demek doğru olmaz ama faydası var , kaşıntı vs olarak saç derimi rahatlattığını hissediyorum benim deneyimim bu
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Alıntı tarun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu otları birlikte mi kaynatıyoruz ,bazı arkadaşlar ayrı hazırlayıp kullanmış ,hangisi etkili
    ısırgan otu, yakı otu , nane ve yeşil çay her birinden 3 er tatlı kaşığı bir kavanoza ekleyerek üzerine 1 - 1.5 başparmak geçecek kadar %80 kolonya dökün. kavanozun ağzını hava almayacak şekilde sıkıca kapatın. gün ışığı alan bir yerde 21 gün bekletin. 21 gün sonra tortu kalmayacak şekilde süzerek kapalı bir kaba alın. ( Bu şekilde aylarca bozulmadan ve etkisini kaybetmen kalabiliriyor.)
    losyon haline getirmek için sprey şişesinin içerisine süzdüğümüz karışımdan 5 ml ekleyerek üzerine 15 ml kolonya ekleyin. sonra 80 ml su ekleyerek iyice çalkalayın.

sabah ve akşam 8-10 fıs şeklinde saçınıza püskürtün.

Yaklaşık 2.5 senedir bu şekilde hazırladığım losyonu kullanıyorum. Var olan saçı koruma konusunda bende etkili.

Not: losyon açık yeşil renge sahip. Gece kullandığınızda saçınız ıslakken yatmayın. Yastığa bulaşabilir. Buna dikkat edin.
    La vida no se ha hecho para comprenderla, sino para vivirla..

Banned
    ısırgan otunu 10 dk kaynatıp suyu cıkınca üstüne sarımsak tozu ekleyip saca sürülüyor ve faydalıymış diyorlar.ben deneyecegim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı neo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ısırgan otu, yakı otu , nane ve yeşil çay her birinden 3 er tatlı kaşığı bir kavanoza ekleyerek üzerine 1 - 1.5 başparmak geçecek kadar %80 kolonya dökün. kavanozun ağzını hava almayacak şekilde sıkıca kapatın. gün ışığı alan bir yerde 21 gün bekletin. 21 gün sonra tortu kalmayacak şekilde süzerek kapalı bir kaba alın. ( Bu şekilde aylarca bozulmadan ve etkisini kaybetmen kalabiliriyor.)
    losyon haline getirmek için sprey şişesinin içerisine süzdüğümüz karışımdan 5 ml ekleyerek üzerine 15 ml kolonya ekleyin. sonra 80 ml su ekleyerek iyice çalkalayın.

sabah ve akşam 8-10 fıs şeklinde saçınıza püskürtün.

Yaklaşık 2.5 senedir bu şekilde hazırladığım losyonu kullanıyorum. Var olan saçı koruma konusunda bende etkili.

Not: losyon açık yeşil renge sahip. Gece kullandığınızda saçınız ıslakken yatmayın. Yastığa bulaşabilir. Buna dikkat edin.
    Hocam kavonozun üstüne 1-1.5 başparmak gçeecek kadar %80 kolonya kısmını açar mısın ? Bunun yeirne pg ve alkol kullanabilir miyiz , sizin tedavi sürecinde nasıl gitti bu iş , saçı korudunuz fakat gürleşme vs oldu mu ? nw 2 saç için tavsiye eder misin
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ısırgan otunu 10 dk kaynatıp suyu cıkınca üstüne sarımsak tozu ekleyip saca sürülüyor ve faydalıymış diyorlar.ben deneyecegim
    genellikle sarımsağın taze olarak kullanılması tavsiye ediliyor. Sarımsak tozu baharat amaçlı olarak kullanılıyor bildiğim kadarıyla.

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam kavonozun üstüne 1-1.5 başparmak gçeecek kadar %80 kolonya kısmını açar mısın ? Bunun yeirne pg ve alkol kullanabilir miyiz , sizin tedavi sürecinde nasıl gitti bu iş , saçı korudunuz fakat gürleşme vs oldu mu ? nw 2 saç için tavsiye eder misin
    Kolonya içerik olarak distile su , alkol ve esans (uçucu yağ) karışımından oluşuyor. karışım içerisindeki alkol oranı % 15 'i geçmeyecek şekilde kullanabilirsiniz.
    bende de nw2 tarzı azalma oldu. Losyon varolanı korumamı sağladı.
    Diğer yandan kendi yaptığım sabunları şampuan haline getirerek kullanmaya başladım (içerisine ekstra yağ karışımları ekleyerek. bunun da biraz faydası oluyor.
    La vida no se ha hecho para comprenderla, sino para vivirla..

Sayfa 18/19 İlkİlk ... 816171819 SonSon