Sayfa 4/19 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
181 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Isırgan, Yakı otu ve Lavantalı Dökülme Durdurucu Losyon

Moderatör
    Özgur hocam ayri bir uclu daha yapsak birini aksam birini sabah uygulasak.
    1.isirgan+yaki+lavanta
    2.mersin agaci yapragi+melek otu+sedr agaci yapragi
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özgur hocam ayri bir uclu daha yapsak birini aksam birini sabah uygulasak.
    1.isirgan+yaki+lavanta
    2.mersin agaci yapragi+melek otu+sedr agaci yapragi
    Güzel öneri!

Dediğiniz gibi 2. bir losyon daha yapabiliriz. Böylece bir losyona çok bitki karıştırmaktan kurtulmuş oluruz
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Moderatör
    Alternatifleri cogaltip farkli etkiler almak mantikli.Cunku isirgan yaki gunde bir bile fayda ediyor.ben aksamlari isirgan yaki,sabahlari mersin agaci yapragi+melek otu uygulucam.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam Isırgan otu yakı otu aktarlarda bulunur tamam da, Alkol demişssiniz de alkolü nereden nasıl temin edeceğiz losyona katılacak? Orayı anlamadım?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Keloğlan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Isırgan otu yakı otu aktarlarda bulunur tamam da, Alkol demişssiniz de alkolü nereden nasıl temin edeceğiz losyona katılacak? Orayı anlamadım?
    Haklısınız, orası biraz sıkıntı. Eczaneleri bir dolaşın, losyonuma katmak için bi 50-100 ml alabilir miyim diye nazikçe rica edin. Herkesin içinde ulu orta sormayın çünkü normalde satışı yasak. Bulamazsanız kolonya aklıma geliyor. İçindekinin çoğu alkol. Ama içinde saça/saç derisine zarar verebilecek bir şey var mı araştırınız. Mesela limon saçın beyazlamasını hızlandırıyormuş.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısınız, orası biraz sıkıntı. Eczaneleri bir dolaşın, losyonuma katmak için bi 50-100 ml alabilir miyim diye nazikçe rica edin. Herkesin içinde ulu orta sormayın çünkü normalde satışı yasak. Bulamazsanız kolonya aklıma geliyor. İçindekinin çoğu alkol. Ama içinde saça/saç derisine zarar verebilecek bir şey var mı araştırınız. Mesela limon saçın beyazlamasını hızlandırıyormuş.
    Alkol olarak Vodka nasıl olur hocam peki Hem kokusuz hemde %40 alkol oranı var içinde

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Keloğlan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alkol olarak Vodka nasıl olur hocam peki Hem kokusuz hemde %40 alkol oranı var içinde
    Alkol oranı düşükmüş. Bence önce şu kolonyayı bir araştırmalıyız. Alkol oranı yüksek, fiyatı ucuz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evyap'ın web sitesinde şöyle bir yazı buldum, önceki okuduklarımla paralel olarak. Kolonya doğru yerde kullanılınca pek zararlı bir şeye benzemiyor. (Bir de içilmedikçe )

Kolonya yüz bölgesinde kullanım için uygun mudur?
    Yüz bölgesi için kullanılmamalı; gözlere sürülmemeli, doğrudan göz, burun, diş etleri, dudaklar ile temas ettirilmemelidir.

Kolonyanın ana üretim aşamaları nasıldır?
    Alkol, su ve esans karıştırılır. Soğukta bir gün bekletilir ve süzülerek ambalajlanır.

Kolonyanın cilde zararı var mıdır?
    Kolonya, içerdiği etil alkol sayesinde ciltte serinlik hissi verir. İçeriğindeki alkol ve parfüm nadiren de olsa bazı hassas ciltlerde alerji yapabilir. Özellikle, Ağda, epilasyon, güneş yanığı , cilt bakımı ve peeling işlemi gibi cilde hasar veren ve cilt bütünlüğünün bozulduğu durumlarda kolonya kullanılmamalıdır. Ayrıca, sivilce, pişik, açık yara ve genital bölge gibi mukozalarla temas ettirilmemelidir.

Yani kolonyada alkol, su ve esans olmalı normal olarak. Alkol oranı zaten losyonumuza katınca baya bir azalıyor. %80'lerden %30lara. Minox'taki alkol yüzde kaçtı? Onda sanırım biraz daha fazla.

Esans denilen şey uçucu yağlar. Mesela limondan elde edilen uçucu yağlar. Limonlu su saçı beyazlatıyormuş. Bu içindeki esanstan dolayı mı, yoksa çok asidik olmasından dolayı mı bilmiyorum. Bu bakımdan limonlu olmayan doğru standartta üretilmiş bir kolonyadan istifade etmek bana şu aşamada sakıncalı gözükmüyor.
    Konu Ozgur85 tarafından (03.04.2015 Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    ISIRGAN'la ilgili bazı kullanıcı yorumları (xprodoxit'ten alınma)

ismail diyor ki:
    20 Kasım 2012, 18:54
    Bende yaklaşık bir aydır ısırgan otu suyunu saçıma yedirdim.Saçlarım çok dökülüyordu tepem açılmaya başlamıştı.Bugün 1 ay oldu ve gözle görülür bir canlılık ve hacimleşti saçlarım sanki gürleşmiş gibi görünüyor.Bu arada saçlarımı mutlaka defne yaprağı sabunu ile yıkarım.Bu arada dökülme durdu.Sarı tüyler çıkmaya başlamıştı ki şu anda hissediyorum saç olmaya başladı.Çünkü yanlar biraz açıktı gerçekten kapanmaya başladı.Tavsiye ederim.

konyalı diyor ki:
    19 Mart 2012, 12:40
    ...dökülmeyi durdurdu ve 1 2 ay içinde saçlar fışkırıyor seyrek saçlar dolgunlasmaya baslıyor aralardan zayıf zayıf yeni saçlar geliyor ben denedim saçlarım gerçekten çoğaldı fakat hergün hergun bunu yapmaktan bıktıgım için bıraktım bıraktıktan 5 6 ay sonra eski halıne dönmeye başladı saçlar...

serkan diyor ki:
    22 Ekim 2011, 01:49
    Sürekli olmasada ısırgan otlu şampuan kullanıyorum ne zaman kullansam dökülmeler o gün kesiliyor. Sanırım düzenli olarak 2 günde bir kullanmak gerekiyor. Saçlara karşı çok etkili bu ot.

elisa şara diyor ki:
    01 Ekim 2010, 01:16
    bundan 6 ay öncesıne kada saclarım ınanılmaz seyrek ve cansızdı sürekli boyamamdan ve fönden dolayı. ısırgan otunu kullanmaya basladıktan snra gercekten ınanılmaz faydasını gördüm. ılk kullanımda bıle farkettı. gercekten saclarım gürlestı ve sac tellerım kalınlastı. bnm gıbı sorunu olan herkese tavsıye ederm arkafaslar. gercekten ıse yarıyor.

fatih diyor ki:
    10 Mayıs 2010, 20:55
    Arkadaşlar ısırgan otunu ben taa 4 yıl önce 2006 da bir arkadaşın tavsiyesiyle denedim hiç bir yerden bi bilgi almadan yaptım ve inanın kafamda saç fışkırdı

Uğur Güzel diyor ki:
    04 Nisan 2010, 12:58
    Öncelikle merhaba…arkadaşlar ısırgan otu kesinlikle işe yarıyor,saç dökülmesinden şikayettçi olanlar şüphe etmeden kullanabilirler….

Aktardan aldığınız kurutulmuş ısırgan çok işe yarıyor,ayrıca ısırgan özlü şampuanlardanda yararlanabilirsiniz destek olarak…. birkaç tutam ısırganı kaynamış suyun içine atın iyice karıştırın..soğuyana kadar o demini alacaktır..soğuduktan sonra temiz olan saclarınızı bu su ile iyice yıkayın ve durulamayın… hiçbir kokusu yok,..saçları yumusacık yapıyor,cok etkili…. ben bizzat denedim ve halen devam ediyorum,saç dökülmesi durdu. ve sıklaşmaya başladı.sadece biraz sabırla devamlı yapmalısınız.ilk dönemler hergün yapın,dökülme durduktan sonra bikaç günde bir yapsanızda olur…

eyyup karaoglu diyor ki:
    18 Şubat 2010, 22:26
    ben ısırgan otundan cok ve cok memunum nedenı soracak olursanız saclarımın dokulmesı taze ısırgan otunu toplayıp kaynatım bır sure bekledıkten sonra tulbenten baska bır kaba suzdum (6) lıtre kadar oldu ve gunluk banyodan sonra sacımı tekrar ısırgan otuyula yıkıyordum aksam ve sabah devametım (4) ay saclarım dokulmeyıkestı ve tekral dokulen yerlerden sac cıkmaya basladı su an yıne kulanıyorum cok mutluyum

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    Kardes vazgec bu sevdadan bende hıcbırseye yaramadı,bos ıs hepsi.Mıllete bosu yerine ümıt verme.

Sayfa 4/19 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon