Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

Konu: saç dökülmesi günlük tel miktarı

SaçımınDoktoru Üyesi
    benim şu anda günlük 300 den fazla dökülüyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim abimin saçları benim saçlardan daha cok dökülür fakat onun saçları daha iyi durumda su anda.Sanırım dökülen saç geri çıkıyor ve bu sebebten sorun olmuyor.
    Cellagance Losyon
    Solgar Biotin 5000
    Dermaroller
    Prozinc Mor Kutu

Aslında erkek tipi saç seyrelmesine dökülmeden ziyade saç minyatürleşmesi demek daha doğru,saç vücüttaki tüm diğer kıllar gibi hergün bayağı dökülür(100 civarı) mesela yazları sadece boxerla yattığımda sabah yatak full vücut kılı dolar(ki kıllı sayılmam) ama vücüt kıllarım seyrelmiyor çünkü dht yada benzeri bir hormona duyarlı olup minyatürleşmiyorlar,aynı kalınlıkta çıkıyorlar.

Saçta aynı şekilde günde 100-120 civari minyatürleşme olmadan dökülebilir ve kendini yeniler.(aynı kol,bacak,göğüs kılları gibi) ancaaakk dökülen kıl yerine daha zayıf saç geliyorsa sıkıntı.o yüzden oturuo kaç tel saç dökülmüş diye saymak saçma,şu aralar mevsimsel olarak tüm vucutta saçta dahil kıl dökülmesi artar zaten.Dediğim gibi dökülen saç miktarından çok minyatürleşme var mı yok ona bakın yoksa 150 de gitse sıkıntı değil,yerine yenisi aynı boyda geliyor zaten

Sayfa 2/2 İlkİlk 12