9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: roaccutane

Banned

roaccutane

Sabah yıkıyorum akşama vıcık vıcık oluyor yağlıyken dokuluyor sadece saç. 5-10 tel.. Bu yağı nasıl azaltırım? Cunku her gun yikamak istemiyorum? Birde miracle yi kullanıp yağlanmayı kokten mi cozuyoruz yoksa kullandigin surece etkilimi? Roaccutane kullansam olurmu ki? Üstadlarımdan yardım bekliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağlanma için düşük doz retinol tedavisi uygulandığını duymuştum ama yine doktor kontrolünde ve sürecin karaciğer üzerindeki etkisi takip edilerek olmalı. Androjen kaynaklı yağlanmada Miracle losyon ise kullanıldığı sürece etkilidir.

Banned
    SD mevcut yuzum ve burnum yaglaniyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    çabuk yaglanan saçi hersabah mutlaka yika kardesim
    eger saci yikamazsan katledersin mazallah

Banned
    Allah rizasi icin yardim edecek yokmu bu yagli sac icin

Banned
    Mesela herkesnodada oturuyor iceri 24 derece herkes donuyor ben yanıyorum ve hemen sacim yaglaniyor her yikamama 15 tel gidiyor kurularkende dahil.. Yuzum ve burnum da yaglaniyor cok fazla

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ronaldoxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela herkesnodada oturuyor iceri 24 derece herkes donuyor ben yanıyorum ve hemen sacim yaglaniyor her yikamama 15 tel gidiyor kurularkende dahil.. Yuzum ve burnum da yaglaniyor cok fazla
    şimdi burada bir çok ürün-bitki sayarım topikal olarak ama ama bu sebum olayını bağırsaklarda çözmek lazım,özellikle bağırsak florası bozuk ve dengesiz çalışyorsa,topikalda alacağınız tedbirlerle bu proplemi çözemezsiniz, ya işe yaramaz ya da geçici bir süre çözüm üretebilirsiniz,bağırsak florarasını da probiyotik ve prebiyotik ağırlıklı beslenerek uzun bir zaman zarfında düzeltebilirsiniz,şimdi benim çevremde kocaman bir halka oluştu şükürler olsun,yıllardır düzelmeyen mide ekşimelerim düzeldi,bozuk olan sindirim sistemim düzeldi,tıbben çare olmayan hastalıklar konusunda (ms gibi) % 60 oranıda iyileşme oldu(doktor raporuyla ispatlı bu sonuçların hepsi)iyileşme sürecine girdim gibi pek çok örnekler mevcut,siz ve sizin gibi arkadaşlar için de yol aynı.
    Konu Kazakcemil tarafından (29.03.2015 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Banned
    Hocam neler yapabilirim sizce bana bir cozum yolu gosterirmisiniz

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ronaldoxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam neler yapabilirim sizce bana bir cozum yolu gosterirmisiniz
    Sıralayayım hocam;
    1-Öncelikle bağırsak florası normale kavuşuncaya kadar un ve şekerden fakir bir diyet uygulamalısınız,çünkü mantarlar şekerli ortamda üreme hızlarını 200 katına kadar çıkarabiliyorlar. bu süreçte glütensiz un,pirinç ve mısırı da fazla tüketmemek gerekir,çünkü glütensiz olsalar bile bu ürünler şeker yönünden zengindirler(nişasta)
    2-Bağırsak florasını zenginleştirmek için geleneksel fermantasyon ürünlerini kararında tüketmek gerekir(turşu, ev yapımı yoğurt, kefir, peynir, darıdan yapılan boza, doğal sirke vb)
    3-Sindirim enzimi tedavisi
    Başta ağır metaller olmak üzere çeşitli toksinler enzimleri tahrip ederek bağırsaktaki sindirimi bozarlar. Yağlar, proteinler ve şekerler yeteri kadar parçalanamazlar. Bunun sonucunda birçok vitamin, mineral, amino asit ve diğer besin unsurlarının emilimi azalır. Dışkı yağlı, gazlı ve pis kokulu çıkar. Emilemeyen besinler ve yan ürünleri patojen mikroorganizmaların üremesini artırır. Pankreas preparatları ve probiyotiklerin oluşturduğu enzimler ile sindirim ve emilim bozuklukları azaltılabilir.
    4-Biyotin isimli vitamin (ki bağırsaktaki iyi bakteriler tarafından da üretilebilirler) mantarların maya şeklinden istilacı şekillere dönmesini engeller.
    Sarımsak etkin bir mantar ilacıdır. Günde en az 2-4 diş kullanılmalıdır. Sarımsak tabletleri de kullanılabilirse de doğal olan daha çok tercih edilmelidir.
    Diğer doğal mantar ilaçları arasında zeytin yaprağı ekstraktı (3x500mg), çekilmiş kara üzüm çekirdeği (2×1-2 çay kaşığı)
    5-Enfeksiyonlara karşı kullanılan antibiyotik tedavinin sınırlandırılması ya da sonlandırılması.

NOT:Yukarıda maddeler halinde saydıklarımdan ben yalnızca doğal sirke( 7 aydır kullanıyorum) ve ev yapımı yoğurdu hayatıma soktuktan ve beyaz undan mamül ürünlerin kullanımı kısıtladıktan sonra bozuk olan bağırsak florası tamamen düzeldi uygulamak isteyen arkadaşlar için MÜCERREBDİR.
    Konu Kazakcemil tarafından (29.03.2015 Saat 15:09 ) değiştirilmiştir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi