Sayfa 3/153 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
1530 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Follicept'in ıgf-1 Çözümü Deneniyor

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Igf-1 tümör büyümesinde de etkili olsa da bu ileri yaştakiler için daha risklidir. Igf-1 vücutta zaten üretilen uykudan hücre yenilenmesine kadar çok önemli işlevleri var. Ben sürekli deriden emilimin bağımlılık yaratacağını ve endojen üretimin azalacağını düşünüyorum. 39 değilde 99 da ne olmuş mesela ? Neden yok uzun dönem çalışma sonucu? Hepsinin makul bir cevabıda olabilir bekleyelim bakalım...
    peki üstad şu aşamada umut vaad ediyor gibi bir görünüm var mı bu çalışmada ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Igf-1 tümör büyümesinde de etkili olsa da bu ileri yaştakiler için daha risklidir. Igf-1 vücutta zaten üretilen uykudan hücre yenilenmesine kadar çok önemli işlevleri var. Ben sürekli deriden emilimin bağımlılık yaratacağını ve endojen üretimin azalacağını düşünüyorum. 39 değilde 99 da ne olmuş mesela ? Neden yok uzun dönem çalışma sonucu? Hepsinin makul bir cevabıda olabilir bekleyelim bakalım...
    Çok küçük miktarda ama etkili olacak kadar kullanıyorlarmış. Milyonda bir dozunda (ppm). Bu doz Increlex gibi ürünlerde güvenle kullanılıyormuş. Bilmiyorum artık, görücez inşallah.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Henüz insanlar üzerinde test etmemişler ama birkaç haftaya başlıyoruz demişler web sitelerinde.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz insanlar üzerinde test etmemişler ama birkaç haftaya başlıyoruz demişler web sitelerinde.
    Üstat sen bilgileri aktarabilirsen bize çok makbule geçer benim ingilizce yok sonbahar demişlerdi ne kaldı ki sonbahara hadi hayırlara vesile olur inşallah

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı namesiz00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat sen bilgileri aktarabilirsen bize çok makbule geçer benim ingilizce yok sonbahar demişlerdi ne kaldı ki sonbahara hadi hayırlara vesile olur inşallah
    İnşallah Şimdilik sitelerinde söyledikleri şeyleri özet yazdım. Durum böyle yani. Yeni gelişmeler olursa inşallah burada yazarım. Abone oldum web sitelerinden. Bilgilendirme mailleri gönderecekler.

filozof
    Guest
    Alıntı ronaldoxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    folicept adında bir firma köklü bir çözüm getirdi bu işe 2015 sonu diyorlar.. Bu çok sağlam geldi bana arkadaslar sizin yorumlariniz nnelerdir
    ıgf-1 yolu çok riskli

SaçımınDoktoru Üyesi
    follicept hakkinda baldtruthtalkta da dünden bugüne 11 sayfa yazilmis. bütün kellerde bir umut masallah

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    Igf-1 sırınga yolu ıle alan tonla vücut sporcusu var,cogu kel

Benim düşüncem , bu ürün sadece saç köklerine nüfuz etmesinden dolayı sisteme IGF-I geçişi olmayacak ve elemanların dediklerine göre DHT IGF-I 'in saç köklerinde üretimini engelliyormuş böylece saç dökülmesine sebep oluyormuş . Hairloss forumundaki bazı kişiler IGF-I'in saç dökülmesini engelleyemeyeceğini söylüyorlar şayet öyle bir şey olsa bile bu elemanların çıkaracağı losyon hepimizin işine yarayacak kanısındayım çünkü direk saç köküne geçtiğini belirtiyorlar buradan sisteme karışmadığının anlamı çıkar bence. Böylelikle IGF-I yetersiz gelmesi halinde kendi antiandrojenlerimizle bu ürünü karışım yapıp direk doğru adrese postalayabiliriz , ve sisteme geçişler ya yok olur ya da çok minimum seviyeye iner.

Özgür hocamın paylaştığı linkteki bazı yerleri çevirdim ;

Saç dökülmesinin ana nedeni ... IGF-1 'nin azalmasıdır !
    • IGF-1 17-18 yaş çevrelerinde zirvededir ;sonrasında yaşlandıkça IGF-1 de düşme yaşanır
    • IGF-1 düzensiz bir yaşam ve beslenmede düşüş yaşanır
    • IGF-1 DHT'nin artmasıyla birlikte azalmaktadır

DHT, IGF-I üretimini azaltır
    Saç köklerinde testosteron , "5α-redüktaz" olarak adlandırılan enzimin etkisi ile "DHT = dihidrotestosteron" olarak adlandırılan saç dökülmesine sebep olan güçlü bir hormona dönüşür. DHT duyusal nöron uyarımını inhibe ederek, IGF-I üretimini engeller ve böylece saç dökülmesine sebep olur.
    IGF-1 üretimini arttırmak için tedavilerin sinerjik etkisi ve DHT üretimini inhibe eden diğer tedaviler
    DHT'yi inhibe eden Finasteride son zamanlarda AGA tedavisinde kullanılmaktadır. DHT IGF-I üretimini inhibe ettiği için finasteride ya da diğer scalp bakım ve tedavileri DHT'nin azalmasını sağlar bu da IGF-I üretiminin artması demektir, böylece bu finasterid ve türevleri saç çıkışını destekler; Kısacası IGF-I saç uzaması/çıkışı engelinin kalkması ve sonraki adımda saç uzamasını/çıkışını hızlanması anlamına gelir. JHGC duyurduğu geniş çaplı çalışmaları ile , yukarıda bahsedilmiş teorilere dayalı olarak sinerjik tedaviler sağlar.
    IGF-1 'in saç uzaması/çıkışı 'ndaki etkisi
    • Saç köklerinde kan akışını hızlandırır
    • Saç uzaması/çıkışı ve saçın onarılmasını destekler
    • Saç dökülmesini engeller
    • Saçın melanin hiperpigmentasyonu
    • Saçın kuruluğunu ve parıltısını artırır

Kaynak : Theory | JAPAN HAIR GROWTH CONSULTANTS
    The main cause for hair loss ... decrease in IGF-1!
    • IGF-1 is at its peak around 17-18 years old, after which IGF-1 decreases as we grow older
    • IGF-1 decreases with irregular lifestyle and bad nutrition
    • IGF-1 decreases with an increase of DHT

Kaynak : IGF-1 | Theory | JAPAN HAIR GROWTH CONSULTANTS
    DHT decreases IGF-I production
    A powerful hair losing hormone called "DHT = dihydrotestosterone" is formed from testosterone by the action of an enzyme called "5α-reductase" in hair follicles. DHT inhibits IGF-I production by inhibiting sensory neuron stimulation, thereby inducing hair loss.
    Synergistic effect of treatments that increase IGF-1 production and the other treatments that inhibit DHT formation
    Finasteride that inhibits DHT formation has recently been used to treat AGA, and, thus, it has become a hot topic. Since DHT inhibits IGF-I production, inhibition of DHT formation by finasteride or the other scalp care and treatments that increase IGF-I production may synergistically increase IGF-I production, thereby promoting hair growth; the former means release of brake of hair growth and the latter stepping on accelerator of hair growth. JHGC provides these synergistic treatments based on the above-mentioned theory established by extensive research.
    The effects of IGF-1 on the hair growth
    • Increase blood flow of hair root
    • Promotion of hair growth and hair restoration
    • Prevention of hair loss
    • Melanin hyperpigmentation of hair
    • Enhance hair dryness and luster
    Konu Nighdoria tarafından (28.03.2015 Saat 03:29 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok küçük miktarda ama etkili olacak kadar kullanıyorlarmış. Milyonda bir dozunda (ppm). Bu doz Increlex gibi ürünlerde güvenle kullanılıyormuş. Bilmiyorum artık, görücez inşallah.
    Zaten enjectable dozlarına bakarsan onlar da uq dozundalar birde ppm ölçüsü milyonda bir ne kadar ihtiva ettiğidir direk bir ölçü birimi değildir mesela 1000 ppm/gr 1 mg yapar buda farazi verdiğim bir örnek ama igf1 için çok yüksek bir dozdur.
    Konu Miracle tarafından (28.03.2015 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 3/153 İlkİlk 123451353103 ... SonSon