Sayfa 3/29 İlkİlk 1234513 ... SonSon
282 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Kellik yada sac dökülmesi psikolojisi !!

SaçımınDoktoru Üyesi
    Malesef öyle oluyor benim görüşüm şu genç yaşta hormonal aktivite daha fazla olduğu için saç dökülmesi daha agresif oluyor bu yaşlarda saci korursak ileride çıkarmak daha iyi olur

Yeni Üye
    sacik dokulduyse eger simidi mesela sporla ugrasmaya basla vucudunu gelistir tarzini degistir yakisikli kel adamlar da var

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya olum bir tek benimmi psıkolojım bozuk?? merak ediyorum evde 3 numara trajı var gecenlerde sacım beyazlamaya basladı tam 3 ay aynaya bakmadım sadece yuzumu yıkadım
    hakketen 15 senedir ugarasıyorum bu sac dökulmesi işiyle dısarı cıkarken devamlı sapkam var cok nadir şapkasız beresiz cıkarım
    gitgide durumum kötüye gidiyor hem sac hem psıkolojim şuan 3 numara makinam var devamlı 3 numaraya vuruyorum kafamı gecen uzadı beyazlar okadar cogalmıski bakamadım bak yemin ediyorum sacımı 3 numara makinasıyla kesemedim aksam evde karanlıkta sacımı 3 numara makinasıyla kestim yani aynaya felan bakıp aaaa tadavim nasıl demeyi bırakın suan sacımı kesemiyorum
    hem beyaz hem dökuklerinden dolayı resmen şizofren olacam abi cok sıkıntıdayım bu foruma icimi dökuyorum cok arastırdım ettim kelligi cözemedim
    ama durumumu arda kurala benzetiyorum gitgide psıkolojim beni zorluyor
    evet sac dökulmem beyazlaması inanırmısınız 3 4 sene önce devamlı resim cektrirdim 30 larıma kadar baya sacım vardı
    3 yılda tedavileri bıkrakınca hem kel hem beyazlamaıs kaldım acık konusacagım forumdaslarım bazen intiharı dusundum ama dedim ben korkak bir adam degiim mesala bir dava ugruna kendimi yok etsemmi dedim
    aslında 4 5 yıl önce parası olan sacı olan size yemin ederim kızların baktıgı adamdım
    derdim karı kızda degil abi o cöküş varya artık insanların baska bakması cok koyyyor be bazen bol cikolata yada yesillik sevdigim syleri yiyerek yada intiernete takılarak psıkolojimi ayakta tutmaya calıyosıyorum 4 senede tam cöküş yasadım
    cok koyuyor beeee neyse yine icimi döktüm..
    kardesim psikolojini cok iyi anlayabiliyorum ama sunu bil ki yalniz degilsin. sac dökülmesi yasayan her insan az ya da cok mutlak bir bunalim ve depresyon yasiyor. caki gibi vücudun bile olsa giydigin takim elbise bile yakismiyor gibi geliyor. giyinmek ve sosyal hayata zaman ayirmak istemiyorsun vs. bunlari anlayabiliyorum.

daha gecen gün evde 3-5 arkadas takiliyoruz, icki muhabbeti haliyle eski sevgililerden konu acildi eski resimleri actik bilgisayarlardan bakiyoruz vs. cok degil lan daha 3 sene önce cekilmis bir fotografimi actim, eski sevgilimle bir fotomuzdu arkadasin birisi dedi ki "abi harbiden yakisikliymissin", ulan böyle kader mi olur insanin tipi 3 sene icinde kayar mi bence kayar abi özgüven gitti mi hersey biter. neyse o gece herkes sizdi ben sabaha kadar ictim amk uyku tutmadi )

önceleri bara gittigimde en az 3 kizla ayni anda kesisen ben gittim, yerine barmen kizdan bira istesem verir mi ki lan acaba diyen birisi geldi

neyse ki saclar tam olarak gitmedi ve halen seyrekte olsa sac var. ne yapip edip bu saci korumam ve ekim yaptirmam lazim. sac cikarici degil de koruyucu tedavi yaklasimi daha gercekci geliyor artik. ayrica bu forumdan okuduklarimdan anladigim bir sey var; ilk sac dökülmesi ile tanisip tedavi uygulayanlar mutlaka cevap aliyorlar tedaviye ama az ama cok, fakat ilk tedavi sonrasi gecen yillarda ikinci tedavi kesinlikle sonuc vermiyor.

benim tek kurtulus yolum seyrek olan saci korumak icin tedavi, yakin zamanda sac ekimi sonrasinda da hair pigmentation ile sanal bir SIKLIK yakalamak. hair pigmentation konusunda sansliyim y.disinda yasadigimdan ulasmam kolay, sac ekimini de türkiyede yaptiracagim.
    Konu adriano10 tarafından (09.07.2015 Saat 21:58 ) değiştirilmiştir.

adriano10 kardeş ne kadar içtenlikle anlatmışsın olayı.Gerçekten nasıl alışacağız hiç bilmiyorum
    Konu rock102 tarafından (16.07.2015 Saat 17:33 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    bazılarına imreniyorum , kabulleniyorlar ,başka türlüde yaşanmaz , doğru maalesef günümüzde görsellik kavramı çok şey ifade ediyor ama başa gelen çekilir ,kızlar tabikide tercih olarak saçsız erkeğe ikinci planda tercih ederler ama yapacak bişey yok ,gerçekten bazıları hiç takmıyor , en zoruda saçların gittiğini toplumun anlayıp yüzüne vuracak noktaya gelmesi ,

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu psikiyatriyi bende düşünüyorum ama bende şans yok gittiğim doktorda kel çıkar sonra gülerim oda deli raporu verir heralde neyse bende artık geçtim saç çıkarma işini artık korumaya çalışcam sadece. kabullenmek mi ben heralde kelligi asla kabullenmem gibi geliyor daha 18 yaşındayım nasıl kabullenilir ki bu durum. şu 4 5 yıl geçsin ekim teknikleri gelişmezse eğer protez saça iyice sıcak bakmaya başladim videolara bakıp duruyorum artık. şu an ki hedefim 4 5 yıl daha korumak yaşım büyük olsa ilaçla çıkartmaya çalışcam ama bu yaştada olmuyor işte ne yapacağım hiç bilmiyorüm artık içimden diyorum ki şu tarafım eksik olsada saçım olsa diyorum.
    gerçekten çok büyük bir dert Allah kimsenin başına vermesin.

Abi ben 22 yaşındayım, on metre uzaktan belli oluyor beyazlar. Bir ton beyaz var, şikayetçi değilim hoşuma bile gidiyor şahsen.

Ancak saçlarda dökülme var tabi, fakat buna alışmak bir kelin yapacağı ilk tedavidir derim. Lütfen psikolojik olarak kendinizi hazırlayın ve bunun normal bir şey olduğunu kabullenin.

İyi günler dilerim.

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu psikiyatriyi bende düşünüyorum ama bende şans yok gittiğim doktorda kel çıkar sonra gülerim oda deli raporu verir heralde neyse bende artık geçtim saç çıkarma işini artık korumaya çalışcam sadece. kabullenmek mi ben heralde kelligi asla kabullenmem gibi geliyor daha 18 yaşındayım nasıl kabullenilir ki bu durum. şu 4 5 yıl geçsin ekim teknikleri gelişmezse eğer protez saça iyice sıcak bakmaya başladim videolara bakıp duruyorum artık. şu an ki hedefim 4 5 yıl daha korumak yaşım büyük olsa ilaçla çıkartmaya çalışcam ama bu yaştada olmuyor işte ne yapacağım hiç bilmiyorüm artık içimden diyorum ki şu tarafım eksik olsada saçım olsa diyorum.
    gerçekten çok büyük bir dert Allah kimsenin başına vermesin.
    kardeşim peruk daha kötu ben kızlara sordum eskiden peruklu erkege nasıl bakarsın dedim hepsi peruklu erkek kel erkekten daha itici dedi kendine özguveni yokmus gibi oluyor dedi sevmedi bende aynı kanıdayım sacsızlık zaten bir bela ustune birde peruk takıp insan icine cıkarsak iyice rezillik en iyisi yama yaptrıır gibi azda olsa ektirmek

Alıntı emrah38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazılarına imreniyorum , kabulleniyorlar ,başka türlüde yaşanmaz , doğru maalesef günümüzde görsellik kavramı çok şey ifade ediyor ama başa gelen çekilir ,kızlar tabikide tercih olarak saçsız erkeğe ikinci planda tercih ederler ama yapacak bişey yok ,gerçekten bazıları hiç takmıyor , en zoruda saçların gittiğini toplumun anlayıp yüzüne vuracak noktaya gelmesi ,
    bak sihirli sözşuuuuu eger herkes kel olsa sac ararmıyız???????? ben yuzde 99 umuz hayır sac aramayız herkes kel dusunsene oooo yemişim sacı herkes eşit demekki bizim istedigimiz sac degil diger erkeklerin saclı olmasından dolayı daha avantajlı olmasının ve
    bizim her olayda avatnajsız olmamzı zorumuza gidiyor örnek bir bakkala git bir kız vsr antonio banderas gibi sacın olsun bakar gulumser buyrun vs der
    ama kel kafa ol o iyi gulumseyen yuzu bile göremezsin okey cunku kelsin direk kaybetmişlik durumu işte kötu olan bu kardes
    Konu bendeniz tarafından (13.07.2015 Saat 00:10 ) değiştirilmiştir.

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim psikolojini cok iyi anlayabiliyorum ama sunu bil ki yalniz degilsin. sac dökülmesi yasayan her insan az ya da cok mutlak bir bunalim ve depresyon yasiyor. caki gibi vücudun bile olsa giydigin takim elbise bile yakismiyor gibi geliyor. giyinmek ve sosyal hayata zaman ayirmak istemiyorsun vs. bunlari anlayabiliyorum.

daha gecen gün evde 3-5 arkadas takiliyoruz, icki muhabbeti haliyle eski sevgililerden konu acildi eski resimleri actik bilgisayarlardan bakiyoruz vs. cok degil lan daha 3 sene önce cekilmis bir fotografimi actim, eski sevgilimle bir fotomuzdu arkadasin birisi dedi ki "abi harbiden yakisikliymissin", ulan böyle kader mi olur insanin tipi 3 sene icinde kayar mi bence kayar abi özgüven gitti mi hersey biter. neyse o gece herkes sizdi ben sabaha kadar ictim amk uyku tutmadi )

önceleri bara gittigimde en az 3 kizla ayni anda kesisen ben gittim, yerine barmen kizdan bira istesem verir mi ki lan acaba diyen birisi geldi

neyse ki saclar tam olarak gitmedi ve halen seyrekte olsa sac var. ne yapip edip bu saci korumam ve ekim yaptirmam lazim. sac cikarici degil de koruyucu tedavi yaklasimi daha gercekci geliyor artik. ayrica bu forumdan okuduklarimdan anladigim bir sey var; ilk sac dökülmesi ile tanisip tedavi uygulayanlar mutlaka cevap aliyorlar tedaviye ama az ama cok, fakat ilk tedavi sonrasi gecen yillarda ikinci tedavi kesinlikle sonuc vermiyor.

benim tek kurtulus yolum seyrek olan saci korumak icin tedavi, yakin zamanda sac ekimi sonrasinda da hair pigmentation ile sanal bir SIKLIK yakalamak. hair pigmentation konusunda sansliyim y.disinda yasadigimdan ulasmam kolay, sac ekimini de türkiyede yaptiracagim.
    yüzde yüz yasadım bunları ya demekki hepimiz aynı seyleri duyguları yasıyruz hakkaten 3 senede bardan bira istedign kızın tavrı bile degisiyor ya
    bir akraba vardı bayan beni gördumu oo yakısıklı nasılsın vs derdi 7 sene evvel akrabam böyle flortoz durum degil normal tabi saol abla derdim ozguvenim artardı şimdi 3 senede bir dugunde cenazede gordumu nasılsın diyor iyilik abla diyorum tabi o pırıl pırıl gozlerle bakan abla gitti seyrek kafaya bakıp icinden ulan nolmus buna diyen abla geldi !!

Sayfa 3/29 İlkİlk 1234513 ... SonSon