6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Inflamasyona bağli dökülme -tedavi yöntemleri ve çözüm önerileri...!!!

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Inflamasyona bağli dökülme -tedavi yöntemleri ve çözüm önerileri...!!!

Merhaba arkadaşlar,,
    Kusura bakmayın yeni bir konu açmak zorunda kaldım,,Malum 6 aya yakındır bu tedavileri uygulamaktayım,,şükür çok da memnunum,,İyi gidiyor,,,Lakin en büyük sıkıntım başın sağ ve sol tarafında bulunan 2 lobda lokal seyrelmeler 3-4 yıl öncesine kadar çok ufak bozuk paradan daha ufak boyutlardaydı ve belli olmuyordu,,,sonra giderek özellikle son 1,5-2 senede hele hele 2014 yılında iyice açıldı,,saçın diğer yerleri sık ve seyrelme yok,,sadece bu 2 lokal yer seyrek sanki böyle saçkıran gibi,,Bugün resminide çekip Miracle ye gösterdim...Oda orada inflamasyon olabileceğini söyledi,,Daha önce Miracle losyona başlamadan önce geçen sene haziran ayında bir cildiyeciye gitmiştim bana seyrek yerlere üstün körü bakarak saçında 2 farklı yerde lezyonlar var dedi,,Ketoral şampuan ve M-FURO kortizonlu losyon verdi ve 1 ay kullanmamı istedi ve özellikle soslu acılı-turşulu baharatlı yiyeceklerden uzak durmamı istedi,,,,fakat 10 gün kullanıp sıkıldım ve bıraktım,,Sonra VİCHY yeşil kapaklı şampuan kullandım antidruff anti mantar etkili,,falat içerisindeki selenyum ssülfür yüzünden sanki korktum ve onuda kullanmayı bıraktım,,,
    Yani 2 lokal yerdeki seyrelmenin androjenlerle ilgisi olmadığını düşünüyorum,tamamen alerjik ve inflamasyona bağlı ama yıllar içinde gittikçe büyüdü eğer miracle losyon kullanmasaydım herhalde şimdiye heryeri kaplamıştı gittikçe büyüdü hele de son 1,5 yılda,,,,Anti androjen losyon kullanmaya tabiki devam ediyoryum,,,o 2 seyrek dışındai diğer yerlerde saçlarda inanılmaz kalite artışı oldu,,saç rengi koyulaştı,,şakaklardaki canlılık arttı,,çoğu tüyler saç formuna döndü ve şakaklar adım adım öne doğru ilerliyor şükür,,fakat şakakların hemen arkalarında yer alan o lokal seyrek yerler böyle saçlar ıslakken ve birde havaya dikince sanki bomboş hiç saç yokmuş gibi duruyor,,,geçen berberdede farkettim,,saçımı yıkadı ve havluyla kurularken o ıslak saç havaya kalkınca o lokal yerler sanki bomboş olan saçlarda görünmedi canımı sıktı,,ama saçlar kuruyken ve miracle losyon varken kafada hiç belli olmuyor,,,saçlar çok canlı ve gür duruyor maşaallah,,,Arkadaşlar sizce inflamasayona bağlı bu lokal yerler için sizce extra ne yapmalıyım,,mesela hangi şampuanı kullanmam gerek,,dermaroller kullanmayı askıya mı almalıyım,,
    Miracle üstadın tavsiyesiyle losyonlardan önce imex krem ve Elma sirkesini 100 ml fıs fısa koyup içerisine 2 kutu endol ekleyip sabah akşam losyonlardan önce o lokal seyrek yerlere sıkıca,,dermarolleri şimdilik askıya aldım bakalım o bölgedeki hafif kızarıklığın sebebi dermaroller mi,,
    Sizlerin başka tavsiyeleri var mı,,neler önerirsiniz,,,gerçekten iflamasyona bağlı dfökülme androjene bağlı dökülmeden çok daha zormuş,,,androjene bağlı yerleri tamamen kontrol altına alınabiliyuor ama inflamasyona bağlı yerler çok çok zor,çok yordu beni buralar

Saçların ıslakken o seyrek lokal kısımları elimle ayırarak ıslak ve flaşlı fotoğraflarını yolluyorum,,tek sıkıntılı yerim buralar,,diğer yerlerde şükür hiçbir sıkıntı yok,,

1. resim hem sağ hem sol,,,, 2-3-4 ve 5. resimler sadece sağ lob,,,,6. resim yine sağ ve sol lob resimleridir...!!!

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Konu payitaht tarafından (22.03.2015 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde bu iki lobun tam ortasında sıkıntı var o nokta tam 18 yaşımda seyrekleşti ve bahsettiğin gibi zaman içinde ilerledi ama son 1.5 yıldır vertex ve şakaklar çekilmeye başladı benim anladığım aga farklı yönlerden ilerleyebiliyor... birde miracle'ın uyarısı üzerine miracle lsoyondaki dekort sayısını 5'e yükselteceğim ben
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde bu iki lobun tam ortasında sıkıntı var o nokta tam 18 yaşımda seyrekleşti ve bahsettiğin gibi zaman içinde ilerledi ama son 1.5 yıldır vertex ve şakaklar çekilmeye başladı benim anladığım aga farklı yönlerden ilerleyebiliyor... birde miracle'ın uyarısı üzerine miracle lsoyondaki dekort sayısını 5'e yükselteceğim ben
    Kardesim imzandan gördüm tavsiyede bulunayim dedim.dutas ve finasi oral alıyorsun. Jinekomasti olabilir. Ben yaklaşık 2 hafta oldu proscar bırakalı.baktim memelerde yigilma oldu.son zamanlarda şinav mekik ve fly hareketleri yaptim hemen toplamaya başladı. Fırsat buldukça sende yap.hic olmazsa yarım sinav çek.setler halinde.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hay ağzına sağlık bende tam bugün yeni losyonuma 3 dekor ampul attım. ...bendeki dokulmelerin önemli kaynağı inflamasyon diye düşünüyorum. .Miracle ustaddan fikir aldıktan sonra bu kanıya vardım bende....

Arkadaşlar peki ben yeni miracle losyon ve 2. antiandrojen losyonlarımı bu sefer %30-40 oranlarında elseve saf alkol ekleyerek yaptım,,,kafayı inanılmaz yakıyor ve ferahlatıyor,,Acaba bunun inflamasyona bir yararı yada zararı olur mu...?????