Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Günaşırı dutasterid ile başarı hikayesi

SaçımınDoktoru Üyesi Reincarnated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek kelimeyle mükemmel bir gelişim resmen bana umut oldu, ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim, 3.5yıl sonundaki saç stilini beğendim, oral dutasteride başlamayı ciddi ciddi düşünüyorum. Yaşlar da aynı hemen hemen, spora da gidiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seni etkilemek istemem iyi araştır kullanacaksan da ama kullanırsan fotolarla güzelce bi hikaye yap ki benzer bi gelişim de sende olacak mı ?

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni etkilemek istemem iyi araştır kullanacaksan da ama kullanırsan fotolarla güzelce bi hikaye yap ki benzer bi gelişim de sende olacak mı ?
    biraz araştırdım, testosteron dhtye dönüşmeden neredeyse hiçbir şekilde etki etmiyor, cinsel yan etkiler umrumda değil, ama görünüş ve jinekomasti gerçekten canımı sıkıyor. Ayrıca boy uzaması, kemik ve kas gelişimi de olumsuz etkilenebilir. Şu sıralar fitnessa gidecek durumum yok, lysye hazırlanıyorum. lysden sonra fitness ile birlikte dutasterid kullanabilirim. Şey soracağım, finasterid ile dutasteridin tam olarak farkı ne?
    seti, cell, min-dut. dönüşümlü olarak kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Reincarnated Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz araştırdım, testosteron dhtye dönüşmeden neredeyse hiçbir şekilde etki etmiyor, cinsel yan etkiler umrumda değil, ama görünüş ve jinekomasti gerçekten canımı sıkıyor. Ayrıca boy uzaması, kemik ve kas gelişimi de olumsuz etkilenebilir. Şu sıralar fitnessa gidecek durumum yok, lysye hazırlanıyorum. lysden sonra fitness ile birlikte dutasterid kullanabilirim. Şey soracağım, finasterid ile dutasteridin tam olarak farkı ne?
    Finansterid tip2 5 ar enzimini bloke
    Eder.
    Dutasterıd tip1,2 5 ar enzimini bloke
    Eder.
    Dutas iki enzimi engellediğinden dolayı
    Daha etkili fakat yan etkileri finansa
    Göre daha çoktur
    Günlük 1 MG finans dht yi %60 bloke eder.
    Dutas ise %90 bloke eder.

Henüz lise ogrencisisin sanirim simdilik finas dutas icin vs. acele etme.
    Bi 1-2 yıl daha idare etmeye calis sonra finasla baslarsin daha mantikli

Tip 1 ve tip2 ikisi de saç dökülmesinde etkili mi? İkisini de inhibe etmek için dutasterid alırsak saçlar daha mı hızlı toparlanır finasteride göre?

Saclari doken tip 2 enzim.Yani bu isin kitabinda yazan bu.Bu yuzden sac tedavisi icin de sadece finas yazarlar dutas kullanimi yok aslinda literaturde ama pratikte dutas bu adamda oldugu gibi daha farkli olabiliyor demek ki.Tip 1 i inhibe etmek bu durumda cok gereksiz gorunuyor halbuki ama bilmedigimiz biseyler var demek ki.Belki dutasin sadece tip 2 inhibesi bile finastan fazla oldugu icin daha etkili oluyordur tabi bu basit bi teori sadece

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet sacları döken tip 2. Enzimi fakat
    Tip 1 inde azda olsa katkısı var.
    Tip 1 büyük oranda ciltte.az da olsa
    Prostatta da bulunur
    Tip 1 in Prostatta az da bulunmasi saç dökülmesi ile
    İlişkılı olduğunu düşünüyorum az da olsa
    Katkı sağlayacaktır .finanstan farkı
    Da bu zaten

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Reincarnated Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tip 1 ve tip2 ikisi de saç dökülmesinde etkili mi? İkisini de inhibe etmek için dutasterid alırsak saçlar daha mı hızlı toparlanır finasteride göre?
    Oral dut veya oral finas alacağına Miracle losyon kullan daha mantıklı yan etki ihtimali daha az merak etme o da toparlar saçını hem finas ömür boyu kullanman gerekebilir çünkü bırakanlar çok hızlı saç kayıpları yaşadığını okudum birkaç kişiden Miracle losyon daha mantıklı

Miracle losyonu 4 aydır kullanıyorum ama miracle losyon dht baskılamıyor diye biliyorum doğru mu? Şakaklarda saç çıkışları var ama duştan çıktıktan sonra tepe bölgesini de ışık altında görebiliriyorum deriyi. Tepeyi sağlama almak da gerekecek benim için. İlk sayfadaki linkteki gibi gunasiri 0.5mg dut almak bence tam olarak etken maddeleri eşit dağıtamadan her gün 1mg fin almaktan daha mantıklı değil mi, dalgalanma olmaz en azından? Peki oral fin ya dut harici onerebilecegiz ne var? Bir şeyler ekleme vakti geldi bence

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon