Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bioxinin Forte Minoxidil Kullanıcı Yorumları

SaçımınDoktoru Üyesi

Bioxinin Forte Minoxidil Kullanıcı Yorumları

arkadaşalr bu minoxil için ne dusunuyorsunuz Firması sabıkalı nazarımızca ama ulkemızde maslesef ıyı mınoxıl bulunmuyor Sebebı ıse ıngıltere den aldıgım regaıne isimli minox o kadar muhtesemdı kı sonra yerlılere gecıcence saclarımı kaybettım Bır de turkıye dekı mınoxıdıller 2-3 defa ıcındekı etken maddesı az dıye toplatıldı Dunyanın en pahalı mınoxıdılını satıp ıcındekılerı az koymak bız turklere ozgu bırsey olmalı

Arada bu fırmaların urunlerını kontrol ettırmelıyız saglık bakanlıklarına

Konu :Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl sonu itibarıyla 'Minoxil Deri Spreyi %2 ve %5' adlı ürünler için 3. sınıf C seviyesinde geri çekme işlemi uyguladı. Sağlık Bakanlığı yetkilileri işlemi 'rutin' diye tanımlarken, halk sağlığını yakından ilgilendiren konulardaki denetimlerinin devam ettiğini kaydetti.

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, lüzumlu gördüğü hallerde reçetesiz satılan sağlık ürünleri ile ilaçların geri çekilmesi çağrısında bulunuyor. Genel müdürlük bu çerçevede saç kozmetiği ile ilgili son altı içinde sadece bir markanın bazı seri ürünleri için geri çağırma işlemi yaptı. İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'nün söz konusu ürün ile ilgili 22 Aralık 2010 tarihli geri çekme işlemi ile ilgili yazısı şöyle:

"Minoxil Deri Spreyi %2 adlı müstahzarın 006 (SKT:11.2010) seri numaralı numuneleri ve Minoxil Forte Deri Spreyi %5 adlı müstahzarın 008 (SKT:12.2010) seri numaralı numuneleri yapılan inceleme ve analiz sonuçlarına göre uygun bulunmamıştır. Bu nedenle; adı geçen müstahzarların belirtilen seri numaralılarına 15 Ağustos 1986 tarih ve 19196 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 'Farmasötik ve Tıbbi Müstahzar, Madde, Malzeme ve Terkipleri ile Bitkisel Preparatların Geri Çekilmesi ve Toplatılması Hakkında Yönetmelik'e göre 3. sınıf C seviyesinde (ecza deposu) geri çekme işlemi uygulanmıştır."

miracle
    Guest
    Ben kullandım bioxinin şu anda hemşire arkadaşımızda kullanıyor minoxidil çok ucuz bir hammaddedir belirttiğiniz üzere rutin kontroller yapılmakta bir sıkıntı varsa toplatılmaktadır yukarıda belirtilen toplatma kararı son kullanma tarihi geçmesi sebei ile etkenin bozulmuş olması veya etkinliğinin azalması durumundan kaynaklanmıştır bu konuyu araştırdım bir kaç gün önce. Direk ürün kötüleme rekabete zarar vermektedir şu anda piyasada satılan tüm şarj numaraları ürünler tüm orjinal markalarda belirtilen dozda minoxidil içermektedir. Aksi takdirde (zaman aşımı, şişelemede ki derişim farklılık hataları) derhal toplatılmaktadır. Bu sistem türkiyede çok iyi çalışmaktadır. Bizzat tarım ve veteriner ilaçlarından biliyorum. Köpüğün etkinliği ise farklı bir durum olup minoxidilin mucidi rogain bile kendi ürünü olan köpüğün yine kendi ürünü olan sıvı formuna üstün olduğunu belirtmiştir bu nedenle solüsyon ile köpüğü marka olarak değil etkinlik olarak karşılaştırmak yerinde olacaktır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kiz arkadasim ilac firmasinda ruhsatlandirma muduruydu firmasi suriye ye icinde etken maddesi olmadan serum ve ilac sattigi icin isyerinden istifa etti Bu arada minoxil tarihleri gectigi icin toplatildi diyen firma yetkilileri saglik bakanligi icindeki etken maddenin Az kobulmasindan kaynaklandigini soyluyor buna ne diyeceksin

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aleko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kiz arkadasim ilac firmasinda ruhsatlandirma muduruydu firmasi suriye ye icinde etken maddesi olmadan serum ve ilac sattigi icin isyerinden istifa etti Bu arada minoxil tarihleri gectigi icin toplatildi diyen firma yetkilileri saglik bakanligi icindeki etken maddenin Az kobulmasindan kaynaklandigini soyluyor buna ne diyeceksin
    Kız arkadaşınızın şahitliği şüphelerimizi haklı çıkardı bu firma hakkında,hocam aynı firmadan bahsediyorsunuz değil mi?yanlış anlamadım.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

miracle
    Guest
    Alıntı aleko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kız arkadaşınız bioxin firmasındamıydı burası anlaşılmadı öncelikle,

İlgili toplatma kararı ilgili maddeleri :

Geri Çekmenin SınırlarıMadde 7 - Geri çekmenin dağıtım zincirinin hangi seviyesine kadar ineceği şuşekilde belirlenir:A Seviyesi: Tüketici seviyesine kadar iner, birinci sınıf geri çekmeler bu seviyedeyapılır.B Seviyesi: Perakendeci seviyesine kadar (eczane, hastane eczaneleri, kurumlarv.s.) iner. İkinci sınıf geri çekmeler bu seviyede yapılır.C Seviyesi: Depocu seviyesine kadar iner, üçüncü sınıf geri çekmeler bu seviyedeyapılır.Geri Çekme NedenleriMadde 8 - Geri çekme nedenleri arasında ürünün kalitesi, iyi imalat uygulamalarıeksiklikleri ve etiketlemeye ilişkin hatalar, esas unsurları teşkil eder.Geri çekmeyi gerekli kılan durumlar şunlardır:1-Ambalaj Hataları-Sızma -Tahribat -Malzeme bozukluğu -Fabrikasyon hatası -Uygun olmayan ambalaj2-Etiketleme ve Baskı Hataları-Etiket kırışıklığı-Etiket düşmeleri-Yanlış etiketleme-Eksik etiketleme-Yetersiz bilgi-Hatalı baskı3- Muhteva Hataları-Birim ağırlıkta sapmalar-Etkili madde miktarında sapma-Yanlış madde-Aktivetinin belirlenen limitlerinin altında ve üstünde olması (SubpotensSuperpotens)-Yabancı madde-Kontaminasyon-Çapraz kontaminasyonEczacılık - İlaç Yasa ve Yönetmelikleri 183-Steril olması gerekenlerde steril olmama durumu-Pirojen mevcudiyeti-Kimyasal dekompozisyon-Görünüş şekil koku ve tat bozukluğu-Çökme, bulanıklık-Hatalı dağıtım süreleri-Muallak maddeler. (elyaf, partikul)4-Etkiye Bağlı Hatalar-Etkisizlik-Ciddi ters (advers)etkiler-Toksisite5-Diğerleri-Ruhsatsız üretim-İzinsiz formül, ambalaj, prospektüs, üretim yeri değişikliği-Son kullanma tarihi değişen veya sona erenler-Üretim yeri şartlarının iyi imalat uygulamaları kurallarına uymaması

Görüldüğü üzere bir çok sebeple toplatma kararı çıkabildiği gibi devamda yer alan toplatma kararı minoxil dg farma ürününe uygulanmıştır. Piyasanın kaymağını yiyen firma için toplatma kararı var ken bunun bunun farklı bir minoxil başlığında delil olarak kullanılması etik olmadı belirteyim. Rekabet çok öenm veridğimiz bir konu ve hangi firma olursa olsun hakkının yenilmesine sessiz kalınamaz. Bioxinin için henüz böyle bir karar yoktur var sa lütfen belirtiniz

"Minoxil Deri Spreyi %2 adlı müstahzarın 006 (SKT:11.2010) seri numaralı numuneleri ve Minoxil Forte Deri Spreyi %5 adlı müstahzarın 008 (SKT:12.2010) seri numaralı numuneleri yapılan inceleme ve analiz sonuçlarına göre uygun bulunmamıştır. Bu nedenle; adı geçen müstahzarların belirtilen seri numaralılarına 15 Ağustos 1986 tarih ve 19196 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 'Farmasötik ve Tıbbi Müstahzar, Madde, Malzeme ve Terkipleri ile Bitkisel Preparatların Geri Çekilmesi ve Toplatılması Hakkında Yönetmelik'e göre 3. sınıf C seviyesinde (ecza deposu) geri çekme işlemi uygulanmıştır."

Minoxil Satış Sorumlusu Olcay Şahin ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, söz konusu ilaçların geri çekme işlemini, "Miadı geçen ürünlerimiz söz konusuydu. Bunlar eczacıların elinde kalmıştı. Sağlık Bakanlığı harekete geçip deri spreylerini piyasadan toplattı." diyerek izah etti.

Sağlık bakanlığının tam olarak ne dediğini resmi kaynak olarak koyar mısınız buraya ? o dedi bu dedi ile olmuyor olmamalı haliyle...
    Konu SaciminDoktoru tarafından (12.03.2015 Saat 10:11 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hayir arkadasim sac losyonu ureten firmada degildi baska bir ürün ilac icin bahsediyorum arkadaslar sadece ben genelde turk firmalarina guvenmiyorum İngiltereden aldigim minoxil superdi ne carpinti yapiyordu ne de baska bir sey çin minoxili dandik bana gore avrupaya gidereem oradan alicam yine

Yeni Üye
    Bioxcinin minoxidil şuan benim bildiklerim içinde Türkiyede bulunan en ucuz fiyatlı minoxidil. Ben bir tane sipariş verdim. Sonuçta ecza depolerından geldiği için Bakanlığın denetimi altında.Daha da içiniz rahat etmiyorsa alacağınız eczanenin getireceği depoyu öğrenip netten bakanlığa talepte bulunsanız incelerler.Yani kontrolsüz olan iran suriye minoxidilinden ya da dışarıda farklı yerlerden alacaklarınızdan daha güvenilir daha kontrolü. Bunun haricinde Rogaine foam u geçmişte bir dönem kullandım ve iyi verim aldım. Ama bu tür ürünlerde bence ABD den alınmalı çünkü patent yasalarının çok sıkı uygulandığı bir ülke yani marka ve ürün sahteciliğinin cezası ağır. Sonuç olarak benim bu konudaki fikrim eğer Türkiye den alacaksanız fiyatın uygun olması ve denetlenmesi bakımından Bioxcinin mantıklı ürünler arasında. Ama mümmünse Rogaine Foam kullanımı daha kolay ve kendini kanıtlamış bir köpük losyon ve kokusu da güzel.

bu bioxin forte kullanan arkadaslar varmı? ben yıllardır mınox kullandıgımdan dıger markaların cıkardıgından haberım bıle yoktu mınopecıa dıye de cıkmıs ama ben yıne mınoxıl aldım bıdahakı sefere dıgerlerınden almayı dusuyorum maddı olarak cok fark var

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emrebrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bioxin forte kullanan arkadaslar varmı? ben yıllardır mınox kullandıgımdan dıger markaların cıkardıgından haberım bıle yoktu mınopecıa dıye de cıkmıs ama ben yıne mınoxıl aldım bıdahakı sefere dıgerlerınden almayı dusuyorum maddı olarak cok fark var
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çok ürün kullanmaya başlayınca cebimi düşünüp, bioxinin forte'a geçiş yaptım, minoxil forte'u bırakıp. Hatta 3 tane aldım, 1 tane de eczacı hediye etti. Bana minoxlar 20 gün falan gidiyor bu 4'ünü 3 ay kullandım.

Şimdi saçımın normal döngüsü olabilir, çok fazla uğraştığımdan saçı yormuş olabilirim, bir şeyleri fazla ya da eksik yapıyor olabilirim onu bilmem ama bu minoxil değişimi bende büyük kayıplara neden oldu. Biter bitmez eski minoxile döndüm.

Bilmem sizde nasıl gerçekleşir durum ama yine de boşverin yahu kullanmayın.

kullandıklarınıza bakınca cok fazla urun gıbı geldı bana ben sadece mınox proscar kullanıyorum 3 tane mınox aldım ztn bugun ama mınopecıa gordum bugun fıyatı ucuz ıcerık aynı belkı bıtınce dusunurum

Sayfa 1/2 12 SonSon