Sayfa 33/37 İlkİlk ... 233132333435 ... SonSon
365 sonuçtan 321 ile 330 arası

Konu: DHT,PGD2 DEĞİL TNF-ALFA,IL-1,IL,IL-6 IL-8 IL-12 vb.İNTERLÖKİNLER VE ALOPESİ

filozof
    Guest
    arkadaşlar iliadin dht yi bloke ediyor bunu 15- hete sentezini artırarak yapıyor bilginize
    Konu filozof tarafından (28.03.2015 Saat 18:27 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iliadin dht yi bloke ediyor bunu 15- hete sentezini artırarak yapıyor bilginize
    Hocam 33 sayfayı okumadım doğrusunu istersen ama bu iliadin bildiğimiz burun spreyi değil mi? baharda veriyor doktor bunu bana alerji için.

katayım mı minoxile dutasterid yerine

Edit; patanol ne işe yarıyor onu da merak ettim..

filozof
    Guest
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 33 sayfayı okumadım doğrusunu istersen ama bu iliadin bildiğimiz burun spreyi değil mi? baharda veriyor doktor bunu bana alerji için.

katayım mı minoxile dutasterid yerine

Edit; patanol ne işe yarıyor onu da merak ettim..
    minoxtan ayrı kullanın patanol mast hücre dengeleyici şimdilik sadece iliadini ayrı kullanabilirsiniz antiinflamatuvar pge2 analog ve dht bloker etkiisi var iliadinin

filozof
    Guest
    Diğer birçok hücrede de COX-2 çok düşük
    miktarlarda bulunur fakat düzenlenmesi, üretilmesi birçok uyarıcıya bağlıdır. Bu
    uyarıcılar tümör nekroz faktör (TNF), interlökin-1, mitojenler, platelet türevi büyüme
    faktörü, epidermal büyüme faktörü, bakteri türevi lipopolisakkarid gibi enflamatuvar sitokinlerdir

filozof
    Guest
    İnsan plazmasında
    PGD-2’nin yarı ömrü 5 dakikadan azdır.

filozof
    Guest
    Bununla birlikte COX-2 ve 5-LO’nun
    inhibisyonu, NSAID’ler tarafından COX-2 bloke edildiğinde araşidonatın 5-LO’ya
    doğru yönünü değiştirmesi engellenebilir. Böylece 5-oxo-HETE, 5S-HETE ve LTA-4
    gibi 5-LO türevi mitojenik proanjiojenik eikozanoidlerin üretilmesi baskılanır.

Yeni Üye
    İliadin fosmu çıktı şimdi, 3 şişe kullandım bi baktım ortalık karışmış varmi kullanan

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En baştan beri düşüncem bu forumcu dermaroller örneğini bu nedenle vermiştim inflamasyon demek ay zamanda iyileşme de demek bizim amacımız inflamasyonla gelen dökülme mesajlarını kesmek buda cox2 sorumluluğunda görünüyor.
    Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cox-2 iflamatuvar mesajlar alarak harekete geçiyor.
    Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu baya derinleşmiş takipteyim. Bu arada prostaglandinlerle ilgili ince nokta zaten inflamasyonun zararlı olması değil sürekli yani kronik hale gelmesi can sıkıcı. Bu da eklemlerde oluşan inflamasyona örnek azar azar ama kronik olarak tüketen bir süreç. Bunun kontrol altına alınması gerekiyor ki inflamasyona sebep olan ajanları tamamen inhibe edersek hücre yenilenmesini de ortadan kaldırırız diye düşünüyorum. Neticede inflamasyonu en belirgin şekilde iyileşen bir yarada görüyoruz. Tamamen tü kaka demek bizi yanlışa sürükleyebilir.
    siz değerli 3 kişiden şu ilacı yorumlamasını isteyecektim, topikal olarak hazırlamayı düşünüyordum da ?

AERIUS 0.5 mg/ml 150 ml oral çözelti
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

İnflamasyon öncülerinide inhibe eden bir h1 antagonisti zaten okumuşsundur teknik açıklamaları iliadin ile allersetin melezi gibi damarları büzme etkisini araştıramadım ben iliadin ve türevlerini doku ve damarlardaki sert akut etkisi ile biyokimyayı uzun vadede bozacağını düşünüyorum. Piyasada setirizinden daha iyi bir etken henüz yok bu kategoride cetirizine pge2 de aktive ediyor.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    tüm 33 sayfayı dikkatlice okudum lakin benim gibi tıpa uzak insanlar için anlaşılması zor bir tartışma

biri daha basit şekilde özetleyebilirse benim durumunda olanlar için cok yararlı olacaktır

Sayfa 33/37 İlkİlk ... 233132333435 ... SonSon

Members who have read this thread: 2