Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmesini 2 anti androjenle tedavi...!!!

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saç dökülmesini 2 anti androjenle tedavi...!!!

Arkadaşlar herkesin bildiği üzere günde 2 defa Miracle losyonla,(150 ml elseve aldactonex3 kutu + dianex1.5 kutu + androcurx10 tabletli tedavim ediyor..Bunun yanında haftada 2 defa ketoral şampuan ve yine haftada 1 veya en fazla 2 defa dermaroller kullanıyorum..Ayrıca şakaklarada azel+keto+dutas karışımına günde 2 sefer ek olarak geceleri birde acnelyyse kremde kullanmaya başladım..
    Fakat 2 aydır saçlarımda orta-yoğun arası dökülme devam etmekte..Hele ki 1 gün saçlarımı yıkamayayım 2. günü saçımı yıkadığımda aşırı bir saç dökülmesi oluyor bende...Miracle losyonun aşırı kurutma ve tortuya karşı saçlarımı gün içerisinde 1 veya 2 sefer nemlendiriyorum,,saçlarımdaki gerginlik azalıyor ve saçlar daha da yumuşuyor, böylelikle saçta kalan tortuda azalmış oluyor....Tedavimi daha yoğunlaştırmak için 2. anti androjen kullanmaya karar verdim.. Miracle losyondan 1 veya 2 saat sonra hem saçları nemlendirmek amaçlı hemde boşta kalan reseptöre bağlanmak amaçlı 2. anti androjeni kullanmaya karar verdim.. Saçları gün içöerisinde boş suyla ıslatacağıma 2. anti androjenle nemlendirerek hem Miracle losyonun daha iyi emilimini sağlar hemde reseptörleri boş bırakmamış olurum..
    Şu anki düşüncem 100 ml elseve YARIM KUTU CALUX ve 20 tablet ANTEPSİN atarak 2. anti androjen losyonu oluşturmayı düşünüyorum...Miracle losyonla beraber günde 2 sefer kullanıcam...Miracle losyondan 1 saat sonra 2. losyonu kullanıcam..Bu 2. losyon için ilave etmek istedikleriniz var mı arkadaşlar,,yada farklı önerileriniz..???

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam işin androjen kısmı çok çok iyi olmuşta, saç çıkartma, saç besleme kısmı biraz eksik sanki.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkesin bildiği üzere günde 2 defa Miracle losyonla,(150 ml elseve aldactonex3 kutu + dianex1.5 kutu + androcurx10 tabletli tedavim ediyor..Bunun yanında haftada 2 defa ketoral şampuan ve yine haftada 1 veya en fazla 2 defa dermaroller kullanıyorum..Ayrıca şakaklarada azel+keto+dutas karışımına günde 2 sefer ek olarak geceleri birde acnelyyse kremde kullanmaya başladım..
    Fakat 2 aydır saçlarımda orta-yoğun arası dökülme devam etmekte..Hele ki 1 gün saçlarımı yıkamayayım 2. günü saçımı yıkadığımda aşırı bir saç dökülmesi oluyor bende...Miracle losyonun aşırı kurutma ve tortuya karşı saçlarımı gün içerisinde 1 veya 2 sefer nemlendiriyorum,,saçlarımdaki gerginlik azalıyor ve saçlar daha da yumuşuyor, böylelikle saçta kalan tortuda azalmış oluyor....Tedavimi daha yoğunlaştırmak için 2. anti androjen kullanmaya karar verdim.. Miracle losyondan 1 veya 2 saat sonra hem saçları nemlendirmek amaçlı hemde boşta kalan reseptöre bağlanmak amaçlı 2. anti androjeni kullanmaya karar verdim.. Saçları gün içöerisinde boş suyla ıslatacağıma 2. anti androjenle nemlendirerek hem Miracle losyonun daha iyi emilimini sağlar hemde reseptörleri boş bırakmamış olurum..
    Şu anki düşüncem 100 ml elseve YARIM KUTU CALUX ve 20 tablet ANTEPSİN atarak 2. anti androjen losyonu oluşturmayı düşünüyorum...Miracle losyonla beraber günde 2 sefer kullanıcam...Miracle losyondan 1 saat sonra 2. losyonu kullanıcam..Bu 2. losyon için ilave etmek istedikleriniz var mı arkadaşlar,,yada farklı önerileriniz..???
    antepsin yerine başka birşey ekle bence ,ben bir haftadır kullanıorum ama etkili birşeye benzemior,sakakta en ufak bir tuy cıkısı bile göremedim simdilik ,1 ay denicem etkisi olursa yazarım buraya

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Payitaht senin öncesi sonrası fotografların gayet iyiydi zaten.Bu sekilde tedaviyi artirma amacin daha da fazlasini istemek mi yoksa bahsettigin iki aylik fazla dokulme mi? Ve bu 2 ayda saclarda geriye gidis oldu mu genel görüntü bazında

[QUOTE=Tıbbiyeli;21349]Payitaht senin öncesi sonrası fotografların gayet iyiydi zaten.Bu sekilde tedaviyi artirma amacin daha da fazlasini istemek mi yoksa bahsettigin iki aylik fazla dokulme mi? Ve bu 2 ayda saclarda geriye gidis oldu mu genel görüntü bazın
    Üstat Allah'a şükür 2 aydır dökülme artmasına rağmen saçlarda görüntü olarak genel bir geriye gidiş yok..Sadece en başından beri saçın sağ ve sol tarafında bir seyreklik var,, 4-5 yıl önce başladı bu 2 lokal yer seyrelmeye,,buralarıda diğer sağlam yerler gibi doldurmak istiyorum...sadece ıslakken ve ışık altında o bölgedeki seyreklik canımı sıkıyor..ama normal ve kuruyken belli olmuyor...
    Hatta aksine şakaklarda maşaallah gittikçe ileriye gitme ve kapanma eğilimi mevcut...Adım adım,,milim milim şakaklar diğer yerlere göre daha güçlenip kalınlaşıp bazı tüyler kıl saç formuna dönmeye başladı,,inşaallah böyle devam ederse alın çizgisi kapanır,,dökülmeye rağmen şakaklar ve ön çizgi ileri gidiyor ve güçleniyor,,, böyle devam ederse bir 4-5 ay sonra şakaklar bir level daha atlar...Ama seyrek 2 lokal yerde sürekli zayıf saç çıkışı-tüy çıkışı ve bu yeni çıkan saçların yeniden dökülmesi mevcut,,,oralara da level atlatmak istiyorum....
    Ama minox gibi saçı yağlı ve cıvık gösteren bir etmende kullanmak istemiyorum...!!!

Bu arada arkadaşlar,,, benim saçlar yaklaşık 6 aydır yani losyonları ilk kullanmaya başladığımdan beri hep dökülür,,hep dökülür,,,ama çok şükür gelişme hep ilerii........Bunun bir açıklaması var mı..????
    Nasıl olurda saçlar 6 aydır hep orta bazende çok yoğun dökülmesine rağmen ilerleme sağlar anlamıyorum doğrusu...Bu arada daha RU yu da kullanmadım...Öyle buzdolabında duruyor...

Arkadaşlar bugün CALUX 50 Mg hap ve TRESAN KAYIN AĞACI ÖZLÜ TONİĞİNİ aldım..Sizce Sadece bica etmenli 2. losyonu Tresan içerisine koyarak mı oluşturayım...Yoksa Bicalatamid i ilk miracle losyonumda aldactone+diane+androcura ilave olarak BİCA yı da ekleyip, gün içerisinde nemlendirme amaçlı Tresan toniği mi kullanayım..
    Ya 150 ml elseve tek losyon (Aldactone + diane + androcur + calux) günde 2-3 sefer kullanıp gün içerisinde de nemlendirme,saçları aşırı losyondaki tortuyu biraz yumuşatma amaçlı ve beslemek amaçlı günde bi kaç sefer TRESAN KAYIN AĞACI ÖZLÜ SAÇ TONİĞİNİ nemlendirme amaçlı kullanacağım....
    Ya da CALUX ' u Tresan Kayın ağacı özlü losyona koyarak 2. anti androjen losyon olarak kullanacağım...
    Arkadaşlar bu konuda fikir belirtecek olan var mı,,,

NOT: CALUX' u sadece tek anti androjen losyona koyacaksam 7 max 10 tablet,,,eğer 2. anti androjen losyona koyacaksam 14 tablet atmayı düşünüyorum....

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün CALUX 50 Mg hap ve TRESAN KAYIN AĞACI ÖZLÜ TONİĞİNİ aldım..Sizce Sadece bica etmenli 2. losyonu Tresan içerisine koyarak mı oluşturayım...Yoksa Bicalatamid i ilk miracle losyonumda aldactone+diane+androcura ilave olarak BİCA yı da ekleyip, gün içerisinde nemlendirme amaçlı Tresan toniği mi kullanayım..
    Ya 150 ml elseve tek losyon (Aldactone + diane + androcur + calux) günde 2-3 sefer kullanıp gün içerisinde de nemlendirme,saçları aşırı losyondaki tortuyu biraz yumuşatma amaçlı ve beslemek amaçlı günde bi kaç sefer TRESAN KAYIN AĞACI ÖZLÜ SAÇ TONİĞİNİ nemlendirme amaçlı kullanacağım....
    Ya da CALUX ' u Tresan Kayın ağacı özlü losyona koyarak 2. anti androjen losyon olarak kullanacağım...
    Arkadaşlar bu konuda fikir belirtecek olan var mı,,,

NOT: CALUX' u sadece tek anti androjen losyona koyacaksam 7 max 10 tablet,,,eğer 2. anti androjen losyona koyacaksam 14 tablet atmayı düşünüyorum....
    Üstat mesajları biraz silebilir misin posta kutun dolu da

[QUOTE=namesiz00;21404]Üstat mesajları biraz silebilir misin posta kutun dolu da[/
    Sildim az önce....

Hocam Calux denemesi nasıl gidiyor *

Sayfa 1/2 12 SonSon