Sayfa 150/366 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon
3659 sonuçtan 1.491 ile 1.500 arası

Konu: Topikal Antiandrojen İle Saç Çıkışı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Barret ezince bi değişiklik oluyor mu gerçekten ? Çünkü tüm atınca bile belli bir süre sonra tamamen erimiş oluyor bi fark olacağını zannetmiyorum
    Ben üfleyınce uçaçacak toz haline kadar getirdim .kalın bir tarafı kalmadı .
    Sizin tıkanma dediğiniz olayı pek anlamadım .
    Bazen biraz sert basmam gerekti ama hiç bir zaman basamadığım zaman hiç olmadı .
    Bir daha ki sefere belki daha rahat sıkarım diye mınox şişesini denıyebılırım

Yeni Üye
    Miracle, bir sorum olacak.
    Yeni hazırlayacağım 200ml ariginin losyonda
    1 kutu aldactone(tamamı)
    1 kutu divina(tamamı)
    1 dekort ampul

düşünüyorum. Artırtmamı veya azaltmamı düşündüğün doz var mı. Diane 35 ten vazgeçmek sorun yaratır mı. Uzun zamandır diane 35 siz hazılıyorsun losyonu bir sorayım dedim.

Arkadaslar losyondaki ilaç oranları çok düşük ırsi sac dökülmesi olan kisiler 200 ml Losyona 5 kutu aldactone katması gerektiğini düşünüyorum Miracle yan etki yaşamamanız icin dozajı düşük oranda kullanmanızı öneriyor ama yeri geldigi zaman dökülmesi yogun olan kisilere aldactone'yi 3,4 kutuya çıkarmasını öneriyor şimdi ben 100 ml Losyona aldactone'ye 3 kutu kattım ve hiçbir sekilde yan etkiye maruz kalmadım dökülme tam olarak kesilmedi ama 1 kutu aldactone kattığım losyondan daha etkili oldugunu söyleyebilirim.. Yeni hazırlayacağım Losyon şöyle olacak 200 ml elsev Losyon 5 kutu aldactone,1 kutu divina,1 adet decort ampul...bu oranlar ırsi sac dokulmesiyle baş edecek güçte bana katılmayan varsa Miracle kardesimizden fikir alabilirler

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Baydeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar losyondaki ilaç oranları çok düşük ırsi sac dökülmesi olan kisiler 200 ml Losyona 5 kutu aldactone katması gerektiğini düşünüyorum Miracle yan etki yaşamamanız icin dozajı düşük oranda kullanmanızı öneriyor ama yeri geldigi zaman dökülmesi yogun olan kisilere aldactone'yi 3,4 kutuya çıkarmasını öneriyor şimdi ben 100 ml Losyona aldactone'ye 3 kutu kattım ve hiçbir sekilde yan etkiye maruz kalmadım dökülme tam olarak kesilmedi ama 1 kutu aldactone kattığım losyondan daha etkili oldugunu söyleyebilirim.. Yeni hazırlayacağım Losyon şöyle olacak 200 ml elsev Losyon 5 kutu aldactone,1 kutu divina,1 adet decort ampul...bu oranlar ırsi sac dokulmesiyle baş edecek güçte bana katılmayan varsa Miracle kardesimizden fikir alabilirler
    Elsev - 12 TL
    5 kutu aldactone - 45 TL
    Divina 9 TL
    Dekort 2 TL

Etti 68 TL.

Kardesim kel kalmayimi tercih edersin 2 ayda bir 68 tl harcamayimi tercih edersin.. senin söylemek istediğini anladim hatta hak veriyorum bu zamanda para kolay kazanılmıyor Türkiye'de hayat çok pahalı ama başka çaremiz yok kel kalma korkusu herseyin önüne geçiyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim kel kalmayimi tercih edersin 2 ayda bir 68 tl harcamayimi tercih edersin.. senin söylemek istediğini anladim hatta hak veriyorum bu zamanda para kolay kazanılmıyor Türkiye'de hayat çok pahalı ama başka çaremiz yok kel kalma korkusu herseyin önüne geçiyor
    Bunu da kullan da, bi de benim hatırım için 50 ml lik Bitki derman No3 ısırgan losyonunu al eczaneden.22 TL. Başka da olabilir, ben bunu buldum. Üstüne 40 ml su, 35 ml de alkol ekle, günlük kullanıma uygun hale gelsin. Sık kafaya bak ne olcak

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şimdi şöyle bir durum daha var minox ve dut. da kullanuyoruz. İkisini bir arada kullanınca yan etki riski daha fazla olur. Ama eğer diyorsanız ki 3 4 kutu atın o zaman minox ve dut sadece akşamları kullanılacak.

Ayrıca bazı arkdaşlar şişenin takandığından yakınıyor. 3 kutu atınca nasıl olacak ? Ben yine toz haline getiriyorum ama 3 4 kutu atınca toz haline getirsem bile tıkanır. Siz hangi şişeye döküyorsunuz ?

Ek olarak bence 4 kutu çok fazla. Bizler tedavinin hemen sonuç vermesini bekliyoruz acele ediyoruz. O yüzden arttıralım diyorsunuz.
    Bu ilaçlar ne derece yan etki verir ne yapar onları bilmiyorum ama diğer sitede minox ve finasteride hususunda detaylı araştırmalar yapmıştık. Oradan ilaçların vücudu nasıl etkilediklerini tahmin edebiliyorum.
    Konu Barret tarafından (18.10.2014 Saat 16:11 ) değiştirilmiştir.

İcine su ve alkol kattığımız zaman losyonun etkisi yok olmazmı..bunu Miracleye söyledikten sonra yapmak lazım bitkiderman urunlerini önceden kullandim bir faydasını görmedim ama düzenli sekilde kullanmamistim.. aslında icerik olarak çok etkili maddeler var kafama yatıyor bu tür losyonlar

Ben annemin her hangi bir baş örtüsünde süzüyorum ilaçları ve hiçbir problem yasamadım suzme başarılı oldu.. Minoxil ile dutasi kullanıyorsan Miracle Losyondaki oranı arttirmana gerek kalmaz ben sadece Miracle Losyonu kullandığım icin ilaçların oranlarını yükseltmeye karar verdim Allah'a şükür yan etkiye maruz kalmadim yani ondan dolayıda oranları yukseltmekte bir sakınca görmüyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    İcine su ve alkol kattığımız zaman losyonun etkisi yok olmazmı..bunu Miracleye söyledikten sonra yapmak lazım bitkiderman urunlerini önceden kullandim bir faydasını görmedim ama düzenli sekilde kullanmamistim.. aslında icerik olarak çok etkili maddeler var kafama yatıyor bu tür losyonlar
    Tam seti çok kuvvetli ve saç derisini kavlıyor. Sadece 3 nolusu yeter çünkü yoğun ısırgan var. Biz de bunu seyrelterek günlük kullanıma uygun hale getiriyoruz.

İçinde deiyonize su, alkol ve ısırgan var. Ben de su olarak yarısını çeşme suyu, yarısını saf su kattım. Bi de alkol kattım. Losyondaki ısırganın bozulması için bir sebep göremiyorum. Alkol koruyacaktır. Ağzı kapalı kapalı elsev kutusuna koydum, fıs fısı çok güzel çalışıyor.

ALCOHOL : Formulas with an ethanol/alcohol content of 15% or more do not need more preservation as the alcohol will keep the product.

%15 veya daha fazla alkol, losyonu korumak için yeterli diyor. Bu durumda başka bir koruyucu şart değil diyor.
    Konu Ozgur85 tarafından (18.10.2014 Saat 16:32 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 150/366 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler