Sayfa 308/366 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358 ... SonSon
3659 sonuçtan 3.071 ile 3.080 arası

Konu: Topikal Antiandrojen İle Saç Çıkışı

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef benim bilgi de teorik kısıtlı oldugu icin en fazla teoriler uretiyoruz boyle abi ama benim sahsi dusuncem bu geri besleme mekanizmasinin tetikleyicisi reseptorun bos kalip kalmamasi degil de reseptor etkinligi sonucu olusan üründeki azalma olacaktır.Antagonist reseptore baglaniyor ama gerisi gelmiyor sonucta da ürün oluşmuyor ve hücre de neticeye bakıyor.Benim merak ettigim bizim basimiza bu hassasiyet artmasi gelecekse bu ilaclari oral kullananlara da gelmesi lazim nasil recete ediliyor onu arastirmak lazim ben biraz bakindik bisey bulamadim ama surekli kullananlar vardir mutlaka boyle bisey olsa o ilaclar hakkinda bu uyarilarin hep yapilmasi gerekir belki biz fazla hassas dusunuyoruz
    Bende tam bunu söyleyecktim usta,,,Hani bu ilaçları sürekl yıllarca oral kullanıp saçlarını koruyan insanlarda bizim bahsettiğimiz hassasiyet artması olayının daha fevkalade gelişmesi gerekirken tam tersi böyle bir durum yok,, ki lokalde bu hassasiyet artması olayına oralda meydana gelişenden çok çok daha az olmalı diye düşünüyorum,,,

Yeni Üye
    Hocam bende tedaviye başlıyacam ilk önce Miracle yöntemini yapmayı düşünüyorum sizce dozlarını ne kadar yapayım + Minoxil+Dutasteride yöntemini de kullanıcam açılan yanlar için yaş 22 bir öneriniz varmı acaba?

Eklenti 1723

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oral kullanim deneyimleri kesinlikle yol gosterici olacaktir ama sistemige gelismeyen tolerans topikale hic gelismez demek cok da dogru olmayabilir.Yan etki konusunda topikal her turlu sistemikten masum buna eyvallah ama burda olay dolayli yoldan ilacin malum yerde etkisi oldugu icin topikalde uyguladigimiz doz sistemikte cok hafif kalir ama ayni dozu ayni topikal bolgede elde etmek icin de cok daha fazla oral kullanim gerekir bilmem anlatabildim mi yani oral aldigin ilac senin 5L kanına full dagılıyor ama burada butun etkeni cok daha kucuk bi bolgeye veriyoruz butunce.Bunlari yazarken dusum de bu tartistidigimiz husuta dozaj cok onemli sanirim.Mesela bi adamin her gün 1 degil de 7-8 androcur ictigini dusunelim belki 1 androcur tolerans gelistirecek kadar etki etmiyor yani gorevini caktirmadan yerine getiriyor o dozaj buna gore ayarlanmis olabilir mi ? yineliyorum bu yazilari okuyan arkadaşlar burada sadece beyin firtinasi yapiyoruz kesin bilgi degil bunlar aman diyeyim sorumluluk almayalim Uzun süreli androcur veya baska bi antagonist(oral tabi) kullanimi hakkinda bilgilere cok daha rahat ulasabiliriz bu bize yol gosterici olacaktir
    Konu Tıbbiyeli tarafından (05.02.2015 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef benim bilgi de teorik kısıtlı oldugu icin en fazla teoriler uretiyoruz boyle abi ama benim sahsi dusuncem bu geri besleme mekanizmasinin tetikleyicisi reseptorun bos kalip kalmamasi degil de reseptor etkinligi sonucu olusan üründeki azalma olacaktır.Antagonist reseptore baglaniyor ama gerisi gelmiyor sonucta da ürün oluşmuyor ve hücre de neticeye bakıyor.Benim merak ettigim bizim basimiza bu hassasiyet artmasi gelecekse bu ilaclari oral kullananlara da gelmesi lazim nasil recete ediliyor onu arastirmak lazim ben biraz bakindik bisey bulamadim ama surekli kullananlar vardir mutlaka boyle bisey olsa o ilaclar hakkinda bu uyarilarin hep yapilmasi gerekir belki biz fazla hassas dusunuyoruz
    Androjen ile oluşan bir dizi genetik kodlama gereği enzim işlemi ve bu enzim sonucu saç dökücü ya da çıkarıcı etki oluşuyor. Şimdi saç hücresi büyütücü ya da dökücü etki yok diye reseptör artışı yapması anlamsız gibi çünkü dolaylı bir işlemden dolayı reseptörü artırmak yerine direk dökücü etmeni salgılatabilir zira bu etkeni salgılatan tek başına androjen değil sadece bir faktör yani sebep olarak androjen reseptörünü sorumlu göremez. Birde şu var ki bahsettiğin son ürüne bir bağımlılık yok eğer öyle olsaydı androjenler sonucu azalan pge2-2 vb büyüme faktörlerinin eksikliğinde neden önlem almıyorlar ? yeniden bol salgılanma önlemi alınmıyor ? son ürün olayına bence bir denetim ya da kontrol etmeye yönelik tepki yanıtı yok. Tabi bende yorum yapıyorum kendi bilgimce yanlış anlaşılmasın.
    Konu Miracle tarafından (05.02.2015 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sadece gece yapılan tedavi ile gündüz saçlara fön wax tarzı şekillendiriciler ile uğraşmaya devam edersek nekadar etkili olabiliriz yada yan etkileri felan olabilirmi bu durumun

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sebebi aldactone dostum. nemlendirdigin o kireçlenme gidecektir iyice. Gün aşırı yıkasan yeterli, her gün yıkamana gerek yok. Hatta miracelın önerdiği gibi , suyla yıkama yöntemi de çok güzel bi yöntem aklında olsun
    Sağolun ..suyla yıkama no poo yöntemi sanırım farkliysa eğer nasıl bir uygulama

Yeni Üye
    slm arkadaşlar minoxil-dut kullanıp kafasında aşırı kaşıntı ve kızarıklık olan arkadaşlara tavsiyem alerji hapı kullansınlar kaşıntı ve kızarıklığı bende tamamen kesti...

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı şifasaçıma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolun ..suyla yıkama no poo yöntemi sanırım farkliysa eğer nasıl bir uygulama
    ya no poo biraz meşakkatli ama, her gün yıkayıp saçı yormaktansa, 2 güne bir düzgün ve en az kimyasal içeren bi temizleyiciyle yıkamak çok daha iyi olur. Dedigim gibi, nemlendirme yapınca o aldactonun tozu artığı iyice azalıyor. Sonra da yıkıyorsun zaten. Ama ilk sürdügünde ister istemez bi 5-6 saat kazık gibi duruyor saçlar tortu yüzünden. Onu da toz spiro bulursak çözmüş olacagız inşaAllah. Araştırıyorum, toz spiro işini çözmeye yakınım.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Her uygulamada nemlendirmede rutin mi olmalı ? losyonun içeriğini faydasını bozmuş olmaz mıyız

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yaklaşık 5 ay oldu,, son 1 aydır yoğun kabuklanmadan dolayı ve kurumadan dolayı, losyonu aşırı kullanmam ve tortudan dolayı son 1 ay dökülmeler arttı..Son fotoğrafları atıyorum birazdan haberiniz olsun

Sayfa 308/366 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler