Sayfa 320/366 İlkİlk ... 220270310318319320321322330 ... SonSon
3659 sonuçtan 3.191 ile 3.200 arası

Konu: Topikal Antiandrojen İle Saç Çıkışı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar merhaba benim şöyle bi sıkıntım var.Sınava hazırlanıyorum üniversite ve yogunluktan dolayı nerdeyse 1-1.5 aydır hatta belki daha fazladır hiç bir tedavi uygulamıyorum.Ne minox ne miracle losyon ne de ketoral-azalderm.Tedavileri bıraktıgımdan beri sanki saç kalitem arttı ve dökülme çok azaldı.Yani artık elimi attıgımda saçıma 5-10 tel yerine 2-3 tel geliyor.Ne zaman minox sıksam veya ketoral-azalderm-voltaren üçlüsünü sürsem ertesi gün elimi attıgımda rahat 10-15 tel geliyor.Bunun nedeni nedir ?

Şimdiden teşekkür ederim.
    Yardımcı olabilecek birisi yok mu ?

[QUOTE=Zer0;20189]Yardımcı olabilecek birisi yok mu ?[/QUOT

Düzensiz kullanımdan dolayı oluyor böyle memnunsanız ne güzel bir süre bakın ne kadar süre ile iyi gidecek birde döküme azdır ama giden gelmez bazısında dökülürde çıkarda saçı hep kalır...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu olayın aynısını 2 kere yaşadım. Sonuç tabiki hüsran ilacı kullanmayı unuttum ertesi gün sanki saçlar daha canlıydı öyle 1 hafta kullanmıyorum alışıyorum ama 15 gün sonra saçlar pert oluyor anlamıyor insan iki kere aynı yanılgıya düştüm. buda sanırım kullandığımız ürünler saç tarafından da emilince saçı cansız gösteriyor.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RenaC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben cozdukten sonra suzmeyi dusunuyorum.daha dogrusu miracle losyonu da krem bazli ketoral ile etkilesimli yapmak ve ayrica ketoral azalderm karisimi uygulamaktan kurtulmak istiyorum.
    sadece miracle ve minox kalsin yeter
    Hocam sanki süzünce 16 tabletten %1.6 spiro elde edilmez gibi geliyor bana,sonuçta tortu olarak kabul ettiğimiz bir kısmını çöpe atıyoruz ki bu durumda tabletteki spironun %100 ünün losyonda çözüldüğünü kabul etmemiz gerekir ki ben buna pek ihtimal vermiyorum,o yüzden tortusuna katlanıp (gerekirse tedaviden sonra saçımızı yıkayıp) o şekilde uygulamak lazım diye düşünüyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sanki süzünce 16 tabletten %1.6 spiro elde edilmez gibi geliyor bana,sonuçta tortu olarak kabul ettiğimiz bir kısmını çöpe atıyoruz ki bu durumda tabletteki spironun %100 ünün losyonda çözüldüğünü kabul etmemiz gerekir ki ben buna pek ihtimal vermiyorum,o yüzden tortusuna katlanıp (gerekirse tedaviden sonra saçımızı yıkayıp) o şekilde uygulamak lazım diye düşünüyorum.
    Miracle losyonda da suzme islemi yapiyoruz.tabiki % 100 cozunme saylayamayacagimiz kesin.fakat tortu ile ugrasmak istemiyorum.su an icin en dogru ve en kisa yol bu.obur turlu tortu ugrastirir.
    kafamda biseyler olusuyor simdilik bakalim parcalar birlesince biseyler çıkacakak ortaya

Yeni Üye
    lütfen mesajima yorum yapın.bayanim ve bircildiye profunun doğum kontrol hapıni sacima kullandigimi söylediğim de bana söyledigi olumsuz şeyler beni çok tedirgin etti.erkeklere değil ama bayanlara zararlı olduğunu söyledi. bende losyona ara verdim.ama sacim cok dökülüyor. yeni bıraktığım için mi bu kadar çok dökülüyor. zamanla azalirmi.yorumu olan lutfen yazsın.
    Konu rehber tarafından (19.02.2015 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir.

arkadaslar elseve ile yaptıgımda miracle cok kötü kokuyor. bunu elidor ya da tresan ile yapan var mı?
    Kokusu nasıl oldu? Losyon etkisinde degisim oldu mu?

filozof
    Guest
    Losyonu alkolle hazirlamazsaniz ise yaramaz

Alıntı rehber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lütfen mesajima yorum yapın.bayanim ve bircildiye profunun doğum kontrol hapıni sacima kullandigimi söylediğim de bana söyledigi olumsuz şeyler beni çok tedirgin etti.erkeklere değil ama bayanlara zararlı olduğunu söyledi. bende losyona ara verdim.ama sacim cok dökülüyor. yeni bıraktığım için mi bu kadar çok dökülüyor. zamanla azalirmi.yorumu olan lutfen yazsın.
    Erkeğe değil bayana zararlıymış öyle mi ? hemde topikal ! siz başka bir cildiyeci bulun bence prof olmasa da olur.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı caglar103 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu olayın aynısını 2 kere yaşadım. Sonuç tabiki hüsran ilacı kullanmayı unuttum ertesi gün sanki saçlar daha canlıydı öyle 1 hafta kullanmıyorum alışıyorum ama 15 gün sonra saçlar pert oluyor anlamıyor insan iki kere aynı yanılgıya düştüm. buda sanırım kullandığımız ürünler saç tarafından da emilince saçı cansız gösteriyor.
    Ben 1 aydır böyleyim yalnız ve 2.5 senedir aralıksız minox,konazol vs vs kullanıyodum.İlk 5-6 ay çok güzel çıktı saçlar sonra eskisinden 2 kat daha kötü oldu saçlarım düzenli olarak kullanmama ve ayda 5-10 gün aralar vermeme rağmen.Bende sabahları bere taktıgımdan dolayı kullanmayı baya aksatmıştım.Akşamları da çok üşeniyodum arada sırada uyguluyodum tedaviyi.Bıraktım baktım saçlarım daha canlı daha az dökülüyor.Bir süre böyle devam edicem bakalım ne olucak çünkü tedavi kullanmama rağmen saçlarım eskisinden 2 kat daha kötü oldu 2 senede.

[QUOTE=Miracle;20192]
    Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olabilecek birisi yok mu ?[/QUOT

Düzensiz kullanımdan dolayı oluyor böyle memnunsanız ne güzel bir süre bakın ne kadar süre ile iyi gidecek birde döküme azdır ama giden gelmez bazısında dökülürde çıkarda saçı hep kalır...
    Ben de maalesef dökülenlerin hiçbiri geri gelmiyor.18 yaşındayım 25-30 yaşında gibi saçım var.2 senedir minox kullanıyodum resmen saçlarımı mahvetti.İlk 5-6 ay mukemmel saç çıkışı yakaladım sonra kullanmama rağmen dökülme sürekli devam etti ve 2 senede saçlarım inanilmaz şekilde döküldü.Şu 2 sene içinde tedaviye başladıgım durumdan 2 kat daha kötü döküldü saçım.1 aydan fazladır çok düzensiz kullanıyodum artık tamamen bıraktım.Bakiyim 1 ay nasıl devam edicek çünkü gerçekten artık saçımı çektigimde 2-3 telden fazla gelmiyor.

Sayfa 320/366 İlkİlk ... 220270310318319320321322330 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler