Sayfa 336/366 İlkİlk ... 236286326334335336337338346 ... SonSon
3659 sonuçtan 3.351 ile 3.360 arası

Konu: Topikal Antiandrojen İle Saç Çıkışı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok hocam saçımı 1 gün yıkamayım 2.gün yıkadığımda 2 kat fazla saç dökülüyor,,,yani hergün yıkamak zorundayım,,hele hele 3 gün yıkamayım dökülen tel sayısı allah muhafaza 250 yi geçer....Hatta günde 2 kez sabah akşam yıkadığımda eskiden daha az saç dökülüyodu...Yani saç yıkama sıklığını ne kadar çok açarsam o kadar fazla dökülüyo banyoda saçlarım...Çünkü malum tortu-yağ-kabuk falan derken saç derisi haşat oluyo hergün temizlenmezse BALMUMU çıkar sanki saçtan...
    Ama acaba saçım alışmadığı için mi böyle,,,mesela 15 gün bir denesem saçımı 3 günde 1 yıkasam işe yarar mı ki,,,acaba saçım sık yıkamaya alıştığı içinmi böyle tepki veriyor,,,Hatta televizyonda bir çok ünlünün demeçleri vardı, sağlıklı sık saçlarını 10 günde 1 veya da 15 günde 1 yıkamaya bağlıyorlardı..(Bkz;Kim kadashian and Hadise..)
    Acaba bu teori doğru olabilir mi,,,Fakat saç yapımda normalde losyonlardan önce aşırı yağlı idi..losyonla normal seyir izliyor..İşe yarar mı acaba 3 günde 1 yıkamak..????
    slm ayni sıkınti bende de var uzun'kalin teller de dokulluyor sac derimde yagli tortu var sari un gbi parmak ucunda ovalaynca kayboluyor karbonatli su ile yikadm br ay o da fayda etmedi sebore sampuanima geri dondum sabah yikiyorum aksam gene yagli 3 gunde br yikyorum daha kotu oluyor deriyi eski sagligna kavusturmak lazim o tortu sorununu cozmem lazm buldgm tek care 4 ayda br kazitmak boylece 4 ay kadar dokulme yok taki tortu olusana kadar anlamadm gtti tam 15 yildr durumum bu

Arkadaşlar herkese merhaba. Yaşım 30 ve bende bugün itibariyle tedaviye başladım (yaklaşık olarak 30 dakika öncesine tekabul ediyo) . İlk olarak 10 fıs kadar miracle losyon ( 2 kutu aldactone, 1 kutu diane 35, 1 dekort ampul (8mg/2ml yazıyo üstünde) ve 1 şişe allerset (10mg)'i 100ml elseve arginine içine kattım ) ve ardından ketoral ve azelderm kremlerimi sürdüm. Şimdi min+dut sıkacağım. Umarım karışımın içine kattığım dozajlar(mg bazında) doğrudur. Asıl merak ettiğim ise sıralamanın doğru olup olmadığı ? Yardımcı olur, yol gösterirseniz sevinirim.

Ek bilgi olarak bu tedaviyi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulamayı düşünüyorum. Öğlen yemeğinden sonra 1/4 oranında Proscar ve akşam yemeğinden sonra da 1 adet solgar biotin içicem. Bunun haricinde dermaroller siparişi verdim sanırım o da 1 2 gün içerisinde gelir. İşin açıkcası benim saçların şu anki durumu hiç iç açıcı değil. Yani genel olarak sizin saçların tedaviye başlamadan önceki hali benim varmak istediğim nokta. O yüzden biraz agresif bi tedavi uygulamayı düşünüyorum. Siteyle dün tanıştığım için bütün yazılanları okuma fırsatım olmadı malesef. Bahsetmiş olduğum tedavide atlamış olduğum bir nokta varsa yardımcı olmanızı isterim. Örneklemek gerekirse başlamış olduğum tedavide pgd2 önleyici olup olmadığından emin değilim.

Yeni Üye
    payitaht, saçınla ilgili anlattığın her kelime benim saç durumumu anlatıyor.dökülen saçlarının tel kalınlık oranları bile aynı.ben losyona başladığım durumun dahada gerisindeyim şuan. dediğin gibi dökülmeyi durdurabilsem kafamdan saç fışkıracak çünkü şuan bile birsürü saç çıkıyor ama şu dökülme belasıyla başedemiyorum.dökülme o kadar fazlaki çıkanlar devede kulak kalıyor.benim anlamadığım losyon herkesin dökülmesini azalttı yada durdurdu da bize neden faydası olmuyor.ben bayanım ama şuan lossyon karşısındaki durumumuz aynı.
    sadece dertleşmek için yazdım.içimi döktüm,kusura bakma.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rehber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    payitaht, saçınla ilgili anlattığın her kelime benim saç durumumu anlatıyor.dökülen saçlarının tel kalınlık oranları bile aynı.ben losyona başladığım durumun dahada gerisindeyim şuan. dediğin gibi dökülmeyi durdurabilsem kafamdan saç fışkıracak çünkü şuan bile birsürü saç çıkıyor ama şu dökülme belasıyla başedemiyorum.dökülme o kadar fazlaki çıkanlar devede kulak kalıyor.benim anlamadığım losyon herkesin dökülmesini azalttı yada durdurdu da bize neden faydası olmuyor.ben bayanım ama şuan lossyon karşısındaki durumumuz aynı.
    Hanımefendi dozlarınızı nasıl hazırladınız..etki görmediyseniz eğer doz artırmayı denediniz mi?
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rehber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah,,,Eğer başladığınız yerin gerisindeyseniz tedaviyi agresifleştirin,,dozları 2 katına çıkarın,, ayrıca haftada 3 ketoral şampuan,,3 günde 1 dermaroller ve eğer şakaklarda açıklık varsa azel+keto krem mutlaka kullanın dermaroller ile,,,Ben,m saçlar şükür başladığım yerin önünde ,,ayrıca çok ciddi kalite ve kalnlık artışı var,,bnm saçlar tedaviden hemen önce minyatürleşmeye başlamıştı,,,şimdi işleyiş tersine işliyor losyon kullandığımdan beri lakin ilk kullandığım günden beri dökülme durmadı gitti,,,Şu son 1 aydır özellikle kalın telli saçlar dökülüyor,,,dökülmeye bir çare bulsam saçlar daha da coşacak,,,sabrediyoruz bakalım...

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaslar 1.losyon bitti 2 aldactone 1 diane ve dekort ampül vardı...dökülmem 3 gün azalıyodu 3 gün artıyodu bende tedavime 1 hafta ara vermiştim.şimdi yeni losyon hazırlıyacağım dozajlar nasıl olmalı ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    güçlü kortizon iceren dekort ampulu aylarca kullanmak ilerde sikinti cikarmaz mi saci buna cok alistirmak uygun degil sanki

SaçımınDoktoru Üyesi arda34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Foto ekleyemedim telefondan . Yardımcı olabilecek varmı . Birde neden herkes 3 ayda r en azından foto paylaşımı yapmıyor gözlem, bilgi ve motivasyon açısından çok iyi olmazmı?
    1 - Sabah - Akşam En az 7-8 sıkım Miracle Losyon ( 100 ml. 2 Kutu Aldactone , 2 Kutu Diane 35 , 1 adet Dekort ampül , 1 Adet Alerset damla )

2 - Min +Dut losyon en az 5 sıkım , Akşamları.

3 - Azalderm Krem + Ketoral Krem Sabahları tüm saçsız ve seyrek bölgeye.

4 - Derma Roller Haftada en az 2 defa.

5 - Nazoral Şampuan haftada 2 defa + Kükürtlü sabun her yıkamada.

6- Medobiotin genelde gün aşırı 1 adet "5mg".

Alıntı avsen39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güçlü kortizon iceren dekort ampulu aylarca kullanmak ilerde sikinti cikarmaz mi saci buna cok alistirmak uygun degil sanki
    Aylarca ne kullanmıyoruz ki ? Topikal güvenli merak etmeyin aylarca yıllarca enjeksiyon kullananlar var ama isterseniz 2. nesil ve hafif krem versiyonlar kullanabilirsiniz.

Sayfa 336/366 İlkİlk ... 236286326334335336337338346 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler