Sayfa 52/366 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
3659 sonuçtan 511 ile 520 arası

Konu: Topikal Antiandrojen İle Saç Çıkışı

Moderatör
    Alıntı faradi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    losyon ve kremlerı kullandıktan sonra ikinci kez kullanmadan önce özellikle şakaklarda kalan tabakayı silmek ve orayı temizlemek için peçeteyi hafıf ıslatıp fazla zorlamadan şakakları temizlesek iyi olmaz mı??
    Losyon ve kremleri uyguladıktan 1 saat sonra saçı su ile tekrar nemlendirin.Kuruyan losyonu vucudunuza süzülmücek şekilde saç derisine masaj yaparak tekrar uygulayın.Bu işlemi yaptıktan 1-2 saat sonra saç derinizi temizleyip tekrar losyonu kullanabılırsınız.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bugun aldım malzemelerimi.Yaşım daha 18 oldugundan 200 ml içine yarım veya çeyrek kutu aldactone ve 1-2 tane diane atıcam ve haftada 2-3 gün kullanmayı düşünüyorum.Her 2-3 ayda birde hormon tahlili yaptırmayı düşünüyorum.Bakalım bu şekilde verim alabilecek miyim.Siz ne düşünüyosunuz ?

Moderatör
    Dozlar biraz düşük gibi yan etki olayı fazla oluşmuyor topikal kullandıgımız için.En azından aldactoneyi 1 kutu yapın.Ayrica günlük sabah aksam kullanın.Baktınız cok yan etkısı oluyor ki olmuyor bende sadece baş ağrısı yaptı siz minimum sevıye olarak kullanın.Zaten tahlıl vs. takip ediceksnz sıkıntı olmaz.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun aldım malzemelerimi.Yaşım daha 18 oldugundan 200 ml içine yarım veya çeyrek kutu aldactone ve 1-2 tane diane atıcam ve haftada 2-3 gün kullanmayı düşünüyorum.Her 2-3 ayda birde hormon tahlili yaptırmayı düşünüyorum.Bakalım bu şekilde verim alabilecek miyim.Siz ne düşünüyosunuz ?
    Benim losyonda 2 kutu aldactone ve 1 kutu diane35 bulunuyor.1 aldactone hapta 0,1 gram spironolakton var. 2 kutu aldactone 3,2 gram spironolakton yapar. Ben de 200 ml içinde hazırlıyorum. Şimdi şaşırabilirsin belki ama bu losyonun içindeki spironolakton oranı %1,6. Yurtdışında satılan S5 kremde oran %5. Bu değerler güvenilir sınırlar arkadaşım. Ama sen sadece 4 tane aldactone hapı atacaksın içine. Ben hesaplıyım senin yerine. 0,4 gram spironolakton. Senin losyonunda %0,2 oranında spironolakton olacak. Bu hazırladığın orandan etki bekleme, etki alırsan o da plasebo olur sadece. At 1 kutu spiroyu. Bişeycik olmaz, oraldan almıyoruz ya. Topikal uyguluyoruz sonuçta.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör
    Düşük başlamak en iyisi sonradan arttırılabilir

Banned
    Hocam günde 1 defa kullansak faydası olur mu ? Ben procapil kullanıyordum ancak şu sıralar saçlarım çok dökülmeye başladı. Bu sebeple yavaş yavaş bırakıp bunu kullanmak istiyorum.

Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam günde 1 defa kullansak faydası olur mu ? Ben procapil kullanıyordum ancak şu sıralar saçlarım çok dökülmeye başladı. Bu sebeple yavaş yavaş bırakıp bunu kullanmak istiyorum.
    Tabiki faydası olacaktır. Bu arada procapil ne kadar süredir kullanıyorsunuz etkisi nasıl biraz bilgi verirmisiniz ?

Moderatör
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hair forte mi procapil ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim losyonda 2 kutu aldactone ve 1 kutu diane35 bulunuyor.1 aldactone hapta 0,1 gram spironolakton var. 2 kutu aldactone 3,2 gram spironolakton yapar. Ben de 200 ml içinde hazırlıyorum. Şimdi şaşırabilirsin belki ama bu losyonun içindeki spironolakton oranı %1,6. Yurtdışında satılan S5 kremde oran %5. Bu değerler güvenilir sınırlar arkadaşım. Ama sen sadece 4 tane aldactone hapı atacaksın içine. Ben hesaplıyım senin yerine. 0,4 gram spironolakton. Senin losyonunda %0,2 oranında spironolakton olacak. Bu hazırladığın orandan etki bekleme, etki alırsan o da plasebo olur sadece. At 1 kutu spiroyu. Bişeycik olmaz, oraldan almıyoruz ya. Topikal uyguluyoruz sonuçta.
    1 kutu aldactone atayım da diane35 i az atayım o zaman.Doğum kontrol hapı olması beni tedirgin ediyor.Kaç tane atmamı önerirsiniz ?

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 kutu aldactone atayım da diane35 i az atayım o zaman.Doğum kontrol hapı olması beni tedirgin ediyor.Kaç tane atmamı önerirsiniz ?
    Ondan da 7 tane at. Diğer aylar duruma göre artırırsın.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Sayfa 52/366 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler