Sayfa 363/366 İlkİlk ... 263313353361362363364365 ... SonSon
3659 sonuçtan 3.621 ile 3.630 arası

Konu: Topikal Antiandrojen İle Saç Çıkışı

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taşımaz..çünkü sadece Ru58841 kullanıp az da olsa sonuç alanlar belli bir süreçten sonra (1 yıl veya uzeri) yine dökülmelerin başladığını söylüyorlar.Ru58841 cok güçlü bir antiandrojendir. bu durumda akla gelen şu var sürekli androjen blokaji yapmak veya bu reseptörleri tıkamak sonucunda sisteminde buna farklı çareler aradığını gösteriyor.yani sistem Tekrar androjen uretiyor yada androjen hassasiyeti artıyor. gibi.
    Peki uzman o zaman klasik uzun dönem minoxil kullanımı gibi, bir şişe kullanıp 5 gün ya da 1 hafta ara vererek kullansak losyonu, etkisini arttırmış olur muyuz?

Minoxille, miracle losyona farklı zamanlarda 1 hafta ara verirsek, hem kafamız boş kalmamış olur, hemde vücut "alışlanlığını" kırabiliriz belkide?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki uzman o zaman klasik uzun dönem minoxil kullanımı gibi, bir şişe kullanıp 5 gün ya da 1 hafta ara vererek kullansak losyonu, etkisini arttırmış olur muyuz?

Minoxille, miracle losyona farklı zamanlarda 1 hafta ara verirsek, hem kafamız boş kalmamış olur, hemde vücut "alışlanlığını" kırabiliriz belkide?
    Aslında döngüde yapacagimiz bir durum bu.fakat bunu tam döngüye girdiğimizde degilde daha önce yapmak lazim.yanlış anlasilmasin bu benim görüşüm etkide etmeyebilir.. Fakat forumda basari hikayelerinde döngüye girenlerden biriside bendim.döngüyü hissettim kaybimda oldu hatta. yaklasik 15 yada 20 gün biraktim minox-dutas kullanmayı.ardından tekrar başladım.2 haftaya şakaklardaki kayıpların biraz düzelmeye başladı.sonrasında da zaten olumlu yönden sonucumu yine aldim.ve Minox-dutası kullanmaya başlayali 3 ay oldu.geçen hafta yine biraktim.salı gunu tekrar başlamayı düşünüyorum. Ama bu sefer ki birakmam herhangi bir döngüden dolayi degil.kendim böyle bir karar aldim ve bu tekniği uyguluyorum..

Hatta yine bir yerde okumuştum Türkiye forumlarindan birisinde doktor hastaya minoxil ve diğer bir kaç ilaç yazıyor.minoxil icin ise hafta içi kullanıp hafta sonu kullanmayacagini söylüyor.
    Konu uzman tarafından (05.04.2015 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında döngüde yapacagimiz bir durum bu.fakat bunu tam döngüye girdiğimizde degilde daha önce yapmak lazim.yanlış anlasilmasin bu benim görüşüm etkide etmeyebilir.. Fakat forumda basari hikayelerinde döngüye girenlerden biriside bendim.döngüyü hissettim kaybimda oldu hatta. yaklasik 15 yada 20 gün biraktim minox-dutas kullanmayı.ardından tekrar başladım.2 haftaya şakaklardaki kayıpların biraz düzelmeye başladı.sonrasında da zaten olumlu yönden sonucumu yine aldim.ve Minox-dutası kullanmaya başlayali 3 ay oldu.geçen hafta yine biraktim.salı gunu tekrar başlamayı düşünüyorum. Ama bu sefer ki birakmam herhangi bir döngüden dolayi degil.kendim böyle bir karar aldim ve bu tekniği uyguluyorum..

Hatta yine bir yerde okumuştum Türkiye forumlarindan birisinde doktor hastaya minoxil ve diğer bir kaç ilaç yazıyor.minoxil icin ise hafta içi kullanıp hafta sonu kullanmayacagini söylüyor.
    Sağ ol tavsiyeler için uzman. Malum deneyimleyen daha iyi biliyor bu işi. Bende dün bitirdim min+dut bakalım 5 gün ara vereceğim. Çünkü 1 yıllık -belki biraz daha fazla- minoxil kullanıcısıyım ve bir ara karaciğerimde değerler yüksek diye bırakmak zorunda kalmıştım bende, sonra yine başladım. Belki de bu döngüye girmememi sağladı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı tigerrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diane 32 hem androjen reseptörü hem de uzamaya-kalınlaşmaya teşvik ediyorsa neden aldactone ekliyoruz, aldactone un buradaki farkı nedir ? sırf şu yaptığı koku yüzünden taktım biraz buna yoksa losyondan memnunum. kısa sürede dökülmem azalıyor farkediyorum gerçekten. atıyorum mesela aldactone eklemesek onun yerine 1 kutu daha diane eklesek olur mu veya aldactone un muadili başka bir şey. şu kokusu olmasa başka ne isteriz
    aslinda herkes ne olursak olalim bir noktadan sonra tecrubesiz. ben bunu gordum. denicez abi tam dogrusu yok bunun

Selamlar. Üç gündür Miracle losyona başladım saç dökülmem azaldı.. Şuan losyonu sürerken elime saç dolması gerekirken bir iki tel anca vardı, biraz çekmeye çalıştım felan saç gelmedi elime Nasıl bi durumdur bu, bukadar kısa sürede böyle bi etki etmesi normalmi?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beyazyolcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Üç gündür Miracle losyona başladım saç dökülmem azaldı.. Şuan losyonu sürerken elime saç dolması gerekirken bir iki tel anca vardı, biraz çekmeye çalıştım felan saç gelmedi elime Nasıl bi durumdur bu, bukadar kısa sürede böyle bi etki etmesi normalmi?
    Saçlarınız yağlı ise losyon yağlanmayı kestiği için bu kadar hızlı bir sonuç gözlemlemiş olabilirsiniz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaslar losyon her sürdüğümde ben de bas agrısı yapıyor

bu durumu baska yasayan var mı

Alıntı kenpachi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar losyon her sürdüğümde ben de bas agrısı yapıyor

bu durumu baska yasayan var mı
    Yeni mi başladın?

Alıntı tigerrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diane 32 hem androjen reseptörü hem de uzamaya-kalınlaşmaya teşvik ediyorsa neden aldactone ekliyoruz, aldactone un buradaki farkı nedir ? sırf şu yaptığı koku yüzünden taktım biraz buna yoksa losyondan memnunum. kısa sürede dökülmem azalıyor farkediyorum gerçekten. atıyorum mesela aldactone eklemesek onun yerine 1 kutu daha diane eklesek olur mu veya aldactone un muadili başka bir şey. şu kokusu olmasa başka ne isteriz
    Sevgili tigerr,
    Koku rahatsızlığını hepimiz yaşadık. Bence losyonun orjinal tarifini bozma. Artık bir çözümü var, losyonu en son hakkını hiçbirzaman ödeyemeyeceğimiz Miracle'ın getirttiği spiro ile hazırladım ve artık devamlı buzdolabında tutuyorum. Kesinlikle koku kalmadı. Spiro nun ikinci alımı yakında yapılır herhalde mutlaka katıl. Bu sorundan kurtulmuş olursun.

Yeni Üye
    Alıntı Nino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili tigerr,
    Koku rahatsızlığını hepimiz yaşadık. Bence losyonun orjinal tarifini bozma. Artık bir çözümü var, losyonu en son hakkını hiçbirzaman ödeyemeyeceğimiz Miracle'ın getirttiği spiro ile hazırladım ve artık devamlı buzdolabında tutuyorum. Kesinlikle koku kalmadı. Spiro nun ikinci alımı yakında yapılır herhalde mutlaka katıl. Bu sorundan kurtulmuş olursun.
    2-3 hafta falan karanfil suyu ile bastıracağım, az önce o şekilde yaptım, eser kalmadı kokudan. fakat bu şekilde sürekli yapmak da yorucu olur. bu süre zarfında olumlu çizgi devam ederse spiroyla devam demektir Miracle'ye gerçekten minnet duyuyoruz. google da o kadar aradım, Türkiye sayfalarında Miracle losyon diye geçiyor hep, onun dışında keşfeden yok sanırım. fakat yabancı sayfalarda buna benzer çalışmalar mevcut.

Sayfa 363/366 İlkİlk ... 263313353361362363364365 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler