Sayfa 283/366 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333 ... SonSon
3659 sonuçtan 2.821 ile 2.830 arası

Konu: Topikal Antiandrojen İle Saç Çıkışı

Hocam ben yeni losyonu simdi hazırladım ilk losyonum bitti şuanki losyonda 2 aldactone 1 dekort 1 diane 1 zyrtec damla war doz artışını bu şekilde yaptım uygunmudur? bu sırada bişey daha sormak istiyorum ben minox-dut losyonu kullanmıyorum. miracle losyon saçlarımı koruma da tek başına yetrli olur mu? ilk losyonda saç artışını gözlemleyemedim fakat dökülme de azalma war gibi ancak saçım gitgide seyreliyor..

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tedavi ile ulaşılan en iyi halinden geri gidiş oldu mu ? Bu önemli zira dönemsel geri gidiş sağlıklı saçlarda bile oluyor. Bir çok resim inceledim bu amaçla hepsi başlangıçtan çok çok ilerdeydi. Yapılan tedavi ne olursa olsun şayet dökülme genetik grafik sert eğrilere sahipse doz artışı en azından bir döneme kadar gerekebilir. Yani reseptör hassaslığı ile ilgili bir veri olmalı neden olsun reseptör kendine uyan her moleküle cvp verir uymassa sinyal üretmez hassaslığın artması genetik bir bozulmayla olabilir yada geçirgenliğin artmasıyla.
    Yani hassasiyetin artmasına verilecek en güzel cevap devamlı ve düzenli dozlarda losyon kullanmaya devam mı etmek,,,Yani ben mesela 27 yaşındayım,, 40 yaşına geldiğimde de bu losyonları aşağı yukarı aynı dozlarda kullanmaya devam edersem yine verim alabilirz değil mi hocam,,yani geriye gitmeler dönemsel olabilir fakat toparlanıp hep yeniden ileri gitme eğilimi olur dimi,,, Yani yaşa bağlı olarak gelişen aşırı androjen hassasiyetine verilecek tepki ve cevap böyle mi olmalı hocam..????

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya benimkisi tabi bi tıp bilgisi kırıntısı buraya tatbik edilebilir mi hemem bilmem de bilgi olsun diye diyorum eğer bu tarz bi maddeden olusacak hassasiyetten bahsedeceksek bu ancak up regulasyon ile olur . bu da reseptoru sayisini artirmak demek.Tabi bu daha cok sistemik bisey mesela bi hormon seviyenizde dusme var o hormonun etki ettigi organ bu dusmeden daha az etkilenmek ve az miktardaki hormondan max. yararlanmak icin yeni reseptorler yapiyor.Yakinda bi fotograf koyayim bilmiyorum bana oyle geliyordur belki ama benim grafigim bi pick yapti sonra gerisin geriye dondu gibi.

Yeni Üye
    Miracle hocam benim merak ettiğim de losyonu ne kadar zaman kullanmamız gerektiği..Cevap için şimdiden teşekkürler..

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hair87 genetik sac dokulmen varsa tedavi her ne olursa olsun mantık basittir,ne kadar süre işe yaramasını istiyorsan o kadar kullan.Ne kadar ekmek o kadar köfte yani,hangi tedavi olursa olsun birakirsan dokulme yine normal seviyesine döner.Tabi babayiğitin biri çıkar da kısa sürede etki eden kalıcı çözüm bulursa o ayri

Yeni Üye
    Bunu bende merak ediyorum.

Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani hassasiyetin artmasına verilecek en güzel cevap devamlı ve düzenli dozlarda losyon kullanmaya devam mı etmek,,,Yani ben mesela 27 yaşındayım,, 40 yaşına geldiğimde de bu losyonları aşağı yukarı aynı dozlarda kullanmaya devam edersem yine verim alabilirz değil mi hocam,,yani geriye gitmeler dönemsel olabilir fakat toparlanıp hep yeniden ileri gitme eğilimi olur dimi,,, Yani yaşa bağlı olarak gelişen aşırı androjen hassasiyetine verilecek tepki ve cevap böyle mi olmalı hocam..????
    Evet söylediklerine katılıyorum ama agresifleşen bir ddökülme seyri var ise doz artışı gerekebilir.

@Tıbbiyeli nin dediği gibi ne zaman bırakırsan o zaman başlar eskiye gitmeye,,Mesela şeker hastaları ne zamana kadar insulin iğnesi yaparlar,,,ölünceye kadar....Bu da aynı mantık.....Ama benim mantık,,şükür şu an çok iyi verim alıyoruz,,acaba ilerleyen yıllardada yine aynı dozlarda kullanımda da yine aynı verimi alabilir miyiz...Veya ilerleyen yıllardada aynı verimi alabilmek için extra bişey yapmaya gerek var mı..??

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet söylediklerine katılıyorum ama agresifleşen bir ddökülme seyri var ise doz artışı gerekebilir.
    Teşekkürler hocam,,cevabı aldım..

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya benimkisi tabi bi tıp bilgisi kırıntısı buraya tatbik edilebilir mi hemem bilmem de bilgi olsun diye diyorum eğer bu tarz bi maddeden olusacak hassasiyetten bahsedeceksek bu ancak up regulasyon ile olur . bu da reseptoru sayisini artirmak demek.Tabi bu daha cok sistemik bisey mesela bi hormon seviyenizde dusme var o hormonun etki ettigi organ bu dusmeden daha az etkilenmek ve az miktardaki hormondan max. yararlanmak icin yeni reseptorler yapiyor.Yakinda bi fotograf koyayim bilmiyorum bana oyle geliyordur belki ama benim grafigim bi pick yapti sonra gerisin geriye dondu gibi.
    Evet reseptör sayısı artabilir ancak bu risk sistemikte daha fazladır dediğin gibi ve yoksunluk durumu buna itebilir hedef organları. Bu durum finas vb her androjen hedefli etken ler için geçerlidir ru vs ye özgü olamaz. Ayrıca androjen reseptörleri için böyle bir veri bulamadım biraz araştırmak gerekiyor. Mesela tam tersi retinolun hassaslığı azalttığı yönünde bir çalışma paylaşmıştım konu olarak sitede.

Sayfa 283/366 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler