Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
52 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Finasterid Jinekomasti de Çözüm (tamoxifen, novaldex)

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jinekomasti abartili olamadikca yani belli olmayacak sekilde olursa problem yok ama belli olacak tarzdaki jinekomasti vakalarinda tek cözüm ameliyat. Zor bir operasyon degilmis bildigim kadariyla. Memeleri aldiririz is biter rahat olun beyler
    Hormonların dengesiz olmasıyla alakalı bir durum jinekomasti. Sen ilaçtan kaynaklı bir jinekomasti ile karşılaşmaya başladığında önlemini tamoxifen ile alman mümkündür. Fakat jinekomasti oluşumu tamamlanıp bittiğinde bunun tek çözümü dediğin gibi ameliyattır. Tamoxifen göğüs ucunda oluşan kadınlık hormonunu kaynağını baskılayarak sonuca gitmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı holigan5818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hormonların dengesiz olmasıyla alakalı bir durum jinekomasti. Sen ilaçtan kaynaklı bir jinekomasti ile karşılaşmaya başladığında önlemini tamoxifen ile alman mümkündür. Fakat jinekomasti oluşumu tamamlanıp bittiğinde bunun tek çözümü dediğin gibi ameliyattır. Tamoxifen göğüs ucunda oluşan kadınlık hormonunu kaynağını baskılayarak sonuca gitmektedir.
    bu sitedeki hemen herkes az ya da cok ilac kullaniyor. bu kez de jinekomasti icin ilac kullanmaya pek mantikli bakmiyorum. tabii ki engellenebilir, ya da vucüt gelistirme özellikle gögüs bölgesi calisarak jinekomasti gecmese de görünmemesi saglanabilir diye düsünüyorum. Karacigere bu kadar yüklenmemek lazim, adam hem finas kullanacak hem de östrojen baskilayici ilac. Miraclenin dedigi gibi losyon bile yapsak kalbe yakin bir yerden uygulamak ne kadar mantikli olacak ki.

Moderatör
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eklenti 389

Bu da açıklaması.
    Oral keto mu ama şampuana çok etkisi yoktur sanırım

Moderatör
    bu sitedeki hemen herkes az ya da cok ilac kullaniyor. bu kez de jinekomasti icin ilac kullanmaya pek mantikli bakmiyorum. tabii ki engellenebilir, ya da vucüt gelistirme özellikle gögüs bölgesi calisarak jinekomasti gecmese de görünmemesi saglanabilir diye düsünüyorum. Karacigere bu kadar yüklenmemek lazim, adam hem finas kullanacak hem de östrojen baskilayici ilac. Miraclenin dedigi gibi losyon bile yapsak kalbe yakin bir yerden uygulamak ne kadar mantikli olacak ki.
    dostum meni azalması gibi daha başka yan etkilere etkisi nedir diye bakıyorum testis ağrısına vs çünkü libido düşmesine de sebep oluyormuş östrojenin fazla olması

Dediğin gibi ayrıca bir ilaç kullanmak pek mantıklı değil tabi ki. Zaten finasterid in yan etkisi olarak oluşacak olan jinekomasti bence çok çok düşük bir ihtimal. Kişinin genetiği ile alakalı bir durum yine. Vücut geliştirmede insanlar direk olarak vücuda testo vs. hormonlar alıyor. Bazıları hiç bir önlem almamasına rağmen yinede jinekomasti oluşmuyor. Son olarkta vucut geliştirmeyle jinekomastinin daha az görünmesi sağlanmaz. Tam aksine vücut yağ oranın düşüp göğüs kısmında kas kazandığında jinekomasti daha çok belirgin olur.

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum meni azalması gibi daha başka yan etkilere etkisi nedir diye bakıyorum testis ağrısına vs çünkü libido düşmesine de sebep oluyormuş östrojenin fazla olması
    zaten mantik olarak Androjenler azaldikca göreceli olarak östrojen artmis oluyor. Östrojen arttiginda ise libido düsecek meni azalacak ve belki testiste agri olusacak zaten sürpriz degil.

Peki hem androjeni baskilayip daha sonra da östrojeni de baskilarsak bu kez ne olacak? Bu kez de göreceli olarak androjen artmis olmayacak mi, yani östrojene göre daha etkin hale gelecek ve yine saclar dökülecek. Üstelik hem antiandro hem de antiöstrojen kullanmis olarak karacigere amelelik yaptirmis olacagiz.

Belki suan icin bizim icin en önemli sey sac olabilir ama karaciger ve böbreklerin sagligi hepsinin önünde degil mi?
    Konu adriano10 tarafından (30.08.2014 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.

Alıntı holigan5818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi ayrıca bir ilaç kullanmak pek mantıklı değil tabi ki. Zaten finasterid in yan etkisi olarak oluşacak olan jinekomasti bence çok çok düşük bir ihtimal. Kişinin genetiği ile alakalı bir durum yine. Vücut geliştirmede insanlar direk olarak vücuda testo vs. hormonlar alıyor. Bazıları hiç bir önlem almamasına rağmen yinede jinekomasti oluşmuyor. Son olarkta vucut geliştirmeyle jinekomastinin daha az görünmesi sağlanmaz. Tam aksine vücut yağ oranın düşüp göğüs kısmında kas kazandığında jinekomasti daha çok belirgin olur.
    dogru ama gögüs kismi genislerse jinekomastinin sarkma olayini gizleyemez miyiz?

dogru ama gögüs kismi genislerse jinekomastinin sarkma olayini gizleyemez miyiz?
    Ufak düzeyde gençlikten kalma ama belli olmayan jinekomastisi olanlar spora başladıktan göğüs bölgesinde kas oluşmaya başlamasıyla ve yağ oranın düşmesiyle bunu fark etmeye başlarlar. Vucut kas kazanmaya başladığında ileriye doğru iter.

Bence belirtilerini anlayabilirsiniz. Buna göre finasteridi kesip kısa süreliğine tamoxifen kullanılabilir. Tamoxifenin uzun süre kullanılmaması taraftarıyım. Ayrıca tamoxifen direk kadınlık hormonunu baskılamaz. Böbrek üstü bezlerinde oluşan kadınlık hormonunu baskılar.

Banned
    Vayy arkadaşlar hepiniz bir doktor kadar bilgilisşniz maşallah saç dökülmesi nelere kadirmiş...

Bir sorum olacaktı , antiandrojen tedavileri benim gördüğüm kadarıyla çok iyi gidiyor. Neden alternatiflere yöneliyoruz ? Stabilite ve güçlü bir tedavi için mi ?

Moderatör
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vayy arkadaşlar hepiniz bir doktor kadar bilgilisşniz maşallah saç dökülmesi nelere kadirmiş...

Bir sorum olacaktı , antiandrojen tedavileri benim gördüğüm kadarıyla çok iyi gidiyor. Neden alternatiflere yöneliyoruz ? Stabilite ve güçlü bir tedavi için mi ?
    Yan etki görenler için hocam beni ne kullansam çarpıypr

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon