44 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bitkilerden ekstrakt elde etme yollari :TENTÜR DENEYİMİ

Hybrid View

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bana bi ısırgan -yakı otu tentür tarifi verir misin
    Kendim için yapmayı düşündüğüm tarifi vereyim üstad bu durumda:
    Bir lt.lik cam kavanozun içine aldığı kadar eşit miktarda ısırgan otu+ısırgan otu kökü+yakı otu dolduruyoruz sonra üzerine hakiki elma sirkesi ekliyoruz,üzerinde iki parmak kadar boşluk bırakıyoruz şişeyi hergün çalkalamamız gerekiyor,sonra ağzını kapatıp güneş görecek bir pencerenin önüne koyuyoruz,bu şekilde her gün çalkalamak şartıyla 14 gün boyunca bekletiyoruz ve 2-3 kat bir tülbentten süzüyoruz,tekrar kavanoza doldurup iki gün de bu şekilde bekletiyoruz,en sonunda kullanacağımız kadar bir miktarını küçük bir fısfısa doldurup geri kalanını buzdolabına kaldırıyoruz(şart değil ama ben öyle yapıyorum)bu şekilde hazırladığımız tentürü iki sen boyunca kullanabiliyoruz,sıcak ve gün ışığına maruz kalmamak şartıyla.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendim için yapmayı düşündüğüm tarifi vereyim üstad bu durumda:
    Bir lt.lik cam kavanozun içine aldığı kadar eşit miktarda ısırgan otu+ısırgan otu kökü+yakı otu dolduruyoruz sonra üzerine hakiki elma sirkesi ekliyoruz,üzerinde iki parmak kadar boşluk bırakıyoruz şişeyi hergün çalkalamamız gerekiyor,sonra ağzını kapatıp güneş görecek bir pencerenin önüne koyuyoruz,bu şekilde her gün çalkalamak şartıyla 14 gün boyunca bekletiyoruz ve 2-3 kat bir tülbentten süzüyoruz,tekrar kavanoza doldurup iki gün de bu şekilde bekletiyoruz,en sonunda kullanacağımız kadar bir miktarını küçük bir fısfısa doldurup geri kalanını buzdolabına kaldırıyoruz(şart değil ama ben öyle yapıyorum)bu şekilde hazırladığımız tentürü iki sen boyunca kullanabiliyoruz,sıcak ve gün ışığına maruz kalmamak şartıyla.
    hocam mesajım gelmedi mi size

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam mesajım gelmedi mi size
    Gönderdim hocam özelden.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi